Moji hrdinové

Příšerky

7. června 2011 v 12:19 | Edene
Tak dnes se dávám svět fantasy, na kterém jsem vyrůstala já v době, kdy skoro jediným zdrojem podpořit svoji fantazii byly knížky. Ještě teď si pamatuji, jak jsem s požitkem hltala řecké báje z knížky, která byla bohatě a celkem realisticky ilustrovaná. Musím říct, že jako dítěti mi přišly atraktivní nejen bytosti ryze bájné jako třeba Gorgona Medusa či kentauři, ale i ti více či méně poodhalení lidští hrdinové (hlavně tedy ti mužští ...). A tohle téma mám ráda dodnes i když teď si užívám spíš filmové zpracování některých příběhů. Pro mladší generaci budou tyhle obrázky asi "španělskou vesnicí", stejně jako pro mě jsou novodobí fantasy hrdinové, o kterých je tady někdy řeč a já jsem mimo.


Gorgona Medusa

Ninja Factor - Ninja Warrior

5. září 2010 v 7:41 | ilon
ninja warriorV zemi vycházejícího slunce se sešlo 100 soutěžících aby se zúčastnili 4 extrémě těžkých úkolů. Podaří se někomu aby získal titul Chapion Ninja?
Tak co, znáte to ? Já se na to ráda dívám, protože ti soutěžící jsou opravdu dobří !!!! Mají neuvěřitelnou fyzičku, někteří tomu podřídili svůj život a  překážkové dráhy si staví i doma na zahradě, nebo v garáži.
Dráhy jsou čím dál tím obtížnější, a je neuvěřitelné, co všechno lidské tělo zvládne. Výborná soutěž.


Můj dnešní hrdina je Makoto Nagano, povoláním rybář, který se dostal až na vrchol soutěže - dostal se na horu Midorian, což se podařilo opravdu málokomu.  


Makoto Nagano

Makoto Nagano

Makoto Nagano

Makoto Nagano

Další hvězdou Ninja Factoru je Shunsuke Nagasaki - no není to fešák ? :))


Shunsuke Nagasaki
Absolutní jednička mezi ženami -  Ayako MiyakeAyako Miyake
Někdy se tam najdou i vtipní soutěžící, kteří tam jdou jen pro legraci, a nikdy nepřekonají ani první překážku


ninja


Prostě je to dobrá šou, tohle se opravdu povedlo. Řekla bych, že to je i výchovné, protože spousta dětí, ale i straších lidí je chce napodobit a mají je za vzory, a sport je úžasný koníček. (Cha, cha, ode mě to sedí :)))

Homer Simpson a Montgomery Burns

19. června 2010 v 13:09 | ilon
Dala jsem je do téhle rubriky hlavně proto, že jestli mě něco spolehvivě dokáže rozesmát, tak to jsou tihle dva.
Líný Homer, závislý na koblihách, na televizi, na pivu Duff se spoustou nedokonalostí a stejně je milovaný miliony lidí na celém světě. A proč ? Protože nikdo nejsme dokonalí a když si člověk umí ze sebe udělat srandu, tak má vyhráno a v životě se hodně nasměje, namísto toho, aby se mračil :))))

A pan Burns ? Tak toho mi stačí jenom vidět, skoro nemusí promluvit, jeho nahrblé, neduživé tělíčko, orlí nos, vychytralý výraz - prostě oni dva jsou dvojka, kterou stojí za to sledovat :)))homer simpsonmontgomery burns

Far Cry a STALKER

8. února 2010 v 10:09 | ilon
Dám sem pár obrázků z mých milovaných her, bez kterých se už opravdu nemohu obejít - fakt to je taková malá závislost, kdy mám určitá období, kdy hraji a pak období, kdy ne.
No a právě, když tady blogu jsou občas pauzy, tak je jasný, že hraju a nic jiného nemám myšlenky :)))

Nepatřím mezi ty, co říkají, že počítačové hry, zvláště akční střílečky, mohou změnit osobnost člověka, že pak přestane rozlišovat realitu a jde a někde něco vystřílí. To je podle mě naprostá blbost, hry svým dětem nezakazuji, naopak je hraji s nimi, ale to je jen můj názor.
Už se těším, až si zase "vezmu" samopal, ostřelovačku a "vyrazím" do světa. Jsou tam krásné krajiny, nevíte co je za rohem, prostě napětí.

