Návody na fotomontáže

Vytvořtesi krásné nostalgické obrázky za pomoci textur - Photoshop

7. června 2013 v 12:17 | ilon
Tenhle návod jsem sice udělala na Photoshop, ale jde to samozřejmě i v Photofiltre, jen prostě v Photoshopu mi jde lépe docílit těch zlatohnědých tónů na obrázku . Pomocí textur lze udělat moc pěkné efekty na obrázcích a i z obyčejné, šedé fotky, uděláte hezké věci.


Tady jsem pro představu udělala pár příkladů, jinak návod a řekněme pár fíglů najdete pod perexem, takže koho to zajímá, tak klikněte na Celý článek, také pod perexem najdete pár krásných textur pro vaši tvorbu.
Hezký pátekPEREX :


DP ANIMATION MAKER - doplnění

20. května 2013 v 18:36 | ilon
Zdravím vás všechny, takhle při pondělku (děsnej den, co ? :))) Sice jsem tady něco slibovala, že se o víkendu podívám na tento návod a pár drobností doladím, ale nešlo to x))))
Ne, nebudu lhát, že jsem měla moc práce, nebo, že jsem byla venku - prostě jsem měla povalovací víkend a užívala si kouzla televize a her :D No nic, ale je pondělí, takže zpoždění jeden den se dá tolerovat, že ?

Tak jdeme na to. Ukážeme si pár fíglů na téhle animaci, kterou jsem udělala, aby se to lépe vysvětlovalo. Pro začátek pár tipů, aby animace vypadala lépe. Když si pozadí za nějakým objektem rozmažete a objekt v popředí necháte ostrý, tak obrázek dostane trošku nádech prostorového vidění, takové malinké 3D.
Když tyto prostory navrch ještě prosvětlíte, vysvětlíme jak, tak je výsledný efekt opět o něco lepší.

Zbytek dám pod perexex, takže koho zajímá návod, klik na Celý článek.

A koho návod nezajímá, tak tady mám jednu lahůdku pro vás, dámy. Úplně dole, pod perexem bude jeden sexy koloušek, toho si nemůžete nechat ujít,takové krasavečky sem nedávám často. Tak šup - a ať vás pohled na něj neomráčí.... ne, že se mi do něj zamilujete !!!!! x))))

Vytvořte si krásné animace - podmořský svět, oheň, magická světýlka,všechny živly na vašem obrázku - DP ANIMATION MAKER

13. dubna 2013 v 4:44 | ilon
Koukám poslední článek zase před týdnem, ten čas tak letí, až to není možné... Ono když člověk nemá čas na svoje koníčky, tak je asi něco špatně... No nic, o tom psát nechci, chci vám tady představit DPAnimation Maker.

Takže jsem tady s dalším návodem. Vím, že plno z vás máte animace rádi (vzhledem k anketě, co tu mám), takže, kdo neznáte tento prográmek, tak to bude pro vás takový bonbónek ;-)
Proč si nezanimovat obrázek velmi jednoduše a nedocílit krásných efektů na vašem obrázku, když na tom nic není, že ? :)) Tento program je i pro úplné začátečníky, nebojte se ničeho nic. Tento prográmek je velmi jednoduchý a efekty na něm velmi působivé, řekla bych, že to je velká konkurence pro váš oblíbený Magic particles x)))

Tady jsem udělala pár ukázek, co tento program umí, návod a odkaz ke stažení dám pod perex, takže koho to zajímá, klik na Celý článek.

Bohužel jsem omezená délkou animace, aby to šlo vložit na Blog.cz - proto to je trhané, vy pro svojí potřebu si délku necháte, jak chcete dlouho a bude to mnohem hezčí. Nebo si to na blog nahrajete přes různé servery, jako je Photobucket, ale to už jsem opravdu nechtěla ztrácet čas :)))Můžete si přidat vlnění, bublinky a rybičky a trávu :
Živel, jako je oheň, se vám bude určitě také hodit :


Tady jsou do obrázku přidaní motýlci, tulipán (jak jinak, že ? :)), padající lístečky a světlo :

Vše, co se týká počasí - déšt, sníh, to všechno tam je, můžete si označit určitou část obrázku a "rozblikat" ji :

Nesmí chybět ani efekt vlnící se vodní hladiny, stoupající mlha (kde si můžete nastavit intenzitu), blesky, vlnící tráva :


Komu se líbí různé otáčecí koule,tak není problém :

A nesmí tam chybět ani magická světýlka a třpytky, můžete si rozvlnit jakoukoliv část obrázku, takže třeba zrovna na vlasy to je pěkný efekt.

