Články

Interview s upírem

12. května 2011 v 11:19 | ilon


Nedávno jsem si po dlouhé době pustila tento film, a bála jsem se, že budu zklamaná, že už to nebude ONO. Bála jsem se zbytečně.
Upírskou tématiku mám moc ráda, přijde mi, že takových filmů není nikdy dost. Ale mám ráda filmy z dřívějších časů (i když tento se těmi časy prolíná), a rovnou se musím přiznat, že např. takové Stmívání mě nějak neoslovilo...
Interview s upírem mělo skvělé herecké obsazení - tehdy dva nejhezčí chlapi světa - to byl opravdu nářez. K tomu skvělé kostýmy a nádherné vlasy.

Tom Cruise tu sňal masku hodného, sladkého chlapce a předvedl nám poživačného, marnivého a charismatického Lestata, lovícího pro potěšení.

Výborný herecký výkon zde předvedla i Kirsten Dunst. Její Claudia je taková malá sladká bestie, které nikdo neodolá. Nestárne, pořád je v těle dítěte a to začíná být časem problém.


Hodně se také diskutovalo o homosexuálním nádechu mezi dvěma hlavními hrdiny. Mnoha lidem se nelíbila vzájemná blízkost Toma Cruse a Brada Pitta. Argumentovali tím, že ano, upír musí kousnout, ale že se to dá udělat jinak, bez vzájemného objímání a podobně ...
Mě to nevadilo, a tady je pro šťoury jeden obrázek ze scény, která mnoha lidem pila krev :)))Jaro na chalupě, aneb RIVER COTTAGE SPRING

30. dubna 2011 v 12:13 | ilon


Tak co, znáte tohoto chlapíka, který dokáže vypěstovat cokoliv z čehokoliv, který umí výborně uvařit, ať to jsou čerstvé ryby, nebo třeba víno z pampelišek ?
Já se na tenhle pořad na Spektru dívám opravdu moc ráda. On - Hugh Fearnley totiž opravdu dokáže nadchnout. Po shlédnutí pořadu máte chuť jít koupit semínka a začít pěstovat rajčata, papriky, lusky a všechno možné. A nemusíte mít vůbec zahradu, stačí balkon. (Svoje nové fotky z balkonu brzy přihodím a jasně, zase tam jsou i rajčata :)))Na téhle farmě hospodaří

Úžasné jsou jeho vánoční hostiny, nebo grilovačky, známé je jeho nadšení udělat nějakou specialitku, kterou pak dává k ochutnání na trzích, také je veliký bojovník za dobré podmínky chovu kuřat. Nevadí, když je nakonec sníme, ale důležité je, jak prožijí svůj krátký život.A protože se blíží léto a budeme grilovat a sem tam bude nějaká ta sešlost, nebo oslavička, tak se vám mohl hodit tento jeho recept na přírodní šampaňské z bezového květu, za nedlouho bude kvést, tak to schválně zkusím.


Šampaňské z bezového květu podle Hugha Fearnleyho :


  • 4 litry horké vody
  • 700 g cukru
  • Šťáva a kůra ze čtyř citronů
  • 2 lžíce bílého vína, octa
  • Asi 15 hlav bezového květu, v plném květu
  • Špetka sušených kvasnic
Recept pod perexem - koho zajímá - klik na celý článek.

Gorily horské

20. března 2011 v 9:27 | ilon
Gorily horské jsou ohrožený druh a v současné době je největší nebezpečí pro gorilu horskou ničení jejího přirozeného prostředí a to především proto, že oblasti, kde se nacházejí národní parky, těsně sousedí s bohatou vulkanickou půdou, které je velmi intenzivně využívána místnými obyvateli k pěstování fazolí, brambor a kukuřice. Samotné využívání bohaté vulkanické půdy není tím nejhorším, co může gorily potkat, největší riziko spočívá ve vypalování lesa, které se snaží místní lidé vyhnaní válkou, přeměnit na dřevěné uhlí.

