Návody na fotomontáže

Tutorial Photofiltre - vytvořte si vlastní HORROR HOUSE

21. září 2011 v 18:39 | ilon
Dnes si ukážeme, jak z docela optimistických obrázků vyrobíme ponurý wall. Není to vůbec pracné, v podstatě jde jen o hrátky s kontrasty a barvami a hlavně - s maskami. Chtěla bych upozornit, že pod perexem bude plno masek od havrana počínaje, křovím konče, takže koho nezajímají návody, ale rád tvoří a hledá masky, tak si určitě vybere.


Tady máme dům, který ještě vypadá dost prozářeně

A tady máme výsledek :Návod jako vždy pod perexem, takže kdo má zájem - klik na celý článek.Návod na animace v rámečku na vašem obrázku

28. srpna 2011 v 8:51 | ilon

Tak a protože mi tolik z vás už kliklo v anketce, tak jsem tady s dalším návodem :-). Dnes se naučíme, jak nejdřív rozložit animaci a pak následně složit do nějakého obrázku, který se nám líbí.
Návod není složitý, kdo znáte základy Photofiltre, tak to bude brnkačka, kdo neznáte, tak to poznáte, nebojte se pluginů, nebojte se je instalovat, jsou to dobří pomocníci.

Udělala jsem dva příklady, aby bylo vidět, co se s tím přibližně dá dělat. Trošku mě štve, že u Billa jsem tu animku trochu odflákla, mohla jsem vybrat nějakou hezčí, ale nedá se svítit, když člověk dělá návody, tak není čas na nějaké vychytávky.

Pod perex dám pár obrázků s rámečky a animace, které jsem pro vás udělala, aby jste měli z čeho tvořit :-)

Vzkaz pro Russulku - návod, který chceš udělám, ale to mi bude chvilku trvat, ale brzy se tu objeví (jestli se mi povede :))Návod pod perexem, takže kdo má zájem - Klik na Celý článek, nebo rozkliknout komentáře **


Tutorial Photoshop - Jak udělat z vaší fotografie sochu

5. srpna 2011 v 12:44 | ilon
Jak jsem psala, tohle je návod na Photoshop. Je to hodně jednoduchý návod, v Photofiltre to asi jde také, ale já to znám v tomto programu.


Vybereme si obrázek -

A toto je výsledný efekt :

Návod je pod perexem, kdo má zájem, rozkliknout celý článek :-)


Návod na animaci padající mlhy na vašem obrázku

11. července 2011 v 17:43 | ilon
Jsem tu s dalším návodem. Dnes si uděláme mlhu na vašem obrázku. Kdo zná práci s maskami, tam to pro něj bude brnkačka, kdo nezná, tak jsem to v návodu popsala.

Kdo by jste si chtěl udělat přesně tento obrázek, tak pod perexem najdete všechny objekty, že kterých je montáž udělaná, včetně obou lucerniček.


Nebudu to tady zbytečně zaplácávat, takže pro vás, kdo máte o návod zájem - pod perexem - klik na Celý článek


Návod na let orla noční krajinou - vytvoření animace

29. května 2011 v 9:15 | ilon
Tento návod vymyslela Lucinka (spider Ema) a já jsem ráda, že tady může být :-)

Odkaz na její úžasné stránky je tady - http://www.spiderema.hu.cz/Sample.html


Dnes budeme pracovat s Photofiltre a budeme k tomu potřebovat plugin - Import animated Gif - který si stáhneme TADY .
Plugin se nám stáhne v zipu - klikneme na něj myšítkem a dáme - ROZBALIT SEM. Objeví se nám žlutá složka, kterou zkopírujeme do složky Plugins v Photofiltre.

Pluginy se do PF vkládají touto cestou - klikneme si na ploše na ikonku TENTO POČÍTAČ - SYSTEM C - PROGRAM FILES - PHOTOFILTRE - SLOŽKA PLUGINS - a tam složku animated gif uložíme.

Tady je ukázka obrázku,který se budeme učit, je to trošku nedokonalé, ale když člověk dělá návod, tak nemá zrovna čas se piplat s detaily.