Těch efektů je tam tolik, že je nelze všechny představit, budete si to muset prozkoumat sami, ale vy to dáte !! :)))


Tak se mějte zatím všichni krásně, užívejte víkendu, má být suprový počasí, tak vyražte ven, dnes to bude stát za to
Návod na animaci magických světýlek

3. února 2013 v 8:44 | ilon
Zase jsem tu dlouho nebyla, ale skolila mě chřipečka x))) Jak jsem říkala, tak sem přidám jeden návod, mě se takováhle různá blikátka líbí, proto jsem pro vás udělala masky do Photofiltre na světýlka, která mohou blikat na vašem obrázku.

Jinak doufám, že se máte všichni krásně, venku je úžasně, dokonce svítí sluníčko - a je to s podivem, ale opravdu jsem ráda, že slezl ten odporný, špinavý sníh. Už se fakt těším na jaro, až začneme vyrážet ven, na výlety, na procházky, až vykvetou první krokusy a všude to bude zelené.

Tak jo, dáme se do návodu. Tady je ukázka, záleží na vás, jaký obrázek si vyberete, jakou barvu a intenzitu světélek si tam dáte. Návod dám pod perex, takže, kdo má zájem, tak klik na celý článek.

Mějte se krásně a užívejte neděličku Líbající

Možná jsem ta světýlka mohla udělat "pomalejší", ale pro představu to stačí, vy si rychlost upravíte sami podle sebe :)

Návod na zimní animaci s labutí + mrazivé masky do PF

9. prosince 2012 v 12:54 | ilon
Protože máme zimu, tak si uděláme jednu takovou mrazivou animaci a protože labutě jsou krásná stvoření, tak hlavní představitelkou naší animace bude labuť, i když to není jen to, použijeme nějaké zimní masky, které jsem pro vás udělala a použijeme také plugin Xero, bez kterého by to nebylo ono, ale kdo ho ještě nemáte a neznáte práci s pluginy, nebojte se ničeho, je to velmi jednoduché.

Začneme třeba tímto obrázkem, protože je moc hezký a na animaci se nám hodí :
Přidáme si k němu nějakou vílu, labutě, přidáme nějakou mrazivou masku, použijeme pluginy, aby se nám obrázek zjemnil a prohloubil a získal takovýto zasněný efekt :

A nakonec tady máme výslednou animaci. Co mě štve, že při převodu do formátu gif, animace hodně ztratí kvalitu, asi existují nějaké kvalitní prográmky, ale v PF nic moc.
Tohle je na ukázku, když si s tím pohrajete, bude výsledný efekt lepší, ale když dělám návody, tak většinou nemám pak energii na to, nějak si obrázkem "vyhrát", ale pro představu to snad stačí :-)


Návod dávám pod perex, takže koho to zajímá, tak klik na Celý článek. Budou tam i odkazy na stažení a nainstalování Pluginů a masky sněhu atd, no vždyť už to znáte :))
Návod na vytvoření "animky" z videa

15. března 2012 v 15:55 | ilon
Tak doufám, že tenhle návod využijete, protože, než jsem přišla JAK na to, trvalo mi to opravdu dlouho. Netušila jsem, jaké programy k tomu použít a návod jsem na netu také nenašla. Přitom je to velmi jednoduché, takže se nebojte ničeho :-)

Toto by mohl použít i někdo třeba z TH světa, protože takhle si budete moci udělat animku z toho VAŠEHO OKAMŽIKU a nemusíte čekat, jestli animku někdo udělá, nebo ne.

Někdo má třeba rád přírodu a nechce se mu dávat na své stránky jen videa, protože jsou dlouhá a někdy, když je zpomalený internet, tak se stejně sekají.
Toto je první část, pak udělám návod na to, jak do animky přidat nějaké efekty, třeba sníh, déšť, padající srdíčka a buhví co ještě, je toho dost ***


Tady je pár ukázek - jsou to ty MOJE OKAMŽIKY, které mám opravdu ráda.

Rette mich - krásné období, plné novinek a změn ** Šminky, křivé zoubky, však vy víte, co myslím :-)


Příroda, moře, západy a východy slunce, to mě prostě nikdy neomrzí **


Filmy, jako Pán prstenů, nádhera, najednou jste "tam" - dokonalé, krásně uklidňující **


Já VÍM, že už se po vám po něm stýskalo !!! x)))) Radši se ani nebudu moc rozepisovat, protože to by z toho byl megačlánek **

Jen ještě upozornění, VY VÍTE, jak jsem moc šťastná, když mi něco pošlete, nějaký obrázek, nebo animku, jen chci říct, že když mi do emailu nedáte výslovné povolení, že to tady mohu uveřejnit, tak si to nechávám pro sebe a řekla bych, že to je škoda. Tak hezky posílejte, pochlubte se, ale prosím tu větičku o povolení - děkuji, jste úžasní, jakou mi děláte radost :-)
Myslím, že můj email už všichni znáte, ale třeba pro nováčky - ilon007@seznam.cz - napište, pošlete - já nekoušu x))))NÁVOD NA VÝROBU ANIMACÍ JE POD PEREXEM, KOHO TO ZAJÍMÁ, KLIK NA CELÝ ČLÁNEK.
Magic Particles - úžasné animované efekty na vašich fotkách a obrázcích

