Mé animace přírody

Mravenci

21. března 2012 v 11:29 | ilon
Tohle bude VELMI poutavý článek a určitě bude každého šíííleně zajímat x)))) Ach jo, no dobře, ale já mám hmyz ráda a občas si takovým článečkem radost udělat musím.**

Mravenci nám mohou připadat jako velmi protivná stvoření, ale jejich život je velmi fascinující, není to jen ten otravný hmyz, který nás poštípe, když si náhodou sedneme přímo do mraveniště :)))
Mravenci jsou velmi inteligentní stvoření, která znají základy zemědělství, pro svou potřebu "chovají" mšice (které chrání před ostatními predátory), znají války, otroctví, dokáží se vyrovnat s náhlými zvraty počasí, dokáží se orientovat podle slunce - a to vše mnohem dříve, než na tyto věci přišlo lidstvo...

Mraveniště, jako taková jsou obdivuhodné stavby, které jsou založeny tak, aby pohlcovaly sluneční záření, ale dělnice budují různé šachty, aby mraveniště bylo náležitě odvětráváno a nepřehřívalo se. V létě je budují, v zimě uzavírají proti chladu - dokonalá regulace teploty.
A věděli jste, že mravenci umí chodit po vodě ?

Chtěla jsem dětem koupit takovou tu "mravenčí farmu", kde můžete pozorovat, jak si mravenci dělají chodbičky, jak žijí, ale pak hrůza z toho, že by se mi rozutekli po bytě, mi v tom zabránila :)))


Tak, dnes se nám to "láme", už jen dva dny a víkend je zase tady :)))
Hezký den vám všem Líbající

Roční období

18. března 2012 v 8:19 | ilon
Většinou každý z nás máme nějaké to přírodní období nejoblíbenější, něčím nás přitahuje víc, než ty ostatní. I když na druhou stranu všechna ta období mají něco do sebe.
Já jsem zjistila, že mám asi ráda všechna a jsem ráda, že žijeme v pásmu, kde si můžeme vychutnat jak léto sálající horkem, tak i sněhové vánice. Před zimou se šíleně těším na první sníh, na Vánoce, před létem se těším na koupání a na letní dovolenou, líbí se mi vše. Jsem klikařka x))))
Včera jsme si vychutnávali skoroléto, bylo to úžasný, sluníčko pálilo jako divé - no paráda. Doufám, že jste byli někde venku a pořádně si to užili :-)


Jaro

Nádherné období, kdy se začíná všechno probouzet, vyraší ze země nádherné kytičky plné barev, všechno se začne zelenat a voní zem. O rozkvetlých jabloních ani nemluvím, to je krása, která až zabíjí. Jako Bill x))) Ježiši, tohle jsem si nemohla odpustit x))))Léto

Tak na léto se asi těší většina z nás, i když přiznávám, že ta úmorná vedra mi někdy lezou na nervy, ta mám ráda jen někde u vody, ale ve městě to prostě není ono.
Ale pak, když se začne smrákat, prodlužují se stíny, vzduch se začne ochlazovat - ááách - to je potom úžasné a na letní večery nedám dopustit. A třeba na takovýto pohled také nedám dopusit.♥
Podzim

Tak podzim je nádherně barevný, to se musí líbit každému, je to takové zklidnění, miluju podzimní deště a vůbec, je to zvláštní, krásné období.
Zima

Tak zima.... Já se vždycky tak strašně těším na zimu, když začnou padat první vločky je to úchvatná podívaná, a takový ztichlý les uprostřed zimy má svoje ojedinělé kouzlo.


JE TO OPRAVDU TOM ?!?!?!?

2. března 2012 v 18:10 | ilon
Já to opravdu NEZNALA !!!!! Když jsem to slyšela, tak jsem byla úplně mimo, protože se mi to nehorázně líbí !!!!!

Ten hlas (nehorázně sexy) je ale hodně podobný, jako má Bill. Já tomu pořád nemůžu uvěřit, normálně tepy 120

Jestli to je on, tak by si měl vystřihnout něco dohromady s Billem, to by bylo naprosto úžasný. A kdo ví, třeba na novém CD Tom dostane konečně pořádně prostor. To by bylo úžasný !!! Pamatuji si, že když se objevila Instant Karma, tak jsem si myslela, že ji zpívá Tom - no DOKONALOSTTeď se musím trošku uklidnit - a co je na to nejlepší ? No přeci pohled do zeleně :))) Tak si hezky užívejte to jaro, co je všude ve vzduchu, je krásně, je teplo a já už se moc těším, až vyrazím - třeba do lesa.

Krásný víkend všem Líbající


Sníh a vločky**

12. února 2012 v 8:49 | ilon
A protože se mi ta zima včera moc líbila, tak sem dávám tyto dvě animky. Oproti jiným rokům, kdy jsem sem dávala každou zimu hromady zimních obrázků, jsem sem letos toho se zimní tématikou dala opravdu málo, tak to musím pěkně napravit. Sotva to sem bude dávat v létě :))) I když, kdo ví ***

Užívejte neděli, ať vám prázdniny začínají, nebo končí Líbající
To by se tam běžkovalo .***

Relaxační scenerie**

9. února 2012 v 18:07 | ilon
Příroda mi už docela chybí, jak se přehoupnou Vánoce a Nový rok, tak už mě ta zima opravdu nebaví. A ještě ke všemu taková, jako je teď. Neříkám, že by mi nějak šíleně vadily ty mrazy, to ani ne - ale vadí mi ta tma pořád, a že být venku není žádný zážitek, ani žádná pastva pro oči, protože sníh u nás pořádně napadl až dnes a je ho stejně žalostně málo.

