Zasněné fotografie

Krásná zasněná fotografie od Agi

18. listopadu 2011 v 9:48 | ilon
No není to nádhera ? Tak tam bych teď chtěla být... Dýchá z tohoto obrázku krásná letní podvečerní atmoféra a pohled na nekonečnou dálku moře je vždy uklidňující. Nikde nikdo, jen ona a pár mraků na obloze.

Agi - to je DOKONALÉ a opravdu překrásné !!!! Tvoje tvorba je nádherná.

Velmi děkuji za zaslání - jsi opravdu šikovná, když jsi dokázala udělat zasněný efekt bez Photoshopu :-)

Agi úžasné stránky jsou T A D Y - rozhodně se tam podívejte a nejen kvůli obrázkům, ale kdo rádi tvoříte, tak kvůli návodům.


EDIT : tak teď mi od Agi přišel emailem odkaz na návod, kde si tento efekt zasněné fotografie vyzkoušet - http://obrazky-u-astinka.webnode.cz/zasnena-fotografie/ - Agi - děkuji moc !!!!

Zasněné fotografie - aneb Ortonův efekt

7. listopadu 2011 v 12:03 | ilon
Tento efekt, který se tvoří ve Photoshopu, je jmenuje Ortonův efekt podle jednoho kanadského fotografa, který s touto technikou poprvé přišel. Nejvíc sem tyto fotografie dávám na podzim, protože to nejvíc vynikne. Tato fotka je z včerejší procházky, máme kliku, že sice, i když bydlíme v Praze, tak zeleně okolo sebe máme opravdu hodně. Někomu se tento efekt líbí, někomu to přijde křiklavé na oči, ale já jsem touto technikou, které se také říká "zasněné fotografie", opravdu uchvácena.

Pod perex dám fotku neupravenou, z které jsem toto dělala. Kdo by měl zájem, tak jsem návod na Ortonův efekt dělala už dříve - je TADY - už jsem to konečně našla.


Jan Saudek

9. února 2011 v 6:00 | Edene
Tak co, máte rádi Jana Saudka? Teď nemyslím jeho, jako kontroverzní osobu, ale jeho tvorbu. Já se přiznám, že některé jeho fotografie mě opravdu oslovují a líbí se mi. Včera sem ilon dala nádherné fotografie z úplně jiného soudku, ale já doufám, že se aspoň trošku budou líbit i tyhle. Byl docela problém vybrat ty méně nemravné, zaznamenala jsem i to, že čím je tenhle umělec starší, tím víc "nahotin" fotí.
Tak tady jsou
js
js
js
js
js
js
js

Krásné Zasněné fotografie by Edene

29. září 2010 v 7:54 | ilon
Tak tohle je opravdu krásné ohlédnutí za létem. Hned bych se vrátila k moři, chtěla bych zase teplíčko a sluníčko a dovolenou. Tak alespoň vzpomínky a ty se při pohledu na tyto krásné zasněné fotografie, kde byl použit Ortonův efekt,  jenom hrnou.

Děkuji moc za zaslání, povedlo se ti to úžasně :-)by edene

by edene

by edene

Harrachov

24. září 2010 v 11:32 | ilon
Trošku jsem si dala tady na blogu pauzičku, ale je pravda, že jsme hodně vyráželi ven, k tomu naše psí mimčo a na internet nezbýval čas. Dnes je úžasný den, pátek a k tomu spousta z nás má 4 dni volníčka, což je naprostá euforie.
Dám tady pár fotek z Harrachova, kde jsme byli na výletě minulý týden, a šoupla jsem na ně Ortonův efekt, protože tenhle lehce mázlý efekt zasněné fotografie mám moc ráda :-)


zwillingekaulitz.blog.cz

zwillingekaulitz.blog.cz


zwillingekaulitz.blog.cz


zwillingekaulitz.blog.cz


zwillingekaulitz.blog.cz


Podzim

29. listopadu 2009 v 8:38 | ilon
Tak takhle to u nás vypadalo docela nedávno. Teď už bohužel nastala ta ošklivá fáze podzimu, kdy stromy jsou holé, všechno je takové šedivé, no kdyby alespoň napadl sníh ...

Výhled z balkonu

17. listopadu 2009 v 9:44 | ilon
Tady už jsem tu úpravdu už trošku přehnala, ale co, hlavně, že mě to baví. Takhle krásně v neděli to sluníčko zářilo na stromy před domem - to se na to pěkně koukalo. No, učitě lepší, než ten hnus, co je tam dnes. No - možná jsem to sem mohla dát pro srovnání :)))

Vrba

4. listopadu 2009 v 11:49 | ilon
Ani nevím, proč se říká "smuteční vrba". Možná proto, že její větvě se sklání tak jakoby smutně nad hladinou rybníka. Tahle vrba sice nebyla přímo u rybníka, ale stejně se mi líbila.

Teď tedy úplně odbočím, ale kdo máte T-Mobile - nenechte se nachytat na jejich vánoční soutěž. Jedna SMS vás bude stát 9 Kč - ale stejně se výsledku hned tak nedoberete. Po třech odpovědích jsem to vzdala, protože takhle to asi půjde donekonečna a i když odpovídáte dobře, tak stejně chodí další a další upřesnění a vy za SMS vysolíte klidně několik stovek.

Podzimní barvy

25. října 2009 v 7:34 | ilon
Ano, zase sem musím dát tento jemně rozmazaný styl, bude chvilku trvat, než mě to přejde, ale propadla jsem tomu.
Včera na procházce jsem nasekala docela dost fotek, takže mám zásobičku :))


Photobucket
pod perexem původní foto


Zasněná fotografie

24. října 2009 v 11:11 | ilon
Musím říci, že mě tato technika naprosto uchvátila. První s ní přišel kanadský fotograf Michael Orton.
Používání Ortonova efektu se je v současnosti rozšířeno téměř po celém světě a zakládají se například různé skupiny lidí, kteří upravují fotografie touto metodou a sdílejí je pak na Internetu. Její princip je jednoduchý. Jedná se o určité prolnutí dvou fotografií; přeexponované fotografie (a následně rozostřené) s fotografií normálně exponovanou. Výsledkem této metody je fotografie se zvláštním kontrastem a změkčeným částečným rozostřením. Celkově může působit "mysticky" a "snově".
No a protože mě to opravdu baví, tak jsem na to založila novou rubriku. Baví mě to tak, že jsem nelenila, chřipka, nechřipka a šla si ven za dům vyfotit pár fotek. Fakt klika, že to mám blízko.


Fotografie s použitým efektem

zasněná
Původní fotografie

Photobucket
 
 

Reklama