25. února 2012 v 8:36 | ilon
Kdo sem chodíte pravidelně, tak víte, že tenhle prográmek mě opravdu uchvátil, tak jsem udělala návod na to, jak se používá. Nelekněte se dlouhého návodu, většinou jsem zvyklá dělat je (možná zbytečně) hodně podrobně, ale tak vím, že když jsem začínala, tak jsem ne všem návodům rozuměla, proto to tak je. Nemusíte se trápit s žádnými maskami, prostě tam efekt dáte a máte hotovo - velmi jednoduché a výsledky jsou nádherné.

Dávám tady pár ukázek, co Magic Particles umí :


Začneme tím, že si tento opravdu úžasný program stáhneme z těchto stránek : http://download.chip.eu/cz/Magic-Particles_4775795.html . Nebojte se ničeho, já si ho stáhla také odtud a žádný virus, nebo nějaká jiná neplecha tam není :-)


Návod dávám pod perex, koho to zajímá, klikněte si na Celý článek, nebo Komentáře a objeví se vám celý návod.Návod na animaci přeměny tváře ve Sqirlz Morph

29. listopadu 2011 v 14:32 | ilon
A protože mi do ankety tak neuvěřitelně krásně klikáte, tak jsem tady s dalším návodem pro vás, a za ta kliknutí moc děkuji, opravdu jsem netušila, že sem chodí tolik lidí, kvůli těm návodům, myslela jsem si, že hlavně kvůli TH, takže mě to opravdu překvapilo.


Možná tento jednoduchý prográmek znáte, možná ne, jde s tím dělat spousty věcí, dnes si ukážeme jednu z nich - to další až příště. Jedná se přeměnu jedné tváře do druhé, dám sem dvě ukázky - ale to neznamená, že by jste do sebe měli morphovat jen lidi - klidně si můžete zkusit sebe s vlkodlakem - jde si s tím opravdu vyhrát a pozor !!! Je to velmi jednoduché.

Návod i s odkazem na bezplatné stažení tohoto programu pod perexem - kdo máte zájem - tak klik na Celý článek.

Příjemnou zábavu přeji :-)

Asi bude trvat dobu, než se animky pořádně načtou a rozjedou ˇˇ Nevybrala jsem moc dobré obrázky, vy si s tím dáte práci a bude to vypadat lépe. Nejlepší je černé pozadí. Nejsou pak vidět ty obrysy vlasů . Ale pro představu vám to bude muset stačit takto ... LíbajícíLíbí ? ;-)
Tutorial Photofiltre - Návod na stékající kapky ve vašem obrázku- gif

28. října 2011 v 10:08 | ilon
Protože se to k tomuto ročnímu období hodí, tak se dnes naučíme, jak si na svém obrázku vytvořit iluzi stékajících kapek. Kdo umíte pracovat s maskami, tak to pro vás bude brnkačka, protože nic složitého v tom není. Akorát mě štve, že ty masky nejsou přesně to, co jsem chtěla, vyrobila jsem je z jednoho videa, ale není to moc vidět. Možná časem vyrobím lepší, aby to stékání bylo lépe vidět, zatím musí stačit tyto :-)

Návod bude pod perexem, takže koho to zajímá, tak klikněte na Celý článek, nebo Komentáře.

Jestli se budete chtít na něco zeptat, tak mi napište na email ilon007@seznam.cz - protože, když mi napíšete do komentářů někdy za měsíc, tak už si toho nemám šanci všimnout :))) A nebojte se, klidně pište ☺


Tady jsou dvě ukázky :Tutorial Photofiltre - Retuš - Velmi jednoduché !!!

26. září 2011 v 13:24 | ilon
Tak jo illyrias, tady je ten návod na retuš. Tohle je taková nenáročná verze, každý asi retušujete jiným způsobem, ale já, protože jsem velmi líná dělat něco složitě, tak pracuji jen s touto verzí retuše.


Tady je ukázka obrázku PŘEDTÍM a POTOM - možná jsem si mohla odpustit ty modré oči, ale nedá se svítit. V návodu - kdo to nezná , také najdete pár triků, například, proč teď Billovi piercingy, nebo oči, trošku víc září oproti originálu. Já nejsem žádný grafický borec, někomu to může připadat nedokonalé, ale myslím, že třeba začátečníkům by to mohlo stačit. Stejně to líp neumím :)))) Na normálním obrázku to samozřejmě vypadá lépe, tady ubrala na kvalitě animace, ale zase jsem sem nechtěla strkat dva tak veliké obrázky pod sebe :)


Tak jo - návod je pod perexem, koho to zajímá - klik na Celý článek : 
 

Reklama