Články

Tabu - Zakázaná láska

7. prosince 2011 v 11:33 | ilon
Jestli si někdo myslí, že tady budu psát o lásce mužů k mužům, nebo to samé v ženském podání, tak to jste na omylu ˇˇ- žijeme v 21. století a tohle pokládám za něco absolutně normálního, tady opravdu nejde o nějakou "zakázanou lásku".

O čem chci psát se týká lidské mysli, co vše je možné. Existují lidé, kteří milují - a to slovo teď myslím v jeho pravém slova smyslu - VĚCI. Pro normálního člověka nepochopitelné, ale je to tak. Dám sem odkaz na video, kde se jedna žena zamilovala do Berlínské zdi. Vtip ? Ani náhodou. Miluje ji nejen platonicky, ale i fyzicky, myslí na ní, nechala si vyrobit model, s kterým chodí spát - prostě šílený !!!!
Nevím, jak se tato úchylka jmenuje, ale tohle už je opravdu na léčbu. No schválně - dám tady odkaz na video - úsudek si udělejte sami :)))
No - rozhodně nemá šanci vás podvést x)))

No a pod perex něco dám. Jako, to jsem si nemohla odpustit. Kdo nemá rád BL - nedívat ˇˇˇ


DEVIANTART

2. prosince 2011 v 17:55 | ilon
Asi tady nemusím říkat, co je to Deviantart. A rovnou upozorňuji, že tento článek píši opravdu rozezlená. Na Deviantartu je registrovaných spousta z vás, dáváte tam své práce a seznamujete se tam s lidmi z celého světa - jsou tam krásné práce, které člověk musí obdivovat - jinak to nejde. Jsou tam skvělí lidé a zkrátím to - byla jsem tam ráda a měla tam přátele.
Pak tam jsou ale lidé, kteří tam neuveřejňují své práce - jsou tam jen od toho, aby hledali někoho, kdo se jim "nezdá" a "nahlásili" ho. Na DA je rubrika FOTOMONTÁŽE. Co to znamená - všichni víme. V našem případě, že třeba Billa dáme do jiného obrázku - buď krajiny, nebo ho dáme na jiné tělo. A tady je ten kámen úrazu. Sotva si to "tělo" někde sami nafotíme, že... Tím pádem jsme ho "ukradli". A kdo to nedělá ? Všichni, kdo děláme montáže, to děláme. No, ale jak je vidět, tak se to nevyplácí.

Zkrátím to. Dnes mě nahlásil jeden člověk - její stránka na DA je tady - http://pokemon-lo-v-e-r.deviantart.com/?offset=0#comments. Hmmm - velmi šikovná !!! neumí NIC - nemá tam žádné svoje dílo, je tam jen proto, aby otravovala život ostatním. Takže co bude následovat. Smažou mi tam všechny mé práce a já přijdu o všechny přátele, co jsem tam měla... A TO mě mrzí. Ale nedá se nic dělat, to je život, naštěstí mi zatím zůstal blog, i když v dnešní době si člověk nemůže být jistý ničím.

Tohle je ten obrázek, z kterého dotyčná šílela. Tak se tím udav ***** !!!! Promiňte tenhle výlev, ale opravdu jsem naštvaná, že někdo nemá na práci nic jiného, než otravovat život ostatním....


EDIT : Tak to má ještě dohru. Ta dotyčná nahoře mě sice nahlásila, ale existuje "jedinec", který má za svým nickem odkaz na mou galerii se slovy, že jsem nejhorší umělec na DA. Objevuje se to při každém komentáři, který napíše, všude. Velmi nechápu tu nenávist, dotyčného neznám, nikdy ke mně nenapsal - to je fakt síla !!!! Dovolím si poznamenat že ta práce mě baví, a nemyslím si, že bych byla úplně nejhorší ze všech.
Nebudu se rozčilovat- je tady - http://indigo-lune.deviantart.com/. Píši to jen pro ty v z vás, co DA jste, aby jste věděli, s čím se zde můžete potkat. Jsem sice naštvaná, ale budiž, kdyby šlo o blog, bylo by to mnohem horší.

Tak se udav nenávistí INDIGO-LUNE !!!!!

A možná se rozčiluji zbytečně, možná je to nějaký trik, že se v linku u ní - každý, kdo na to klikne, objeví zrovna ta jeho galerie. Opravdu nevím. Ale to je jedno, náhlašená jsem, takže tak.


Posedlost

28. listopadu 2011 v 16:46 | ilon
Takhle to dopadá, když se chce někdo podobat svému ideálu. Někdo nedokáže rozlišit realitu od skutečnosti a chce za každou cenu ten svůj fantasy svět přeměnit do reálného světa. Většinou to nedopadne dobře. Tito lidé by si měli uvědomit, že každý z nás je osobnost a kopírování kohokoliv je už jen kopírování a postrádá tu ojedinělost a vyjímečnost.

