Mé fotografie přírody a jiné

Zdravím z neočekávané dovolené :-)

7. července 2011 v 10:45 | ilon
Tahle dovolená nebyla v plánu, ale tak se to někdy přihodí :-) Všechny vás zdravím z Harrachova, je tady krásně (kromě prvních dvou dnů, kdy nám pěkně propršelo), ale zase si člověk může hezky dáchnout a prospat se, že ? :)))
Je jedno, kde ten čas prázdnin trávíme, hlavně jde o to umět si to pěkně užít a prožít, takže nebudu řečnit, také vám přeji krásné prázdniny a šoupnu sem pár fotek z včerejšího výletu.


Hory mají své kouzlo, to je jasná věc, a taková MENŠÍ tůra má opravdu co do sebe. No, nakonec jsem to zvládla, nejhorší zážitek byl opět lanovka - ty závratě, co jsem měla byly úděsný. Já nevím, proč ty lanovky musí stavět tak vysoko nad zemí, já bych se nejradši vozila tak dva metříčky nad zemí, to by mi vyhovovalo :)))


Nádherná chaloupka uprostřed lesů, ale řeknu vám, že chodit tam každý den někam do civilizace (třeba na nákup, by se mi opravdu nechtělo, krása, nekrása.

V téhle chatě jsme ubytovaní a řeknu vám, že ten výhled z okna opravdu stojí za to :-) Trošku jiné, než koukat do protějšího paneláku :)))Zbytek dám pod perex

Jižní Čechy

6. června 2011 v 12:14 | ilon
Tak máme po víkendu, bylo nádherně, i když bych klidně brala o pár stupínků méně. Dám sem pár fotek, aby tady bylo také něco jiného, než dokolečka Bill. I když jako proč ne, že ? :)))

Když jsme v pátek přijeli, tak bylo nebe úžasně zbarvené, a asi za dvě hodiny potom se přihnala šílená bouřka, zrovna uprostřed grilování. Bylo to krásný, vůbec mi nevadilo, že prší, přece nejsme z cukru, že ? :))Tohle jsou prosím VELIKÉ kuřecí čtvrtky, nechápu, proč to na fotce vypadá tak mrňavý. Ale neva, gril jsme kvůli dešti dali pod altánek a nakonec to byla mňamka. Je to marinované v tomatovo-česnekové marinádě a k tomu brusinková omáčka - to nemá chybu.Odkvetlá pampeliška. Tráva měla asi 2 metry, kdo to zná, tak ví, že tohle posekat není žádná sranda.No a to nejlepší nakonec. Když jsem plela záhonky, tak na mě vykoukl tenhle krasavec. Že mi pavouci až tak nevadí, tak tohoto jsem se bála, protože SKÁKAL !!!! Musím se na netu podívat, co je to zač, protože vypadá nepatrně jedovatě.


Zahrádka na balkoně podruhé

14. května 2011 v 16:24 | ilon
Tak dneska ta rubrika Moje fotografie bude sedět :))) No nic.

Dnes jsem měla nějakou fotící náladu, asi proto, že jsem celý den doma sama - uvařeno, uklizeno, a co teď, že ? :)) tak jsem si fotila a nejdřív naší "zahrádku" na balkoně, protože, co kdyby to všechno chcíplo, tak abych měla důkaz, že to všechno opravdu kdysi žilo :))


Nedávno jsem sem dávala jahody a dávám je sem znovu - konečně se začervenal i druhý květináč. Ještě mám jahůdky v truhlíku, ale ty pořád jen kvetou a plody nikde.Další, z čeho by mohla být úroda, jsou rajčátka. Zatím se tedy nic neděje, ale po zkušenosti z předchozího roku, kdy rajčata pořád rostla, až jsem myslela, že se prorostou k sousedům, už vím, že se musí zastřihávat :)))

Tohle je pro okrasu - petúnie - líbilo se mi to zvláštní žíhání. Doufám, že zase nepřilétnou mšice.


Tak a tady je naše Abinka, utíká to strašně, člověk se ani nenaděje a bude jí rok. Teď byla nemocná, a řeknu vám, že nacpat do ní antibiotika je nadlidský úkol. Najednou nechce nic jíst, kam bych prášek schovala, ani pribiňáček nepomáhá, ani řízek, nic. Prostě stávkuje. A ještě na mě takhle vyčítavě kouká ...
No a protože mi jeden z vás, novějších návštěvníků tohoto blogu, psal, a ptal se mě, co budu dělat o prázdninách, když MÁME volno od školy, tak to chci uvést na pravou míru - ano - školu už mám dávno za sebou :)))
Proto sem dám fotku z dneška, samozřejmě pod perex.

