Návody na fotomontáže

Vytvořte si vlastní velikonoční přáníčko

2. dubna 2009 v 16:15 | ilon
Není třeba si stahovat různá velikonoční přáníčka, když si moc pěkné můžete vyrobit sami a jěště se u toho krásně pobavíte a odreagujete. Dám vám tady pár dekorací, z kterých následně můžete tvořit.
Není také od věci si stáhnout nějaká pěkná ozdobná písma např. tady : http://www.ceskefonty.cz/ je jich tam hodně, takže máte z čeho vybírat. Kdo neví, kam se fonty ukládají, tak nebojte, je to jednoduché - Disk C - Windows - Fonts. Nejprve stáhnete písmo v zipu, pak na ploše dáte Rozbalit sem a objeví se vám takový papírek s písmenem T. Na to dáte Kopírovat a následně vložíte do Fontů.

Dnes si vyrobíme toto přáníčko, velikonoční přáníčka a různé inspirace sem teď budu dávat častěji.Návod házím pod pererex, ale HLAVNĚ TAM BUDOU DEKORACE, Z KTERÝCH NÁSLEDNĚ MŮŽETE TVOŘIT SVOJE PŘÁNÍČKA.Pluginy Import Animated Gif a Curl

22. března 2009 v 7:48 | ilon
Stáhnout si tyto pluginy zabere opravdu minimum času a dá se s tím hezky vyblbnout. Předpokládám, že se vám je povedlo uložit a máte je uložené v PF. Měli by se vám objevit v boční liště nalevo.Otevřeme si obrázek:

Pluginem Curl ohneme růžek - je jen na vás, jak moc ho chcete ohnutý a barevný :

Nyní si otevřeme ve Photofiltre pluginem Import Animated Gif obrázek, který chceme do našeho obrázku vložit :
Tento plugin nám tento gif obrázek rozloží na 3 obrázky, z kterých je složený, aby se třpytil.
Kliknete si jenom na tu složku Gif v levé boční liště a ono vám to takhle obrázek rozloží na 3 obrázky.
Nyní si vytvoříme 3 kopie z obrázku krajiny s vodopádem s ohnutým růžkem. Obrázek - vytvořit kopii.
A teď na každou krajinku vložíme pokaždé jeden obrázek papouška stylem kopírovat - vložit.Nesmíme ovšem zapomenout pokaždé obrázek papouška zprůhlednit. Klikneme na obrázek papouška a pak na ikonku zprůhlednění, objeví se tabulka, kde zaškrtnene OK.
Ikonka zprůhlednění je ten zatržený čtvereček nahoře.
Takhle to uděláme postupně u všech třech obrázků. Vždy zprůhledníme, klikneme na papouška, pravým myšítkem zmáčkneme Kopírovat a pak klikneme do obrázku Vodopádu a dáme vložit - pozor, vždy na to samé místo, k tomu nám slouží osa.
Nyní si obrázky uložíme do nějaké složky ve formátu JPEG jako papoušek 1, papoušek2, papoušek3.
Zbyl nám poslední čtvrtý obrázek vodopádu bez papouška, ten použijeme jako podklad. Už jsem to popisovala v předešlých návodech, ale protože mi zmizely, tak to ukážu znovu.
Vrstva - Nový - Otevřít jako vrstvu.
Takhle postupně vložíme všechny obrázky jakoby do jednoho. Nyní je v gif Animátoru rozpohybujeme, aby se nám třpytili. Nástroje - Anomovaný gif.
Objeví se nám tabulka, kde zadáme rychlost s jakou chceme, aby se obrázky třpytily, dáme Otimalizovaná paleta a exportovat.
No a máme hotovo. Opět jsem si vybrala pěkně kýčovité obrázky, ale když si opravdu vyberete nějaké krásné obrázky, nebo montáže, nebo fotky svých blízkých, tak mi věřte, že s tím dá hodně vyblbnout.

Máte v PhotoFiltre pluginy ?

22. března 2009 v 6:01 | ilon
Dělání různých montáží je pro mě skvělá zábava a odreagování. Vždycky narazím na něco, co jěště neznám a pak mám velkou radost, když na něco přijdu a můžu si to vyzkoušet. Pluginy jsou dobrá věc, jestli je v PhotoFiltre nemáte, tak neváhejte a stáhněte si je. Musíte je uložit do složky Plugins a mohou opravdu hodně pomoci.