Tato žena je z Mexika - pod kůži si nechala vpravit implantáty připomínající dvojité rohy a zuby si nechala upravit, aby vypadaly jako upírské. Který pokoutný "doktor" to dělal je škoda domýšlet. Nevím, jestli jí to za to zohavení stálo, ale třeba je takhle šťastná a myslí si, že je krásná... Tetování v obličeji jsem nikdy nechápala, kromě Kat Von D - která má nádherné drobounké hvězdičky a je velmi krásná. Tohle je strašidlo, nic víc.


Operace ji změnila v upírku.A tady máme slečnu, která se zhlédla ve světě elfů. Ano, připouštím, že to je svět krásný, hodně z nás by tam alespoň na chvilku chtělo být, ale je to jen nádherná pohádka. Nevím, až jednou takhle půjde na pohovor - zažádat si o práci :)) No tak dobře, schová to vlasy..

Už se na toho Pána prstenů opravdu nekoukej !!!! x))))
A protože tenhle článek není opravdu moc hezký, možná by se z toho mohlo udělat někomu špatně, tak dám dvě žhavesa pod perex. Upozorňuji, že se jedná o twincest, takže kdo to nemusíte, tak ani nerozklikávat !!!! Aby se vám neudělalo špatně ještě víc :))) I když - věc názoru **

Planeta Země po vymření lidstva

18. listopadu 2011 v 20:23 | ilon
Znáte tento dokument ? Je velmi fascinující pozorovat, co by se s naší planetou stalo, kdyby lidstvo vymřelo. Neřeší se tady, jak lidé vymřeli, dejme tomu by za to mohla nějaká epideme, ale řeší se to, jak vy se Země vyrovnala s tím, že už by na ní nebyli lidé.


Z bytů a domů by se snažili dostat domácí mazlíčci a začali si hledat potravu na vlastní pěst. Komu by se nepodařilo dostat z domu, ten by zemřel společně s lidmi.
Ve městech začnou zhasínat světla, protože elektrárny nebude mít kdo obsluhovat, nebude nikdo, kdo by dodával palivo.
Jaderné elektrárny by mohly dodávat energii ještě po dva roky, ale bez lidí dojde k automatickému bezpečtnostnímu odstavení reaktorů za dva dny.


Ničím nespoutané živly se opět ujímají vlády na zemi. Lesní požáry vzniklé po zásahu blesku by sežehly většiny lesů a rozšířil by se i do měst. Nikdo nereguluje přehrady, takže se postupem času po pár povodních voda přelije a zničí přehrady.


Po několika letech budou moře plná ryb, protože už nebude nikdo, kdo by je lovil. Už se to jednou stalo - během druhé světové války, kdy válečné lodě brázdily vody moří, rybáři ryby nelovili a rybí populace vzrostla raketovou rychlostí.

Budovy a různé architektonické objekty , které nestihl strávit oheň postupně odpadávají vlivem koroze, povětrnostních vlivů. Už je nemá kdo opravovat, tak se hroutí k zemi jedna za druhou.

Všechny budovy budou porostlé popínavými rostlinami. Do měst by se postupně vrátila příroda a za pár stovek let by tato místa nikdo nepoznal...


Nevím, proč mě tohle tak fascinuje, ale vidět svět bez lidí by bylo opravdu zajímavé. Dovedete si to představit do detailu ? Dobrá - zkrátím to - miluju filmy jako je Kniha Přežití, nebo Já, Legenda - což jsou filmy v podstatě o tom samém. Nebo PC hry - jako je Stalker a Metro 2033 - ojedinělá úžasná a prázdná atmoféra, i když se vám možná bude zdát divné x))

Jaderné elektrárny - ano, nebo ne ?

5. listopadu 2011 v 14:55 | ilon
Jaderná energie mě hodně zajímá - je to dost složitá otázka a hodně lidí to různým způsobem řeší. Je jasné, že to, co se stalo v Černobylu a Fukušimě a je otřesná tragédie, ale všichni víme, jak to bylo. U Černobylu to bylo selhání lidského faktoru a Fukušima - ano, asi nepředpokládali tak silné zemětřesení, které dokonce vychýlilo zemskou osu o 25 cm a následnou ohromující vlnu tsunami, co ale nechápu je, proč proboha stavěli jadernou elektránu hned u moře, kde se to dalo předpokládat !!!!

