Mé fotografie přírody a jiné

Nas novy nuninek

24. února 2018 v 19:53 | ilon
Vedela jsem, ze navsteva terraristice burzy bude pro me nebezpecna. Ale tenhle drobecek, to byla proste laska na prvni pohled 😍😍 Je to kluk a jmenuje se Pascal a vypada to, ze to bude peknej rostak.

Jinak me opravdu stve, co si vzdy o chovu chameleonu ctu na internetu. Jak to jsou v podstate nepratelska zvirata, jak je chovat tezke a narocne, proste same snusky nesmyslu ! Chameleon je velmi nenarocne zviratko, jsou kontakni, sami vam vlezou na ruku a je opravdu sranda je pozorovat. Minuly chameleon, Julinka, ta v podstate v terrariu nechtela byt vubec, bavilo ji lezt doma po stromovych kytkach, houpala se na zaclonach a tak ruzne lumpacila :D

No nic, uvidime, co vyroste z tohoto tutinka 😍🐊

Mrazivá***

2. prosince 2014 v 17:47 | ilon
Tak jak se vám líbí to, do čeho jsme se dnes ráno probudili ??? Ja jsem úplnĕ nadšená, konečnĕ jsem se dočkala nĕčeho zimního. Vypadá to jako v pohádce, ráno, když jsem šla do práce, tak jsem si to vyloženĕ užívala a bylo mi úplnĕ fuk, že jdu pozdĕ, věděla jsem, že už to je stejně v háji a včas stejně nepřijdu, tak jsem si fotila tu krásu kolem sebe :-)
Ano ano vím, že náledí je nebezpečné, že pod tíhou námrazy padají stromy, ale proste je to krásný. Už jen nasněžit pořádne a jsem mimořádnĕ spokojená :-)V mobilu to vypadalo parádně, ve zvětšené formě už to taková hitparáda není, ale nevadí, tyhle stránky to úplně v pohodě snesou ;-) Dala jsem tam rozostřený efekt, stejně to bylo rozmazaný, ale teď to je umělecky rozmazaný :)))

Tohle je přesně to období, který prostĕ miluju. Dlouhé večery před námi, a můžeme si vyrábét různé věcičky pro naše potěšení.
Stačí třeba jen sklenice od okurek a fixa na sklo a máte kravinku pro radost hotovou a děti při výrobě budou nadšené.
Pak třeba můžete s dětičkami vyzkoušet tzv. ubrouskovou metodu, nic na tom není, návodů je na to všude milion, tohle dělala moje Domča, je to ubrousek nalepený na dlaždici a bude to moc hezký obrázek na zeď :)
nebo to plácnete na talíř, můžete to dát třeba na květináč, na svíčku, na nábytek, v podstatě to jde na všechno

Jinak jak se pořád máte ???? Vánoce, nevánoce ??? Já tedy po pravdě nic moc, už podruhé v tomhle měsíci beru antibiotika, chřipky, angíny, nevím co ještě, nemůžu se toho zbavit už dva měsíce a to sakra unaví. Každá další probdělá noc vám na náladě opravdu nepřidá...Takže zatím na nějaké pečení cukroví kašlu, uvidím, jestli to tentokrát zabere, ale teď jsem totálně vyřízená....
Doufám, že vy se máte líp, že s nadšením děláte věnce (na ten se chystám o víkendu), že perníčky už máte v krabici, dárky skoro nakoupené, někdo možná i zabalené, prostě, že si to pořádně užíváte. Protože užívat si je fajn :P

Náš kapr v životní velikosti :))

22. prosince 2012 v 14:39 | ilon
Náš Šupinka už si plave ve vaně a musím říct, že je pěkně čiloučký :) Nevím, jestli všichni finišujete s přípravami, já mám v podstatě hotovo, cukroví upečené, s úklidy se neobtěžuju, bramborový salát budu dělat až zítra, takže pohodička :-)

Doufám, že i vy máte pohodičku, možná ještě dobalit nějaké dárečky a hotovo. Krásně si to užívejte, protože to těšení, to je moc krásný :-)

Světýlka***

2. prosince 2012 v 8:31 | ilon
Tak už jsem to nevydržela a dala všude možně po bytě různá světýlka a udělala takovou menší předvánoční výzdobu. Jo, jo vím, že to je brzy***
Ale vy už dneska asi také budete něco doma mít, minimálně adventví věnec, kde budete zapalovat první adventní svíčku :-)