Tady je stránka, která popisuje, jak a kde se pluginy stahují.Umožní vám to například vložit takovéhoto motýlka na svůj obrázek, nebo fotku, - k tomu slouží plugin na rozkládání gif obrázků - Animated Gig Import. Přesný návod dodám později. nebo si takovéhoto motýlka můžete sami vytvořit.

Návod na gif létající elipsu

17. března 2009 v 9:57 | ilon
Dnešní návod je velmi jednoduchý, kdo jste dělal nějaké věcičky podle minulých návodů, tak tohle pro vás bude vyloženě hračka. Dám sem výsledný obrázek, aby jste měli představu, jak to vypadá. Nevím, jestli zrovna tohle někdo využijete, ale nevadí, stejně to sem dám.

Návod házím pod perex, takže kdo má zájem - klik na celý článek. Koho to zajímá, tak si ty masky stáhněte, protože, jak už jsem psala, tak mi tady mizí články, takže později už to tady asi nebude ...

Návod na tvoření gif kruhů na vodě, vlnění, déšť a sníh a další animace

1. března 2009 v 8:27 | ilon
Takže tady vám představuji úžasný prográmek na tvoření animací a gifů. Můžete v něm dělat vlnky na vodě, déšť, sníh, kruhy na vodě, řeka vám poteče, můžete přidávat proudy - no prostě tady se můžete náležitě vyřádit. Upravíte si svoje fotky z dovolených, moře se vám bude vlnit, a v nečase na vás bude třeba pršet :))

Protože mi tyto návody vždycky dají docela dost práce, tak budu moc ráda, když mi napíšete, jestli to vůbec někdo využíváte, abych to pak třeba nedělala zbytečně. A když mi třeba pak pošlete nějaké vaše dílko, které se vám podle mého návodu povedlo, tak to budu opravdu šťastná :)) Takže pro jistotu email kam to poslat - ilon007@seznam.cz. Doufám, že mi přijde alespoň jeden obrázek, to bych měla fakt radost :)))

Program si můžete stahovat TADY, doufám, že to bude fungovat . Jestli ne, tak program se jmenuje Sqirlz Water Reflection, tak si ho zkuste najít na internetu, většinou to jsou 30 denní verze zdarma.

Jen tak pro upozornění - koho tento návod zajímá, tak si to radši někam uložte, protože mi z blogu mizí věci, viz článek níže.


Budeme pracovat s tímto obrázkem, vy si tam rovnou dejte váš obrázek, je mi jasný, co tam budou mít fansky TH :)))


1. Obrázek si otevřeme

2. Vybereme si možnost animace
Objeví se nám následující tabulka, kde si vybereme, jakou animaci chceme. Zatím si vybereme vlnky - bod 1. Potvrdíme OK - bod 2.

Nyní si musíme ohraničit úsek, terý chceme, aby se nám "hýbal". Takže si klikneme na to kolečko - bod 1 a levým myšítkem ohraničíme oblast. Potom do toho výběru klikneme pravým myšítkem - tím to ukotvíme - pozor - to je důležité.


Nyní si klikneme na ty vlnky - bod 1 a objeví se nám následující tabulka. Tam už si jen vybereme, jaký typ vlnění chceme. Dá se s tím docela vyhrát, můžete měnit raychlost vln, přidat proud atd. Pak klikneme na žlutou šipku - bod 2, tím animaci spustíme.

Takže máme hotovo, takže jen klikneme na ikonku GIF , aby se nám obrázek uložil. Na tabulce potvrdíme OK. Objeví se tam potom jěště jedna tabulka, tam také klikneme na OK.

No a tady máme výsledek. Soubor je veliký, takže jsem to sem musela uložit přes HTML, takže kdo chcete vidět, jak se to "hýbe", tak si to budete muset rozkliknout. Je tam vidět, že s tím ohraničením si musíte pohrát, já jsem to odflákla a je to znát.

A tady jsou další ukázky - sníh :Kruhy na vodě :

Déšť :

A nebo víc efektů najednou :


Kdyby nastaly nějaké problémy, s něčím jste si nevěděli rady,tak mi napište, buď do komentářů a nebo na email , určitě to vyřešíme.