Čmeláci a jiný hmyz

3. května 2011 v 17:11 | ilon
Tohle jsou fotky z léta. Mě hmyz fascinuje, což je asi trošku vidět, protože tady na blogu je docela často. Ráda si hmyz fotím, mám už docela slušnou sbírku, ale řeknu vám, že když jsem se snažila vyfotit tyto čmeláky, měla jsem docela nahnáno. Šíleně nahlas bzučeli, když popolétavali z kytky na kytku a přeci jenom maličká fobka tam je :)))
Tohle vůbec netuším, co by to mohlo být. Takže budu stručná - nějací brouci.
No a poslední fotka je něco strašného, takže pod perexem. Nejen, že to je mrtvé (jinak bych se to v životě neodvážila vyfotit), ale je to i dost odporné. Já tomuhle říkám pavouk s křídly. I když to je asi nějaký druh komára. (Já asi v přírodopisu dost často chyběla, jak tak koukám :))))

Jahody na balkoně

1. května 2011 v 9:06 | ilon
Já mám ráda balkon plný zeleně, a když ještě k tomu z toho je nějaký užitek, tak to je takový pěkný bonus. Takže z těchto jahod mám opravdu radost. Ještě zkouším pěstovat jahody v truhlíku, ty mají zatím jenom malé kvítky, tak uvidím, jestli z toho něco bude .

Tak o tuhle jahodu bude rvačka :))) Ale chce to ještě tak dva, tři dni k dozrání.Tohle je ještě celé zelené...

A tady už červenají, pár jich už je snědených


Velikonoce a Hurricanes and Suns

26. dubna 2011 v 9:34 | ilon
Tak já doufám, že jste si všichni ty Velikonoce pěkně užili, počasí bylo opravdu výstavní a kdo měl příležitost být někde venku, tak to prožil určitě krásně. Sice to vedro bylo na mě chvílemi MOC, ale zase dětičky jsou otužilé a už využily bazén, takže pohodička.

Tohle je naše snídaně - ano, ano - ani jedno jsem nepekla, ale koupila v pekárně, ale takhle na vesnici to opravdu umí upéct, žádné šizené napodobeniny a vůbec - stejně nemám formu na beránka. (A i kdybych ji měla, tak bych ho asi nepekla :))) Trošku mu upadl čumáček, chudinkovi ...


A teď ještě k TH. Musím se přiznat, že když jsem poprvé viděla klip Hurricanes and suns, tak to pro mě bylo zklamání, protože písnička se mi moc líbila, takže jsem to ani nedokoukala. Ale včera jsem si přepla na MTV a byl tam konec tohoto klipu a musím říct, že mě to úplně nadchlo. Je to tenhle úsek, prostě nádhera. (Hrozná fanynka, že ani nedokoukám nový klip :)))Photobucket

Jaro na chalupě

5. dubna 2011 v 17:29 | ilon
Sice jsem to nazvala podle jednoho pořadu na Spektru, který přímo miluju, ale o tom příště. Tohle je jaro u nás na chatě a musím říct, že tenhle víkend se opravdu povedl. Chvílemi tedy to vedro bylo ubíjející, ale nevadí, připomínalo to léto, až na tu koupačku, to by asi ještě nešlo. Ale grilovačka také není k zahození, že ? :)))) Ta bude příště, protože nějaké animky mi na blog vkládat jdou, a nějaké ne, Blog to zatím řeší, a doufám, že vyřeší. Jinak mám v Rozepsaných pěkně vzteklej článek Těšila jsem se, jak sem dám škvířící se kotletku :)))Škoda, že fotky nemohou vonět, to by bylo opravdu něco !!!! Tolik fialek u nás ještě nebylo. (Ta kotleta taky voněla :))Naše Abinka - ona je prostě pořád ze všeho vyjukaná, ale venku se jí líbilo. To to letí, už jí bude 8 měsíců...tak tuhle kytičku mám moc ráda, taková nenáročná, roste si někde na kamení - jasný jarní sluníčko

Lesy, no jo, už aby konečně rostly ty houby

 
 

Reklama