No a když už jsme u toho, tak by jste mi ten váš adventní věnec, nebo výzdobu, nebo třeba jen svíčku, to je jedno co, mohli vyfotit a poslat na email ilon007@seznam.cz - a mohli by jsme si tady udělat takovou malou předvánoční výstavku. Nepospíchá to, prostě, až budete mít náladičku, tak mi to vyfotte a pošlete, já budu mít radost, vždyt už to znáte Líbající
A nezáleží na tom, jestli se "známe", nebo ne, tohle je výzva pro VŠECHNY, i pro ty, co sem třeba jen občas nakouknou* )

Tady je ta moje výzdoba, aby to nebyla nuda, tak jsem tam přidala pár efektů - jak jinak, než z Magic Particles :-)

Mějte tu dnešní neděli moc krásnou, užijte si to a jestli začínáte péct cukroví, tak ať nespálíte ani jeden plech x)))


Okno - takhle to mám nejradši, pěkně orámované .Tady to je celkově, v televizi zrovna dávali Vraždy z Midsomeru a vy se díváte na vraha x))) To je panečku atmoška :D Zákulisí v vrahem x))) No jo, tak zrovna tenhle seriál mám opravdu ráda.

No a tady je polička - mám ráda různé svícínky, tak doufám, že u nikoho nebude hořet, ale je fakt, že svíčky k tomu všemu prostě patří :-)SLEVOMATY

15. října 2012 v 12:36 | ilon
Tak co, využíváte Slevomaty ? No já k tomu moc důvěru neměla, i když je pravda, že plno věcí tam můžete získat opravdu levně. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. Kamarádka našla na jednom Slevomatu ubytování na víkend, řekly jsme si, že si hezky zarelaxujem, příroda, pohodička, znáte to Mrkající

Měly jsme jet sem (prví fotka) - Hotel Friends. Znělo to opravdu dobře, ubytování na hotelu by nás vyšlo na 3 dny pro dvě na tisícovku i s polopenzí, televize a soc. zařízení na pokoji, kdo má rád ty serepetičky, tak i sauna a podobně, na každém pokoji balkon, pohoda. Opravdu podezřele levné...

Ale už když jsme k hotelu přijely, tak bylo jasné, že se něco děje... Na parkovišti ani jedno auto... Na hotelu cedule, že je z technických důvodů uzavřen. Prostě šok. No nic, vyšel chlápek, řekl nám, že jsou vytopení, natekla jim voda do el. rozvodů, že to je smůla, ale že hotel je zavřený. Nebudu to protahovat, on byl sice příjemnej,ale mejla mi poslat mohl, co se děje, nebo zavolat, tohle je děsný jednání. Takže mi to ty Slevomaty úplně znechutilo. No, ale já se jen tak nedám x)))

Takže jsme zůstaly s kamarádkou někde na horách, kde jsme to vůbec neznaly, už se pomalu stmívalo a do Prahy se nám rozhodně vracet nechtělo.
Ani jsem si to vzteky nefotila, tohle je fotka stažená z netu.
Tak jsme jely dál, a nakonec našly moc hezké ubytování, sice to bylo dražší, 400 Kč na noc pro jednoho, ale i se snídaní, bylo to opravdu moc krásný. Tohle je ta chata. Měly jsme pokoj , jak je ten balkon s kytičkama. Dovete si představit ráno tu kávičku a cigárko na té terásce ? x))) Hmmm pohádka.Tady je pár fotek, podzim je opravdu nádhernej, zvláště na horách, sluníčko svítilo, prostě nám to dokonale vyšlo. Nakonec x))
Je to Benecko - opravdu úžasný kraj.


Tady jsme se šly podívat na krávy, teda řeknu vám, že když jsme přišly blíž, tak se pomalu začaly zvedat a šly úplně k tomu plotu - no nemůžu si pomoct, koukaly na nás vyloženě zle. Fakt. Šel z nich strach. (no jo, já vím, já vím :))))

Jo, já vím, že to možná působí malounko kýčovitě, ale je to stejně krásný. Tak.
Také jsme si udělaly výlet do Špindlu. Všimněte si tam toho rybáře, to bylo opravdu zajímavý.