Takže jsem tady dala takovou vzpomínku na podzim. Podzim mám ráda pro jeho barevnost a takový "klid". A nemám ho ráda jen kvůli padajícím lístečkům, prostě je to období, na které se nezapomíná. Na to zima nemá. Je šedivá a smutná. Ale přijde jaro, a bude zase všechno krásné, jarní deště provoní zem a všechno se zazelená :-)"Jednoduchá" krása

24. ledna 2012 v 18:12 | ilon
Říká se, že v jednoduchosti je krása. A je to pravda. Tahle kytička může působit "obyčejně" třeba oproti nějaké orchideji, ale rozhodně je stejně krásná.

Už aby bylo jaro a dalo se jít někam takhle na výlet !!! Já nevím, jak u vás, třeba máte nádherně bílo, ale to, co je u nás, to je opravdu odporné. ** Ale tak o počasí to není, akorát mě štve, že jít ven není žádný zážitek.


Uklidňující ***

21. ledna 2012 v 18:27 | ilon
Není nic víc uklidňujícího, než příroda. Pozorovat z břehu , jak se vlny převalují jedna přes druhou, je úžasný zážitek a já doufám, že to letos uvidím opět v reálu... Co si budeme povídat, i padající kapky deště z nebe, nebo pohybující se větve stromů ve větru - ono je to úplně jedno, všechno má svoje kouzlo pro toho, kdo to vidět umí...
Dala jsem si sem tohle pro uklidnění x))) A že mám teď docela o čem dost co přemýšlet. No uvidíme.*


KONEČNĚ !!!!!!

13. ledna 2012 v 18:14 | ilon
Jsem opravdu nadšená, protože POPRVÉ letos je u nás bílo !!! Ách - nemůžu se vynadívat, je to NÁDHERNÝ !!!! Tedy načekala jsem na to neuvěřitelbě dlouhou dobu.

Tak jo, já si jdu uvařit kávičku a jdu na balkon na cigárko, abych se mohla kochat. Klika, že to máme zasklené x)))

Tohle je pohled z ložnice, hned před okny máme strom, ale mě to nevadí, naopak, už z jara si tam dělají hnízda ptáci a je se alespoň na co koukat.

Slušnej vichr, že ? A co u vás ? No, já nevím, pro vás už to třeba žádná novinka není a sníh máte delší dobu...

Kvalita šílená, točila jsem si to na mobil, ale co - ZAHŘEJE :))) Doufám, že zítra budou závěje :)))


Roztomilosti venkova

13. ledna 2012 v 16:36 | ilon
Vše má své pro a proti. Myslím teď život ve městě a život na venkově. Bohužel s různou výstavbou - dejme tomu mám na mysli třeba "satelitní městečka", různé velké komerční stavby atd. už venkov také není takový, jako býval. Všude se zasahuje do přírody, kácí se plno stromů, lesů , ale o tom nechci psát.
A samozřejmě ne všude to je stejné, někde to kouzlo zůstalo zachováno a po návsi se prohání husy a kohouti, za plotem jsou jehňátka, v ohradě koně a je radost to všechno vidět.

Ta zvířecí miminka jsou až vražedně roztomilá. To by si je člověk hned všechna vzal domů x))

Máme pááátek, venku sněží, no si přát víc ? Líbající No dobrá, sice pátek třináctého, ale kdo by na to věřil, že ?


Tohle malé kuřátko vypadá velmi, velmi unaveně. Ale jako snaží se tomu spánku ubránit :))) Taky bych spala...

No, nevím, jestli je tenhle králíček z toho hlazení dvakrát nadšený, ale rozhodně to je roztomiloušek :-)


Tady se nám někdo učí chodit :))

No řekněte sami, není tohle lepší budíček, než pípání mobilu, nebo čím se budíte ? Hmmm - jak tak na něj koukám, tak to bude spíš takový "řev". Ne, tady jde romantika stranou. Toho domů radši nechci x))


No - a tohle je také takové roztomilé "zvířátko" ***
A NĚCO ŠÍLENÉHO JE POD PEREXEM. UPOZORNĚNÍ - OTEVŘÍT JEN NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ !!!! Mrkající x)))))))))Jedna relaxační

17. prosince 2011 v 14:18 | ilon
Řekla bych, že příroda je asi jeden z nějvětších "relaxů", co znám. Samozřejmě, každý můžeme relaxovat u něčeho jiného - je to i hudba, pěkný film - věcí je moc a ani je sem nebudu psát, sami víte nejlíp, co na vás působí :-)

Ale padající sněhové vločky - to mi přijde totálně uklidňující. A takové to ticho, které v zimě v přírodě panuje.
Pod perexem :

Dávám ty fotky, co se vyrojily... nebudu na ně psát svůj názor. Řeknu jen, že mě Bill potěšil, jak je oblečený, to je opravdu bomba, Tomovi to oblečení také sekne, ale jinak - bohužel...

A musím politovat Billa, v jakém okamžiku ho fotograf zachytil - ach jo :)))) 
 

Reklama