P. Jahoda měl to štěstí a gorily navšívil -
"Vidět horské gorily v jejich přirozeném prostředí, je zážitek na celý život. Jsou to tvorové člověku nejpodobnější. Teprve tady si můžeme uvědomit jak moc je to pravda. Teprve když pozorujeme starostlivé matky se skotačícími dětmi, vzrostlého samce, jak je zdánlivě ledabyle hlídá, ale běda, když se rozzlobí. Když máme možnost pozorovat jejich gesta, pohyby a mimiku obličeje, která je stejná jako naše. Ta hodina uběhne rychleji, než několik minut. Odcházíme z pralesa plní dojmu. Nenalézáme slova, která by dokázala vyjádřit naše pocity. Ani se nám nechce věřit, že jsou na světě lidé, kteří jsou ochotni zaplatit za popelník z gorilí ruky, nebo za její vypreparovanou­ hlavu..."
Strážci parku nemají jednoduchou situaci a neustále jsou v ohrožení života, a ještě ke všemu žijí v otřesných podmínkách.Pochod za gorilami je někdy velmi vyčerpávající a může trvat třeba i přes 8 hodin, k tomu může panovat 40 stupňové vedro.
Ale vyplatí se to, protože vidět něco takového na vlastní oči musí být nádherný zážitek.


Pro místní je turistika za gorilami dobrý zdroj příjmů a já jsem docela překvapená, kolik lidí z čech už na takovémto výletě bylo. Přecijenom, je to dost drahá záležitost a hlavně nebezpečná, vhledem k neustálým bojům v této zemi.

Takže, kdo se nebojíte, a chtěl by jste si udělat dovču a pozorovat tato úchvatná zvířata, klikněněte - T A D Y .

Nejistá situace tohoto blogu

12. března 2011 v 8:00 | ilon (ANOLI)
Nad tímhle uvažuji už delší dobu, ale přišel čas, kdy to musím začít řešit. Každý z nás jsme si založili blog pro radost, každý na něm děláme to, co nás baví. Pro jednoho to jsou fotografie, pro jiného malování, nebo nějaké celebrity, práce s Photofiltre, možností je spousta. Když jsem si tento blog zakládala, nikdy mě nenapadlo,že mě to bude tak dlouho bavit, a že díky němu poznám tolik skvělých lidí a některé dokonce osobně. Myslela jsem si tenkrát, že to nebude mít dlouhé trvání, tak jsem ani nepřemýšlela nad tím, co sem dávám.

Ale situace se změnila, a teď mluvím o svém zaměstnání. Nebudu to vysvětlovat, není to důležité, ale tímto článkem chci říct, že nemám ponětí, jak dlouho ještě bude tento blog fungovat, a kdyby znenadání zmizel, tak jsem ho smazala. Jen jsem chtěla, aby jste to věděli, ale možná potom na nějaké loučení nebude čas.

Zatím nekončím, jen jsem vymazala všechny mé fotky, a měním přezdívku, od teď budu Anoli (pozpátku Ilona - velmi "nenápadné" :))), já myslím, že nebude těžké si na to zvyknout. S těmi fotkami toho nelituji, že jsem je sem dala, protože nebýt toho, tak bych některé z vás nepoznala, kdo mě poznal díky těm fotkám a oslovil mě před koncertem TH :-)

Edene už to ví, vím, že to je vůči ní nefér, kdybych to tu smazala, když sem přidává takové krásné články, ale opravdu to nejde jinak.


Pro blog budu používat jiný email, takže kdo mi posíláte na blog kresby, nebo se chcete ptát ohledně Návodů na fotomontáže, tak email je Anoli0007@seznam.cz.

To je prozatím vše, nechci z toho dělat žádné drámo, takže to berte jen jako informaci :-)

vaše Anoli (ilon)

Teď tu chvíli nebudu

23. února 2011 v 16:26 | ilon
Teď tady chvíli nebudu, ale nebojím se, určitě se tady o vás postará Edene, takže se nemám čeho bát :-) Jen aby jste věděli, že jsem na blog nezanevřela, jen budu mít menší pauzičku, nebudu mít přístup k internetu, takže když se u vás neukážu, neznamená to, že bych na vás zanevřela :-)
Děkuji za krásnou kresbu a za video, co jste mi poslali na email, uveřejním, až tady zase s vámi budu, teď už opravdu nestíhám :-)
Tak se mějte zatím krásně, pa pa ilon
Tahle animačka se mi moc líbí

Svatý Valentýn

14. února 2011 v 14:21 | Edene
Protože tenhle svátek je údajně hned po svátcích vánočních druhým nejoblíbenějším v USA, docela by mě zajímalo, jak ho oslaví "tohočasuameričani" Tom s Billem. No nejspíš to bude v romantickém duchu, večeře, svíčky, dárečky, smečka pejsků u nohou ... 
Já se přiznám, že tenhle svátek jde mimo mě, ale mladá generace si ho jistě užívá. Tak jak je to s tímhle svátkem u vás?