Všichni rybáři tam seděli v takových divných "lodičkách" ? - já vůbec nevím, jak to nazvat, vypadalo to jako křesílka, nohy si v té kose ráchali ve vodě, no divný. Ale měli to tam všichni, bylo to nafukovací, přišlo mi, že normální loďky tam jsou zakázané, nevím...
To je nuda, to rybaření.... :D :D Smějící se Lepší je na mobilu hrát hry x)))A tohle bylo posezení u té chaty, kde jsme byly ubytované, prostě všechno tam bylo krásný, uvnitř takové starobylé, všechno dřevěné, dýchala tam na vás pohoda a klid. Večer nám zapálili v krbu, prostě romantika, úplně úžasný :)

Takové smutné, tohle, že ? Popadané listí, takové to /definitivní/, že léto skončilo....
Tak doufám, že jste si ten víkend také krásně užili , že jste byli někde venku, když bylo tak krásně, a že jste se nenechali napálit někde na Slevomatu :)))

Animal Planet

10. září 2012 v 12:51 | ilon
Noo už jsem tady nějakou chvíli nebyla, a to jsem říkala, že jak padne září, že to tady bude jako dřív ... Tak asi nebude... Zjistila jsem, že to není datumem v kalendáři, prostě pořád je venku krásně a tak různě ;-)
No nic, tohle je pár fotek z léta, kdy jsme na chatě pod okapem měli hnízdo. Byla tam 4 ptáčátka a rodiče je poctivě krmili, krása , pohodička. Ale pak jsme se jednoho dne vzbudili a všichni pryč, kromě jednoho ptáčátka. Hodiny míjely a pořád nic... Bylo ukrutné horko a ptáčátko vypadlo z hnízda... A co teď, že ?
Tak jsem zavolala na Záchranářskou stanici zvířat a ptala co s ním, chudinkou ...


Nooo jestli si myslíte, že to je jako v televizi na Animal Planet, že přijedou frajeři, vyskákají z auta a ptáčka si odvezou, aby ho zachránili, tak jste se krutě spletli x)) Ne, takhle to u nás nefunguje.
Ale tak ten kluk byl docela příjemnej, řekl mi, ať mu zkusím dát trošku vody, mám ho vrátit do hnízda, že si třeba pro něj rodiče ještě přiletí, ale jestli ne, tak, že to je holt příroda...

Tsss já jim dám, že to je příroda, do ptáčka jsem narvala komára, kapičku vody a bylo. Nakonec se ptáček trošku vzpamatoval a dokázal trošku létat. Doletěl až za námi a usadil se na mřížce altánku. Vůbec se nebál, ťuňťa, hned bych si ho vzala domů. Ale naštěstí to nakonec dobře dopadlo, k večeru přiletěli rodiče a ptáček nakonec odletěl s nimi, takže jsme byli moc rádi, že to dobře dopadlo. No jo, já mám dobré konce ráda x))


Když jsme u té přírody .... - objímáte stromy ? Víte, kvůli energii a tak. No já nevím, už jsme se tady o tom bavili, mě prostě připadá, že nějaké objetí stromu člověka energií nenabije, ale to, co nabíjí, je příroda celkově. A samozřejmě lidi okolo vás ;-) Tenhle strom byl opravdu krásnej, ten by neobejmuli ani 3 lidi, prostě nádhera.Tak se mi tady mějte krásně, doufám, že se vám ten začátek září vyvedl, já to komentovat nebudu, jen napíšu, že nesnesu ty závistivé matky SLEPICE a to je všechno, nebudu se rozčilovat.

Pole a Sheldon a Michal a tak ***

27. srpna 2012 v 20:32 | ilon
Já nevím, jestli si někdo články nějak připravujete, ale já prostě vždycky plácnu, co mě napadne, i když předtím si vždycky myslím, že udělám něco na nějaké téma a blá blá, nikdy to nevyjde :D Dneska jsem sem chtěla dát nějaké fotky z chaty, ale dám sem jen pár, to ostatní zase příště. Pořád ještě bojuji s časem, ale vím o vás všech a velmi si vážím mejlů, co mi pořád od vás chodí, že jste ne mě nezanevřeli a tak :-) od září to tady bude zase jako dřív a já se na to těším :-)

Tahle fotka je fotka jednoho pole u lesa, v kterém máme naši chatičku. Miluji samotu, takže mi vyhovuje, jak jsme tam schovaní ;-) Ano, trošku jsem to možná přehnala s barvami, ale mě to nedá, musela jsem to upravit x)))
a ještě sem dám jednoho malého pavoučka pro štěstí, pavoučky já fotím ráda. Teda do doby, než na mě skočí x)))

a když jsme u těch zvířátek, tak tady dám ještě ještěrku, která chudinka spadla do prázdného sudu a já ji musela vytáhnout, protože nemohla ven. Ach jo, hned bych si ji vzala domů, ale tak to je u mě normální, já bych si domů vzala všechna zvířátka, co někde potkám x))