U STALKERA to už nejsou krásné krajiny to je Země po výbuchu v Černobylu, pobíhají tam zmutovaná hospodářská zvířata,a psi, takže je to takové ponuré - no, v tom se také vyžívám :)) Ano, ano - vím, že to zní strašně, ale já to prostě neberu tak, že někoho zabíjím, je to jen namalovaná figurka v počítači a hotovo :))))


A kdyby ty hry byly s takovýmto hrdinou, tak už bych se neodlepila nikdy :)))FAR CRY
STALKERTrautenberg - můj hrdina

17. prosince 2009 v 17:41 | ilon
Už jsem dlouho nedala nic do Rubriky Moji hrdinové (také už jste mi dlouho nic do této rubriky neposlali), takže mi to nedalo a dávám tam svého hrdinu z dětství Trautenberga.

Musím říct, že jsem mu vždycky fandila, i když to je záporná postava, a neměla jsem ráda Anču, jak pořád chodila bonzovat ke Krakonošovi. No jo, já vím, ale nemohu si pomoci :)))

Blíží se nám doba pohádek, nemůžu se dočkat, až se budu povalovat u televize, řízek se salátem přede mnou a nějaká pěkná pohádka v televizi a za oknem sypající se sníh. No, už je to blízko.

Bear Grylls - znáte ho ?

11. listopadu 2009 v 9:59 | ilon
Znáte tohoto úžasného chlapíka, který dokáže přežít v jakýkoliv drsných podmínkách ? Kdo máte program Discovery, tak asi ano. Vždycky ho vyhodí z vrtulníku na nějakém nehostinném místě, buď na Sibiři, nebo v poušti a on tam musí přežít jen s pomocí nože a křesadla a najít cestu k civilizaci.
Hodněkrát mu opravdu běží o život, když skáče z někde z útesu do ledové vody a okolo plují kry.
Rozhodně to není seriál pro slabší povahy, jelikož tam jí zvířata zaživa a syrová - v minulém díle ukousl živé žábě hlavu a snědl ji. Že jí brouky, červy, pavouky a jiné věci, to už nikoho nepřekvapí. Občas snědl i nalezenou mršinu.
Dokonce, když byl na poušti, tak pil svoji moč. Ale je fakt, že kdyby jste se tímto chlapíkem ztratili, tak přežijete a o to tady jde.
Pořad se jmenuje ULTIMATE SURVIAL a je opravdu na co koukat :)) On právem patří do této rubriky. Dozvíte se zde základní znalosti přežití, jak neumrznout, jak rozdělat oheň, kudy se dostat k civilizaci, jak se neusmažit na poušti.


Nepatrně nechutné, že ? No, moc mu to nechutná...Tady byl na Sibiři a pil čerstvou krevVelmi rád ukazuje, jak se máte dostat z pohyblivého písku


Tak tohle musí být pochoutka ....Syrová ryba - no to se ještě dá pochopitTady předvádí jak se pomocí klacku dostat z tekutého bahna


Skoky - běžná záležitost
Že to je dětí hrdina snad nemusím ani psát, tento nůž Na přežití prodávají na internetu, takže je jasné, co je na Seznamu pro Ježíška mezi prvními věcmi :)) Pak ještě křesadlo a jeho láhev na pití.

Slečna Marplová

24. října 2009 v 17:27 | ilon
Tak tahle úžasná slečna si opravdu zaslouží být v téhle rubrice Moji hrdinové. Když je člověk třeba nemocný, tak si neumím představit nic lepšího, než zalézt do postele, upíjet horký čaj a pozorovat tuhle dámu, jak řeší všechny ty záhady a vraždy. Je jedno, jestli se na to díváte v televizi, nebo dáváte přednost knižní podobě, řekla bych, že tohle je taková klasika, která mě nikdy neopustí.
Ona a Hercule Poirot - bez nich si některé dlouhé podzimní večery neumím představit.


Image

Slečna Marplová znovu v akci


Poirota už jsem do této rubriky dala dříve, proto se tu o něm zmiňuji okrajově, ale je skvělý !!!Kdo má zájem, tady jsou stránky věnované jen tomu skvělému detektivovi - http://poirot.wz.cz/index.php?strana=1

Kryštůfek Darinky bohužel zemřel ...

8. března 2009 v 7:19 | ilon
Tak tohle je moc a moc smutné, protože, kdo kdy měl nějaké zvířátko, tak ví, že když nás opustí, tak pociťujeme veliký smutek a je jedno, co je to za zvířátko, prostě to byl náš mazlíček, kterého jsme milovali a byli na něj zvyklí a teď není ... Byl nádherný. Dáváme ho s Dájou do rubriky Moji hrdinové, protože on byl takový hrdina, byl kamarád. Darinko, nebuď smutná, teď už ho nic nebolí a je mu v tom morčecím nebíčku hezky...