Návod na to, aby vám obrázek mrkal

1. února 2009 v 12:53 | ilon
Debilnější název už mě fakt nemohl napadnout :))) No nic, takže si vytvoříme mrkajícího Billa.

Kdo jěště nemá, tak si může stáhnout program PhotoFiltre tady, doufám, že to funguje :

Čeština :

(soubor StudioCZ.plg vložte do adresaře s PhotoFiltre Studio)


Program:

Nejprve si v programu Photofiltre otevřeme fotku, kterou jsme si vybrali. To už asi všichni znáte, ale pro jistotu nahoře v liště : Soubor - Otevřít - a ze své složky si vyberete fotku, jakou chcete.
Fotku zduplikujeme, takže opět nahoře v liště - Obrázek - Vytvořit kopii a máme stejnou fotku dvakrát. To nebudu fotit, to všichni zvládnete :)))

Úplně vpravo máme panel nástrojů, tam klikneme na červeně orámované tlačítko - to je rozmazávač.
Když teď najedete na jednu z Billových fotografií, tak se vám objeví takové kolečko, kterým můžeme začít rozmazávat. Když je kolečko moc velké. změníme jeho velikost, jak se nám to hodí. Nejlepší je asi Přesný.

Teď si trochu pohrajeme a očičko tím rozmazávačem rozmažeme tak, aby prostě vypadalo jako zavřené. Takže by to mělo vypadat nějak takhle.
Když máme hotovo, obrázek si uložímě do nějaké složky, nezapomeňte, že to musí být ve formátu JPEG.

Ve PhotoFiltre nám zůstala fotka Billa. Tu také zkopírujeme, aby z ní byly fotky dvě a tu jednu uložíme také do složky, druhou tam ponecháme otevřenou.

Nahoře v liště otevřeme - Vrstva - Nový - Otevřít jako vrstvu

A ze své složky otevřeme Billa se zavřeným okem.

Potom tento úkon zopakujeme s Billem s otevřeným okem, protože první obrázek nám posloužil jako podklad a nebude výsledně vidět.

Nyní nahoře v liště klikneme na Nástroje - Animovaný gif a mělo by to vypadat takto. Vlevo na vašem obrázku musí být vidět ty vrstvy, jako jsou zde.

Nyní se nám otevře tato tabulka
1. Vybereme si rychlost, s jakou chceme, aby nám obrázek mrkal
2. Zaklikneme Optimalizovaná paleta, jinak to bude dost zrnité
3. Zkontrolujeme, jestli se nám to líbí, někdy je rychlost potřeba upravit
4. Dáme eportovat a máme hotovo

No a tady máme výsledek. Samozřejmě jsem si vybrala úplně nevhodnou fotku, kde má to oko přivřené a není to tak vidět, ale předělávat už to nebudu, uvidíte, že jinak to je docela hezké :))

A nebo si vezměte svojí fotku a pošlete někomu svůj mrkanec jako teď já vám. Bože, víc infaltivnějš už to fakt nešlo. Kytičky a motýlci a já. To je teda kombinace:)))) Nepovedené, ale pro ukázku to musí stačit, pa

Jak vložit video na You Tube

25. ledna 2009 v 12:20 | ilon
Takže tady je docela podrobný návod na to, jak vložit video na You Tube. Většina z vás to už zná, ale třeba se někdo jěště najde, komu to pomůže. Katko, promiň, že mi to tak trvalo, doufám, že ti to podle toho půjde. Návod dávám pod perex, tak si kdyžtak rozklikni celý článek, ju ?

Návod na plápolající plameny gif na vašem obrázku

10. ledna 2009 v 10:00 | ilon
Tak jak jsem včera slibovala, tady je ten návod na oheň. Vím, že to určité prográmky udělají úplně bezpracně za vás, ale zase vám ten obrázek strašně zmenší a vůbec, mnohem větší radost přinese, když si to uděláte úplně sami. Doufám, že se to někomu bude hodit.

Chtěla bych vás tentokrát poprosit o to, že kdo to neznal a podle tohoto návodu se mu to povede, aby jste mi svůj výtvor poslali a podělíme se o něj s ostatními.

Takže začneme s tím, že si do PhotoFiltre (návod na stažení PF v návodech) stáhneme následující masky ohně a nezapomeňte si je očílovat, jak jdou v pořadí, takže Oheň 1, oheň 2, oheň 3.
Kdo nevíte, jak se masky vkládají do Photofiltre, máte to popsáno v rubrice Návody na fotomontáže u návodu na to, aby obrázek sněžil.