Dávám sem jedno video, které je tak trochu kýčovité stejně jako dárečky, které se na Valentýna dávají, ale je to míněno v dobrém slova smyslu. Prostě srdíčka k lásce patří. To video má hroznou kvalitu, ale úspěch byl už to, že tahle vykopávka na YouTube vůbec byla.

Jan Kalousek - Svatý Valentýn

Měla bych držet pusu a krok, ale mě to nedá

10. února 2011 v 17:35 | ilon
Ano, ano, ano - jedná se o Tokio Hotel a jedná se hlavně o Billa a jeho šílenosti. Jsem prostě v šoku, co se teď děje. Při čtení komentářů na jednom slavném blogu jsem nevycházela z údivu. 
TOHLE JSOU FANSKY TOKIO HOTEL ???????? Mají o nich blogy, dokonce i hodně slavné blogy, ale jak se tam o Billovi vyjadřují, podle mě přesahuje meze. Za to by se nemusely stydět ani anti blogy nejtvrdího ražení.
Ani mě se nějaké jeho kreace nelíbí, nesouhlasím se vším, co udělá, nebo co si na sebe vezme, ale tohle ?? To je trošku moc. A hlavně, když tam někdo napíše, že se mu to líbí, tak to tam pomalu hrozí ukamenováním. Výsměch, rejpání, ironie - nic jiného tam nenajdete.
Tak proč mají dál o nich blogy ??? Opakuji znovu, nemusí každý souhlasit s tím, co teď Bill předvádí, je to opravdu někdy moc, ale jde to brát s nadhledem a pobavením, ale když Billa tak nenávidí, tak ať si založí blog o někom jiném, nebo ať ze svého blogu udělají anti blog.

Jsem opravdu naštvaná, to chování fansek mezi sebou mě nenechává chladnou a já vím, že ani nebudete vědět, o čem to tady píšu, protože odkaz sem nedám.


Asi mě bude štvát, že jsem sem tenhle článek dala, ale vem to čert, já to musela dostat ze sebe ven !!!!!!!

Husky a "husky"

8. února 2011 v 17:42 | Edene
Tak tohle jsem si nemohla odpustit ... poznáte který z nich je husky a který je "husky"? No jasně, ta barva očí nemůže nikoho zmást že? 
husky

A  na závěr dávám pejska, se kterým Bill si jakoby prohodil roli  ... Bill si od pejska "vypůjčil" vizáž a tady ten pejsek je evidentně inspirován Billovými modelkovskými pózami.
husky

Video návod na krásné nehtíky - tutorial

6. února 2011 v 15:36 | ilon

Něco jsem hledala na You Tube a úplnou náhodou tam na mě vyskočilo toto video. Zjistila jsem, že takových videí jsou tam mraky a řekla jsem si, že to schválně také zkusím.
Sice to je rozdíl, oproti originálu, ale stejně, na to, že to je úplně napoprvé, jsem docela spokojená. Takže takhle si tady s vámi klafu do klávesnice :))))
ilonPředstavuji novou spoluadminku a kamarádku Edene

6. února 2011 v 12:08 | ilon
Protože jste si někteří z vás už všimli, že mám na blogu novou posilu, tak by se slušelo ji představit. Většina z vás už ji zná, ale někdo ne, tak to musím napravit, a možná tak předejít nějakým těm nejasnostem :-) 

Edene tu se mnou byla skoro od úplného začátku tohoto blogu, vždycky mě moc podporovala úžasnými komentáři, posílala mi krásné montážky a obrázky na blog, a tak jsem moc ráda, že ho bude dělat se mnou :-)

Už se známe i osobně, bylo to úžasný, o tom prvním setkání jsem psala TADY ,  a pak jsme se viděli na koncertu TH, když byli v Praze, kde jsem viděla ostatní skvělé lidičky, nebudu to radši vypisovat, protože, jak se znám, tak ve své unáhlenosti bych na někoho třeba zapomněla a pak by mě to moc mrzelo.


Takže Edene, děkuji moc, že mi tady budeš pomáhat, jsem moc ráda :-)Pro Edene
 
 

Reklama