Mé fotografie přírody a jiné

Jaro a fialky a krokusy a motýlci * a masařka :D

28. března 2012 v 12:45 | ilon
Včera jsem měla dovču, potřebovali jsme něco odvézt na chatu - a řeknu vám, byl to krásný den. To, jak člověk vypadne z města, nemá chybu a já se těším, až se mi to povede na déle, než na jeden den :-)

Počasí bylo ukázkové, po zahradě létali motýlci, bylo nádherně - prostě POHODIČKA

Tenhle žluťásek, ten tam létal celou dobu, asi se mu u nás líbí :))) No, sice se mi klepala ruka, když jsem si ho pro vzpomínku natočila, ale nedá se svítit :-) Ty fialky ho hodně lákaly.No a protože mě zahrádka sice baví, ale zase na druhou jsem docela líná se tomu nějak extrémně věnovat, tak jsem si vysázela krokusy, ale nevím, jak je to možné, a proč mi ze záhonku "odcestovali" a mám je všude možně v trávě. Ale mě to nevadí, alespoň kolem nich nemusím plejt plevel :D
Zbytek fotek dám pod perex :-)

Jinak o víkendu má být prý docela ošklivo - přiznávám dobrovolně - jsem nadšená !!! :))) To není ironie - OBČAS miluju, když je ošklivo, já si pustím nějaký pěkný film, a nebo si dám nějakou super hru. Teď hraji na Xboxu Battlefield - tomu říkám ZÁVISLOST *)
No, o hrách, XBoxu, Kinectu a jiném tady stejně brzy bude článek, to mi nedá. A určitě vás to bude moooc zajímat x)))

Dneska je zatím krásně, tak si ten den hezky užijte ***

Ne, to mi nedá, tohle sem musím ještě dát !!!! MASAŘKA :D :D :D - promiň Bille :)))) Jinak je úžasný, jak jsou pořád poslední dobou veselí, dřív jsem je podezírala, že jedou snad v nějaké chemii, ale asi ne - to jsou endorfiny ze sportu - super, to budu muset také vyzkoušet :)) Krásný modýlek - vidím, že si Bilda pořídil nový kousek do své sbírky kšiltovek :)))
Ale jinak ta kérka, ta se mi nikdy neokouká, to je nádhera, tohle tetování na ruce se mi opravdu líbí :-)

Zima***

11. února 2012 v 19:55 | ilon
Dnes byla opravdu ZIMA se vším všudy, ale to mi nevadilo, vytáhla jsem rodinku na výlet, protože už jsem prostě potřebovala vypadnout na chvíli z Prahy. Nooo bylo opravdu mrazivo, ale stačilo mi to. Člověk někdy potřebuje vidět to slunce a sníh na vlastní oči, ne jen v teple za oknem ***

Já neříkám, že ty fotky jsou nějaký zázrak, asi ani ne, ale dávám si je sem na památku :-)

Doufám, že jste dneska měli krásný den, jestli ne, tak zítra bude další den, tak třeba ten bude stát za to Líbající


Tedy opravdu jsem si říkala, jestli těm kačenkám není zima, jsou tu i v létě, musí snášet parna a teď, když je taková zima, ráchat se v té šíleně studené vodě, to snad musí vadit i jim ...
A koho to zajímá, tak zbytek pod perexem **Šupinka

22. prosince 2011 v 15:58 | ilon
Jak jsem psala níže, tak my kupujeme kapra živého. Dnes opravdu nemám sílu rozebírat, jestli to je týrání, nebo ne, ale prostě nám plave ve vaně. Je to fešák, bude tam jen do zítřka a pak bude v kapřím nebi. Má trošku poraněnou hlavinku, radši jsem tam přidala vlnky, aby to nebylo moc vidět. Ale stejně asi je.
No, mrská se tam pěkně x))) Já bych je vždycky nejradši nakrmila, jednou jsem to dokonce zkusila, ale minulo se to účinkem :))

Takže tentokrát je to Šupinka, je krásný, má 4 kila a vypadá zlatě :-)


Photobucket

Praha

15. listopadu 2011 v 12:29 | ilon
V neděli jsme byli na procházce starou Prahou. Opravdu moc hezký, zrovna bylo krásný počasí, svítilo slunce a mě to ani nevadilo, naopak vypadalo to nádherně :)
Všude bylo plno cizinců, nejdříve jsme chtěli jet lanovkou na Petřín a odtud procházkou na Pražský hrad. Ale když jsme viděli tu ukrutánskou frontu, tak jsme šli radši pěšky. Pořádnej kopec, uf Křičící


Zbytek fotek dám pod perex, kdyby to někoho zajímalo, takže klik na Celý článek, kde jsou fotky všechny :-)


Podzim v lese

2. října 2011 v 17:44 | ilon
Tak musím říct, že na to, že už je podzim, tak počasí bylo opravdu ukázkové. Možná až moc :))) Ale nevadí, kdo jste byli někde venku, tak jste si to určitě náležitě užili :-) Prostě nádhera. U nás na chatě bylo opravdu přepychově, kdyby nebyl zelený bazén, tak je to určitě na koupání.
Dám sem pár fotek, zbytek bude pod perexem, je jasné proč :)))


Tomu říkám pohodička, jen tak si plavat a žádné starosti :)))


Vyděšená, špinavá Abinka :)) Ona se bojí hmyzu a zrovna okolo létal čmelák, tak rychle utekla do pelíšku a vystrkovala jenom hlavičku. No jo, paní majitelka nás upozorňovala, že je bázlivá :)))A ještě sem dám dvě animky, mě to přišlo šíleně vtipný - viděli jste to ?!?!?! Proboha, už jen čekám, kdy Billa popadne ta "módní" mánie a také si pořídí tyto brýle, které už nosí každý druhý :))))