No a nedá mi to, abych sem nedala své dva oblíbence. Čekáte Billa a Toma ? Ne, tentokrát to bude někdo jiný. Ano, je to Sheldon, kdo víte, o kom je řeč, tak mi rozumíte, kdo ho neznáte, tak ne :-)
Ale je tak úžasný a roztomilý a tak CHYTRÝ !!!! prostě dokonalost sama. A je na chlapy x)) tedy v reálu, kdyby něco, nebo, kdyby jste si nějaká na něj myslela :D


A tady máme druhého borce ♥. Tak. Je mi jasné, že plno lidí na Farmu nekoukalo, nebo alespoň podle toho, co znám já, to alespoň nepřizná. Bylo takové úsměvné, že vždycky, když jsem na to zavedla někde řeč, tak se na takové "podřadné" pořady nikdo nedívá, ale když nadhodíte někoho určitého, tak každý ví, o koho jde x)) No nic, Michalovi jsem to nakonec přála, byl to borec, a já mu ty peníze, co vyhrál, přeju. Sice Milan byl osobnost sama pro sebe, Jirku jsem měla ráda, ale jeho neúcta a jeho pošklebování mě dost štvalo, ubrečenou Šárku už jsem nemohla ani vidět, takže jsem ráda, jak to dopadlo. Sice plno z vás netuší která bije, ale já to sem musela dát.

Tak krásné sny, doufám, že se všichni máte skvěle, no, já dnes první den v práci, to byl teda děs... myslela, že ten budík zakousnu, když začal zvonit x))

A ještě jednou VELIKÉ PODĚKOVÁNÍ za to, jak jste mi pomáhali s tou azbukou, brzy tu něco bude x)))

Léto, léto...♥

29. července 2012 v 12:40 | ilon
Tak jak se pořád máte hmmm ? :-) Já doufám, že si léto krásně užíváte, nechci být potměšilá, ale půlka prázdnin je v podstatě v tahu ... x))) ne, tak o prázdninách a dovolených to přeci není, že ? Líbající
Než začnu něco psát, tak se chci velmi, ale opravdu VELMI OMLUVIT, že jsem nereagovala na vaše mejlíky. Nechci se vymlouvat, ale prostě toto léto je pro mě jiné, než ty předchozí, prostě velmi hektické, ale krásné, na internet mi nezbývá moc času, ale od září tento blog zase začne fungovat normálně :-) Moc, moc děkuji, za vaše obrázky, co mi posíláte, za vaše mejlíky , jste úžasní, začnu odpovídat - postupně, vám VŠEM. Toto je spíše pro nováčky na tomto blogu, co mi píšete, nejsem taková, že neodpovídám, když se mě ptáte na radu, co se třeba fotomontáží týká, jen jsem prostě hodně venku, to je celé :-).Minulý týden jsme byli na chatě, krásné lesy, rozkvetlé louky, houby, borůvky, prostě příroda, takže jsme si to užívali maximálně. Znáte to pohodička *** bylo krásně, možná až moc, kdo mě znáte, tak víte, o čem je řeč :))

Víte co ? někdy se vyplatí být trošku (hodně) líný, jako já, a moc se netrápit s nějakými záhonky *))) Tak co, mají tam být nějaké kytky, nebo maliny ? Jsem docela ráda, že mi to zarostlo malinama, kdybych se je tam snažila zasadit, tak to určitě nevyjde. Zahradnice roku :D

Když tady máme maliny, tak sem dám i borůvky - ano, dokopala jsem se jít do lesa a nasbírat je. A dětičky mi pomáhaly, takže skvělé, ani to neylo tak hrozné, jak jsem si myslela x))
No a te´d moje oblíbené téma - hmyz. Hodně z vás ví, že mám šílenou fobii na můry. No a u nás byly opravdu výstavní kousky - brrrr. jednou v noci mě vzbudilo to, že po mě lezla ohromná můra - konec !!!! takže jsem rozvítila, zjistila jsem, že jich tam je asi 10, lítala po pokoji s botou a ... No... prostě máme "vymalováno" x)))

No jo - nic moc, ale tak co, stačilo. Houby teprve začínaly, nevadí, užiju si je v srpnu. Ale ten velikej hřib našla Domča a řízečky byly luxusní ***


Jak jsem si zběžně pročítala vaše emaily, tak zase došlo k mýlce, co se týká mé osoby, tak mě tady máte, ať víte, s kým si píšete*) Jo, jo - fakt přestávám kouřit, pracuje se na tom x)) Jinak je opravdu velmi, velmi nepraktické nechat si naplést vlasy v létě, kdy chodíte k vodě, no nevím, možná to sundám a nandám zase až v říjnu.
První, co vždycky udělám, tak běžím na pole pro luční kvítí, to miluju, nemám ráda okázalost.