Oheň 1


Oheň 2


Oheň 3


Tak teď máme masky uložené a můžeme vesele začít. Vybereme si jakýkoliv obrázek, já si pro větší efekt vybrala tento :

Otevřeme si ho v Photofiltre - dále budu psát jen PF.
Soubor - Otevřít a máme ho tam. Z obrázku si vytvoříme 4x kopii.
Obrázek - vytvořit kopii - to uděláme 4x - to fotit nebudu, to každý zvládne :)
Bod 1 - otevřeme si Masky
Bod 2 - otevřeme složku Masek a vybereme oheň 1 a dáme Otevřít a dostane se nám tato maska takhle do tabulky jako na obrázku.
Bod 3 - vybereme si barvu plamenů
Bod 4 - zaklikneme - roztáhnout masku
Bod 5 - potvrdíme Ok
Obrázek si uložíme do nějaké vaší složky pod názvem Oheň 1. POZOR OBRÁZEK UKLÁDEJTE VE FORMÁTU JPEG !!!!!
Takže - Soubor - Uložit jako Oheň 1.
Obrázek se aplikovanou maskou ohně 1

Tento postup opakujte se zbylými obrázky masek, až budete mít uloženy všechny tři obrázky s aplikovanými maskami ohně. Jeden obrázek vám zbyde prázdný bez ohně, ten potřebujeme také.
Nyní máme obrázky uložené a v PF nám zůstal ten původní obrázek bez masek.
Nahoře v liště otevřeme VRSTVA - NOVÝ -OTEVŘÍT JAKO VRSTVU .
a vyjede vám tabulka, kde si vyberete váš obrázek s maskou ohně 1.

Tento postup opakujeme i se zbylými obrázky. Obrázky se vám uloží jakoby do jednoho obrázku a vypadá to jako na obrázku dole - vlevo na obrázku se vám píše Pozadí, vrstva 1, vrstva 2, vrstva 3. Tak je to v pořádku.


A teď oheň potřebujeme rozpohybovat.
Takže si nahoře v liště otevřeme NÁSTROJE a dáme ANIMOVANÝ GIF


Objeví se nám následující tabulka :

Bod 1 - vyberete si rychlost, s jakou chcete, aby palameny plápolaly, já si vybrala - 27
Bod 2 - zaklikněte Optimalizovaná tapeta, i když Web vypadá také zajímavě, ale hodně vám ten obrázek bude zrnit.
Bod 3 - důležité - nejdřív se podívejte, jak výsledek vypadá, většinou se budete muset vrátit k bodu 1 a upravit rychlost plápolání, protože se hned napoprvé netrefíte.
Bod 4 - dáte exportovat - a máte hotovo a obrázek uložený ve vaší složce.

Tady je výsledek :
Vypadá to složitě, ale věřte mi, že není a až se to naučíte je to otázka 5 minut ani ne. Jen bych chtěla podotknout, že to samozřejmě nevyšlo tak, jak jsem chtěla, měla jsem vybrat jinou barvu, protože takhle to s ohněm v pozadí dost splývá a nevynikne to. Proto sem dávám jěště jednu ukázku, to už jsem sem dávala, tak jen pro ukázku :
Jestli jste něco nepochopili, tak mi napište do komentářů, byla to docela fuška udělat tenhle návod, takže jestli to pomůže alepoň jednomu z vás, budu moc a moc ráda :)))

PhotoFiltre ke stažení

9. ledna 2009 v 14:04 | ilon
Během dneška, nebo zítřka sem chci dát návod na to, aby vám v obrázku plápolal oheň. Tady je zatím takové malé představení tohoto programu a také odkaz na to, kde si ho můžete stáhnout.
Doufám, že to není něco nelegálního, když tam vidím ten registrační klíč - to je totiž věcička, že to potom máte napořád a ne jen 30 denní verzi - myslím. Také nevím, jestli to správně funguje, protže já už ho mám, takže to nemůžu pořádně vyzkoušet.


PHOTOFILTRE JE KE STAŽENÍ TŘEBA    TADY


PhotoFiltre je kompletní editovací program pro fotografie. Jeho hlavní výhodou je Spousta funkcí a možností, které budete jen těžko hledat u některých jiných programů.