Návod bude hodně podrobný, takže ho dávám pod perex, kdo má zájem - klik na Celý článek.Návod na efekt větru a návod na změnu výrazu tváře ve vašem obrázku - Photofiltre

19. února 2011 v 16:20 | ilon
Protože podle emailů, co mi stále chodí , a za které moc děkuji, vím, že hodně návštěvníků tohoto blogu sem chodí hlavně kvůli návodům na montáže, tak přidávám další.
Je to taková blbinka, s kterou se dá dost vyhrát, když budete mít trošku trpělivosti. Já sem dávám příklad dívku s šaty, a Billa,  moc jsem se s tím nepiplala, ale když jste trpěliví, tak výsledek je opravdu hezký.
Je to tvořeno pluginem Pinocchio, který si zdarma můžete stánout T A D Y - jak se pluginy instalují do Photofiltre už jsem psala dříve, bude to u jiného návodu a je to velmi jednoduché, jen ho uložíte do složky PLUGINS. Je to plugin i do Photoshopu.
Tímto pluginem můžete dělat hodně věcí, třeba vlající trávu ve větru, vlající vlasy, nebo měnit výrazy tváře, to je také zábava :-)


Vlající šaty ve větru
Návod na efekt větru ve vašem obrázku - Photofiltre
Výraz tváře

Návod na změnu výrazu tváře ve vašem obrázku
Návod  pro ty, co to zajímá, dávám pod perex, takže rozkliknout Celý článek :-)


Jako tradičně, když mi někdo pošlete svůj výtvor podle tohoto návodu, budu jenom ráda - na email - ilon007@seznam.cz  :-)


Na tento email také prosím směřujte případné dotazy, protože mi většinou píšete třeba až po měsíci a déle - a já už si vašeho komentáře nevšimnu :-) Ale myslím, že většina z vás už to ví, a rovnou píše na email :)))

Vytvořte si vlastní vánoční animaci

4. prosince 2010 v 10:25 | ilon
Protože jsou Vánoce na krku, tak si uděláme svůj zimní obrázek. Tohle je jen pro příklad, obrázky pozadí si vyberete svoje, podle toho, co se každému líbí.


Návod dávám pod perex, takže kdo má zájem - klik na Celý článek :-)


návod na vánoční animaci

Návod na Horror Animaci

17. listopadu 2010 v 17:39 | ilon


Naučíme se dnes takové malé BU,BU,BU :))) Je to návod na Photofiltre a budeme k tomu potřebovat jeden Plugin, který umí zajímavé věcičky, tady například slečně upírce trošku "natáhl" zoubky. Ono to možná není moc vidět, v té rychlosti, ale pomalé by to nebylo ono ... (Pod perex dám ještě jednu ukázku)


Návod bude jako tradičně pod perexem, takže kdo má zájem - Klik na Celý článek.


Jinak jsem dala na focené obrazovky Copyright, protože už jsem párkrát narazila na svoje návody zkopčené někde na blogách a někdo jiný se vydával za autora ... Dělám to, že mě to baví, ale přeci jenom, když někdo neumí zanechat malinký komentík a vesele si tady kopíruje, tak mě to stejně štve...


návod na horror animaci


Návod na animaci vlnícího se moře - Photoshop

13. listopadu 2010 v 10:33 | ilon
Dnes si ukážeme, jak se dělá animace vlnek na moři, nemusíme mít nějaké složité programy, které to udělají za nás, ale vytvoříme si ji sami a budeme z toho mít větší radost.

Tady je obrázek na ukázku a návod bude pod perexem, takže kdo má zájem - klik na Celý článek a je to tam :-)

Bude tam i tento rámeček a foto, z které animace byla vytvořena. Je to na ukázku, když si s tím hezky vyhrajete, bude to vypadat lépe.

návod na animaci

Návod na montáž efektu dýmu z cigarety - Photoshop

11. října 2010 v 12:39 | ilon
Já vím, že už tady máme překouříno, ale protože každý máte jiné prográmky, a v každém se dělá poněkud jinak, tak teď tady dávám návod na dým na Photoshop. 
Začátek je jednoduchý, ale než jsem pochopila, jak se v tomto programu animuje, a jak se to ukládá, tak mě málem kleplo :)))

Návod po perexem - klik na celý článek .

Možná ty obrázky focených obrazovek nebudou vidět celé, asi je Blog.cz zmenší, ale musela jsem to pro představu udělat větší, aby v návodu bylo všechno vidět ... Takže když tak uložit a kouknout na to ve vašem počítači ...
Bill Kaulitz 
 

Reklama