Jestli jste si někdo všiml toho fleku na mé ruce, tak to je to moje nové tetování x))) Už jsem to slibovala dlouho, že to sem dám... Ne, tady nahoře to vypadá divně, proto sem dám fotku, zblízka. Tatér byl úžasnej, kdyžtak sem dám odkaz na jeho studio, ale udělal to přesně podle mého nákresu, a že mám tulipán, to je jasné, tuhle květinu miluji, a nejen pro ni, i pro symbol, co všechno znamená.

Co říkáte novému Billovi hmmm ? No mě to přijde naprosto úžasný, miluju ten jeho účes a všechno, věřila jsem mu a je to tady. Se tady klidně budu rozplývat sama, mě to nevadí, líbí se mi, opravdu a těším se, až ho uvidím naživo Líbající
Omluva Edene, že jsem to od ní šlohla, nevím vůbec o co jde, ale je tady neskutečně sexy, klidně bych si to vyměnila s tou osobou, takovéhle objetí...s ním... *** No, končím radši.x)))
Tak si užívejte léta, mějte se hezky, ani nevím, jestli tu někdo jste, nebo jste všichni někde na prázdninách a dovolených, ale nevadí, já si na vás počkám.
Krásnou neděli vám všem

Fotky

27. května 2012 v 10:05 | ilon
To je počasí, že ? Připadá mi , že tady máme léto, ale nebojím se, že by nám to léto "nevrátilo" x)) Většinou červenec proprší ... No to je jedno. Tak jak se máte ? Doufám, že skvěle. My jsme teď pořád venku, je to úžasný, je skvělé prožívat ty Východy a Západy slunce naživo, a ne jen, jako přes zimu, pouze z nějakých fotek ;-)

Dávám sem pár fotek, byly jsme například na Slapech, nebo různě v po lesích. Neříkám, že to je nějaká kvalita, asi bych musela chodit do nějakého kurzu, aby ty fotky vypadaly zajímavě, ale mě jen tak pro vzpomínku stačí :-)
Mé dětičky jsou velmi otužilé, dokonce se koupaly, mě stačilo jít tam jen po kotníky a měla jsem "dost" x)))
A nedá mi to, nedat sem tohle video. Vy víte, že tuhle písničku zbožňuju, tenkrát jsem velmi chtěla, aby na ni natočili klip, není, tak alespoň takhle. Tahle se mi asi nikdy neoposlouchá ♥ A Bill je tady úžasnej, no jo, uvidíme, jak to bude dál - myslím s koncerty.

Tak si tu neděli a příští týden hezky užijte Líbající

Pár fotek a animek ze ZOO*

10. května 2012 v 9:07 | ilon
Dvě dlouhá volna za námi, ale nevadí, máme před sebou zase víkend, no není to skvělé ? Jak jste mi psali, tak jste si to většinou krásně užívali, to je dobře, jak se říká, žij každou minutu atd. x)) Kdo byl v práci, tak nevadí, třeba si to užijete tenhle víkend. I když to počasí, co má být... No uvidíme. A vůbec, ven se dá jít za každého počasí :-) A ne jen sedět doma pořád dokolečka, to by bylo moc smutné, a hlavně by to asi člověku lezlo na mozek x)))

Stejně je úžasné, co fanynky Tokio Hotel dokázaly, že lední medvědy tenkrát pojmenovali Bill a Tom - to byla úžasná euforie, pamatuji si, jak to tenkrát bylo v Televizních novinách, prostě úžasné období. Sice už Bill a Tom spolu nejsou, ale to nevadí, Tom stačí x)) A byl nějakej bojovnej x)))
Nemůžu si pomoct, ale tenhle ťutínek mi přišel nejroztomilejší z celé ZOO. Tohle prasátko pekari si tam pořád poskakovalo, no roztomiloušek, hned bych si ho vzala domů :)


No a bizoni, tak ti se mi líbí pro jejich majestátnost a takový klid. Prostě pohodáři x))) I když ve volné přírodě bych ho potkat fakt nechtěla.Dneska je krásně, tak si užívejte toho sluníčka a mějte pěkný den Líbající Pár fotek jsem dala pod perex *** 
 

Reklama