V programu můžete vytvářet fotomontáže, náhledy na fotky pomocí filtrů, vkládat texty, rozmazávat, ostřit, importovat, slepovat fotky dohromady atd.

Podporuje většinu obrazových formátů (.bmp, .bmp/rle, .gif, .jpeg, .png, .targa, .tiff, ico,). Nespornou výhodu je i český návod.
SERIAL: Klikněte na ten otazník a klikněte na Registrace...
do okna Uživatel/Společnost/Organizace napište: www.serials.ws
do okna Registrační klíč napište: 7EB57-D5271-8C4A7-FB57A

Čeština :

(soubor StudioCZ.plg vložte do adresaře s PhotoFiltre Studio)


Program:Počeštění PhotoFiltreStudio 9.0.0 (i 9.0.1)
[Určeno pro všechny laiky s tímto programem !!!!!!!!!] **************************************************
1/ První podmínkou je, že samotný program PhotoFiltreStudio nesmí být spuštěný !!!
2/ Otevři si TotalCommander a v něm si najeď na toto : C:\Program Files \ PhotoFiltre Studio \
3/ Zde uvidíš soubor StudioEN.plg -
tento soubor smaž klávesou Delete.
4/ No a teď tam zkopíruj soubor StudioCZ.plg .
5/ Toť vše !
6/ Nyní po spuštění PhotoFiltreStudio již bude s Tebou program mluvit česky !!!

Jak udělat, aby obrázek sněžil

26. prosince 2008 v 9:02 | ilon
Doufám, že to vysvětlím alespoň trochu srozumitelně. Jestli něco nebudete vědět, napiště mi do komentářů. Všechno je dělané v programu PhotoFiltre.


Nejdřív si stáhněte tyto masky a uložte je do Photofiltre.

Maska sněhu 1

Maska sněhu 2

Maska sněhu 3


Kdo neví, jak se masky vkládají, tak tady je obrázek.
Nejdřív si otevřete v Photofiltre obrázek masky a pak dáte Uožit do - Složka pro masky. Takhle si uložíte všechny tři masky sněhu.


A začínáme.Vyberte si obrázek.


Teď musíme z obrázku udělat 3 kopie. Takže klikneme nahoře v liště na položku Obrázek a zadáme - Vytvořit kopiii. Toto uděláme třikrát.Teď máme 4 stejné obrázky a musíme na ně uložit masky.


Nahoře v nabídce máme takovou ikonku, pod kterou se masky skrývají a je to tady :Teď aplikujeme na obrázky všechny tři masky a uložíme .
Nejprve rozklikneme ikonku masek - bod 1.
Potom si ve složce vybereme masku sněhu - bod 2.
Potvrdíme OK - bod 3


Nezapoměňte si před uložením obrázky popsat sníh 1, 2, 3, aby jste věděli, jak jdou po sobě v pořadí. Obrázky si uložte do nějaké složky, nezapomeňte na formát JPEG.


Obrázky máme uložené a potřebujeme je dát jakoby do jednoho obrázku. To uděláme tím, že si jeden obrázek, ten čtvrtý - bez sněhu otevřeme v Photofiltre. Pak do něj následujícím způsobem vložíme ostatní obrázky :


Nahoře v liště otevřeme položku - Vrstva.
Pak najedeme na Nový - a zaklikneme - Otevřít jako vrstvuTímto způsobem vložíme všechny tři obrázky do jednoho. Prostě dáme vždy - Vrsta - zaklikneme sníh 1 - zadáme Otevřít. Pak znovu Otevřít sníh 2 a pak znovu otevřít sníh 3
Mělo by to vypadat takto. Pak nahoře v liště kliknete na záložku Nástroje a zadáte - Animovaný gif.Objeví se vám následující tabulka, kde můžete upravit rychlost padání sněhu - bod 1.
Pak klikněte na Optimalizovaná paleta - bod 2.
Nakonec dejte exportovat - bod 3 - tím to uložíte v gif formátuNo a máte hotovo :)))


Toto jsou jednoduché masky sněhu, když si někde stáhnete lepší, bude konečný obrázek vypadat lépe, ale tento návod vám stejně poslouží.

Tak doufám, že se to někomu bude líbit, udělat ten návod byla docela fuška :)))))
 
 

Reklama