ZOO

11. září 2011 v 7:51 | ilon

Včera bylo krásně (možná až moc :)), tak jsme se vypravili do ZOO. My tam vůbec chodíme docela často, máme pernamentku a je tam pořád na co se dívat. Změny tam probíhají úžasné, už se pracuje na novém výběhu pro slony a opravdu to vypadá dobře. Zrovna z mého nejoblíbenějšího pavilonu - brouků - nemám skoro žádné fotky, protože tam je úděsný osvětlení a broučci jsou za sklem xDTygr za sklem ... Je stejně hrozné, jak ta zvířata mají vyšlapanou svoji cestičku a chodí pořád dokolečka. Zajetí je zajetí, i když je o ně postaráno výborně...
Zbytek dám pod perex, koho to zajímá - klik na Celý článek :-)

Mácháč a jedno blogové setkání :-)

28. srpna 2011 v 11:49 | ilon
Dovču jsme si letos užili mimořádně a musím říct, že počasí přímo excelovalo. Když jsme byli na chatě a sbírali houby, tak bylo příjemně pod mrakem, občas pršelo, když jsme byli na Mácháči, tak byly pařáky, což je u vody nejlepší. Hlavně se doplazit v těch vedrech na pláž :)))

Jak jsem psala v nadpisu, tak jsem se na Mácháči setkala s někým s blogu, kdo to tady znáte delší dobu, tak je vám jasné, kdo to byl ☺ Ano, moje spoluadminka a kamarádka Edene, která bydlí nedaleko, takže se takhle jednou za rok scházíme. A je jasné, že po roce si člověk má co říci, takže úžasný a já jsem moc ráda, že jsem ji zase viděla ☺


Zbytek bude pod perexem, je to pro ty, co to třeba zajímá, aby tady nebylo plno fotek najednou :-)

Duha na zahrádce

21. srpna 2011 v 8:37 | ilon
Tak jsem zase na chvíli zpátky, ale naštěstí mi dovolená ještě nekončí :-) Počasí má být konečně úžasný, takže léto, jak má být. Houby jsme si užili až až, už to nechci ani vidět :))) No tak dobře, není to tak strašné, bavit mě to bude pořád, ale kdo to má pořád jíst, že ? Mrkající


Nevím, jestli to bude vidět, ale pršelo, pak do toho začalo svítit slunce a na zahrádce se nám objevila nádherná duha. Samozřejmě, že než jsem našla foťák, tak duha začala mizet, takže ani nevím, jestli ji uvidíte, ale bylo to nádherný. Nikdy jsem takovouhle malou duhu neviděla, jen ohromné oblouky na nebi, ale takhle uprostřed lesa - to byla prostě krása.
(Té skalky si nevšímejte, vodníka jsem tam měla jen postaveného, ten je už u potoka a ty bílé kamínky jsem tam narafičila pro děti jako překvápko, protože v noci krásně svítí a vypadá to jako bludičky :)))

Chvíle před bouří. Strašně se setmělo, a vítr ohýbal stromy - úžasný živly, skoro z toho šel strach.

Zbytek dám pod perex**


Housenky

4. srpna 2011 v 11:13 | ilon
Tak, pozadí stránky jsem změnila, přijde mi to jemnějí, i když to vypadá, že vám to ani moc nevadilo a děkuju, že jste mi v anketě hlásli :-)

Jinak sem dávám fotky dvou housenek, které jsem vyfotila na chatě. Ta první, to je normální housenečka, myslím, že se z ní jednou vyklube bělásek (ale třeba také ne), ale ta druhá !!!! Být větší, tak z ní jde strach. Vůbec netuším, co je to zač, ale vypadá nepatrně jedovatě. Ale lezla si nám po stole docela spokojeně.
Fotím věci ... :)))

Jižní Čechy aneb houby rostou !!!

30. července 2011 v 20:53 | ilon
Co k tomu dodat, že ? :))) Kdo už mě nějaký ten pátek znáte, tak víte jakou slabost mám pro houbaření. Skoro se to vyrovná povalování na pláži u moře. Skoro ☺ Tentokrát jsme si to opravdu užili, rostou jen samé skvosty, bílé hřiby, křemenáče, lišky, prostě vybrané lahůdky. Počasí bylo úžasné, ale týden je opravdu málo. Představa zase se táhnout v pondělí do práce je opravdu otřesná Křičící No nic, doufám, že jste se tenhle týden měli úžasně, uteklo to jako voda, a kdo máte prázdniny dva měsíce, tak opravdu bledá závist xD

Jinak nevím, co se děje s Blog.cz, ale absolutně mi nejdou NIKAM psát komentáře !!!! Prý, že nějaký součet je nesprávný, přitom to nikde žádný součet po mě nechce. Takže komu se povede napsat koment, tak vyhrál :))) Néé, ale když mi někdo poradíte, jak na to, budu ráda. Neuvěřitelný...

EDIT : Vyřešeno - bylo to prohlížečem - přes Google mi nic nikam psát nejde, ale zlatá Mozilla, to si můžu psát, jak se mi chce :))))
Tohle je z výletu u Podolského mostu - bohužel proslavené místo sebevrahů, ale jinak nádherné místo s bezvadným občerstvením, kdo okolo jedete, určitě se stavte.

Krasavec v trávě, co víc si člověk může přát. Sice malý, ale o to chutnější. Ani na červa tam nenarazíte :)))
Že nám přes zahradu na chatě teče potůček už jsem psala, občas to není romantické bublání, ale když hodně prší, tak se změní na malou povodeň, ale téhle žábě se u nás prostě líbí ☺


Zbytek fotek dám pod perex
 
 

Reklama