Teď tady okopíruju, co mi Dája napsala, protože já bych to tak napsat neuměla :

Kryštůfek se dožil necelých dvou let, byl otcem 4 krásných morčecich miminek dvou kluků a dvou holčiček, které měl s o půl roku mladší morčecí slečnou Pegginkou. Kryštůfku, byl jsi náš prima chundelatý kamarád, náš brouček. Doufám, že se ve zvířecím nebíčku máš dobře a užíváš si sluníčka a louky plných zelených kvítků. Máme tě rádi.

Moje oblíbené Večerníčky

6. února 2009 v 19:08 | ilon
Večerníčky mám ráda doposud, asi to je taková hezká vzpomínka na dětství. Teď zrovna dávají můj nejoblíbenější - Krkonošské pohádky. Líbí se to i dětem - takový Trautunberk je prostě milý lotr první třídy :) Ale ostatní Večerníčky nezůstávají pozadu - taková víla Amálka, nebo Maková panenka, Rumcajs a Manka - to bych mohla pokračovat donekonečna, je to prostě takových milých deset minut mezi těmi všemi vraždami, čím nás nynější program krmí už od časných dopoledních hodin. Nechápu, proč existují filmy s "hvězdičkou", když přes den dávají jednu vraždu za druhou ....


Krkonošské pohádky


O víle Amálce


O loupežníku Rumcajzovi


Pohádky z mechu a kapradí


Broučci

Bubáci a hastrmani
O Makové panencePohádky Ovčí babičky


Krteček
Příběhy včelích medvídků
zdroj : ceskatelevize.cz

Moji detektivové

2. února 2009 v 19:09 | ilon
Miluju detektivky, ale nemyslím tím nějaké krváky, ale takové ty uklidňující - jestli se to o takovém žánru dá vůbec říct ... Ale asi dá. Když si člověk vyhradí nějaké nedělní odpoledne, venku je nevlídno a my se ponoříme do napínavého příběhu, to je prostě krásné a já to miluju, vražda, nevražda. Nemám ráda, když se příběh odehrává někde ve městě, nejlepší je anglický venkov - ta atmosféra tam je úžasná, uklidňující. Představím vám tady své favority, toho prvního jsem už tady měla několikrát, toho prostě miluju. Dávám je do rubriky Moji hrdinové, protože to tak je.

HERCULE POIROT


Jeho šedé buňky mozkové jsou pověstné a on je na ně také náležitě hrdý. Také je veliký labužník, jídlo musí být výživné a výborné, dokáže si vychutnat jakýkoliv chod. Většinou mu při pátrání pomáhá jeho věrný přítel - kapitán Hastings. Poirotův smysl pro pořádek je pověstný, vše musí být přímo geometricky srovnáno, dokáže přerovnávat i jablka v míse, pokud se mu to nelíbí. On je číslo jedna v mém výčtu.


SHERLOCK HOLMES

Ten je u mě na druhém místě. Trošku svérázný chlapík zvláštní povahy s břitkým humorem vyřeší každý případ za pomoci svého přítele doktora Watsona. Bydlí v Londýně, jeho koníčkem je hra na housle a neobejde se bez své pověstné dýmky. Kdo by si nepamatoval jeho neznámější případ - Pes Baskervillský, u kterého jsme se báli - ale tak příjemně ...


SLEČNA MARPLOVÁ


Kdo by neznal tu jemnou stařenku, která má u sebe neustále nějaká klubíčka nejlépe růžové nadýchané vlny ? Většinou působí roztržitě, ale je to jen dojem, uvnitř je mozek, který dokáže všemu přijít na kloub, nikdo se neschová, žádný zločin se neutají. Kdepak, na ni si nikdo nepřijde.


ADAM DALGLIESH


Tento detektiv má uhlazené vystupování, působí přirozeně a velmi mile. Stvořila ho P.D. Jamesová a já nikdy nezapomenu na příběh - Zahalte jí tvář.


INSPEKTOR BARNABY

Je něco prohnilého v tom nádherném koutku střední Anglie zvaném Midsomer. Každou chvíli tu jindy poctiví a slušní lidé přijdou o rozum a někoho zavraždí. Mnohdy úkladně a brutálně. Detektiv vrchní inspektor Tom Barnaby tyto mnohdy nebezpečné případy řeší s inteligencí a urputností sobě vlastní
VRCHNÍ RADA VACÁTKO

Nezapomenutelní Hříšní lidé města pražského a rada Vacátko je krásné zakončení mých dnešních hrdinů. Jeho pomocník inspektor Bouše a nezapomenutelná atmosféra staré Prahy - nádherná a úžasná podívaná.

Herec Jaroslav Marvan coby slavný filmový rada Vacátko. Na snímku s Otakarem Brouskem ve filmu Vražda v hotelu Excelsior.
 
 

Reklama