Radiace z Fukušimy bude mít nejspíš z dlouhodobého hlediska ještě katastrofálnější následky, než Černobyl. Vypouštěním radioaktivní vody do oceánu se narušuje celý ekosystém, rozptýlení by fungovalo jen v případě, že by radionuklidy zůstávaly pouze ve vodě. Ale ne - usazují se v jílových naplaveninách, stává se z nich fytoplankton a ten konzumují korýši, ti jsou potravou ryb a tak se radiace následně dostává až na vrchol potravního řetězce - člověka. Narozdíl od oceánu se produkty jaderného rozpadu v živých organismech nerozkládají. Ryby migrují a tak se mohou dostat na talíře lidí na celém světě... (Pak, že ryby jsou zdravé X)

Ale energii lidstvo nějak čerpat musí, že ? Větrné elektrárny, tam je potřeba vírtr, solární elektrárny, tam je pořeba svit slunce, to také pořád nesvítí a elektrárny vyrábějící energii spalováním uhlí, což napomáhá ke globálnímu oteplování - ty moc ekologické nejsou, že ? A uhlí není nevyčerpatelné, jednou dojde a co potom ? Hrozí kolaps a ten se nějak řešit musí. Jaderné elektrárny jsou jedno z mála ekologicky přijatelných a reálných řešení pro budoucnost. I když samozřejmě vím, že to není "nejlepší" řešení, ale nějak se ta problematika řešit musí.Výstavba naší jaderné elektrárny Temelín paradoxně vedla k čistší vodě ve Vltavě, protože ke svému provozu elektrárna potřebuje čistou vodu a musely se postavit čističky vody v Českém Krumlově a Budějovicích.
Dala jsem vám pod článek anketku, jestli chcete, tak mi do ní klikněte...

Černobyl - život v mrtvé zóně

26. října 2011 v 16:35 | ilon
Tento dokument Animal Planet se opravdu povedl, protože autoři problematiku Černobylu pojali úplně z jiného úhlu. Zaměřili se na to, jak si v této radioaktvní oblasti příroda poradila s ozářením a radioaktivitou.

Tato tragédie se zapsala do dějin lidstva černým písmem. Bohužel se to stalo v době totalitního režimu, takže se nejdřív všichni starali o utajení a k následné evakuaci došlo pozdě ... Muselo to být strašné - opustit svoje domovy, jen s malým kufříkem, nebo s ničím, kvůli kontaminaci, a všechny osobní věci zůstaly tam...


Vědci byli šokováni tím, jak si s radiací příroda poradila, nečekali, že se tam tak brzy všechno zazelená, a že zvěř v těchto místech žije normálním životem. U rostlin dochází k určitým mutacím, ale jinak je tam divoká příroda. Přemnožili se zde medvědi a jiná zvěř, i když se potýká s radiací, tak vypadá zdravě a rozhodně ne podviživeně. Dokument je právě o zvířatech, která v této oblasti žijí a o tom, jak se jim tam žije bez jejich největšího nepřítele - člověka. Vypadá to, že dobře.


V sobotu 26.dubna 1986 v 1:23:58 se vlivem exploze ve čtvrtém reaktoru odehrála katastrofální exploze, která odtrhla víko reaktoru a pak následoval požár. Jedná se zde o selhání lidského faktoru, největší roli v tom sehrál A.S.Djatlov. Brzy po havárii byli na místo povoláni hasiči, kterým se nikdo nenamáhal oznámit, že jsou vystaveni vysoké radiaci ...
V prvním roce po havárii se počet lidí podílejících se na odklízení a vyčištění zóny odhaduje na 211.000 .
Pripjať se v dnešní době, tolik let po havárii jeví jako idylické místo, ale není to tak. I když v přilehlých lesích je plno zvěře a někteří lidé, žijící v okolí dochází do zakázáné zóny kvůli zábavě z lovu (maso nejí), tak je pořád riziko velmi vysoké. Mrtvé město, neboli Město duchů není tak prázdné, jak by zdálo. Cestovní kanceláře sem pořádají zájezdy, plno chudších lidí si z "mrtvé zóny" si přivydělávává tím, že odsud kradou měděné kabely a jiné kontaminované věci ...Město duchů je opravdu trefné. Je hrozné, jak všechny věci postupně podléhají rozkladu a město, kde žili lidé převážně okolo třiceti let dopadlo ...

Jesli chcete tato místa vidět na vlastní oči - a prohlédnout si dokonce reaktory 5 a 6, tak si prohlédněte tuto stránku a oni vás tam načerno dostanou a zajistí vám tlumočníka a průvodce.¨http://www.pripyat.eu/?page_id=9


Tady je úryvek vyprávění Eleny, která mrtvé město navšívila :

Nacházím se v městě Černobyl. Nepěkné město. Byla to jakási základna, v niž žili všichni kdo pracovali v atomové elektrárně. Dozimetr měří jen 20-80 mikrorentgenů. Je to nejbezpečnější místo v celé zamořené oblasti. 18 km od Černobylu jsem opustila hlavní cestu a procházím se vesnicemi. Při projezdu okolo atomové elektrárny, zrychluje pípání. Stromky přede mnou jsou "kouzelné". V roce 1986 od radiace zčervenaly, byly uříznuty a zakopány metr do země. Dnes opět rostou na stejném místě svěží a zelené, jenže vyzařuji radioaktivitu, která není vidět. Jak již vím, na asfaltce není téměř žádná radiace, ale jakmile se od ní vzdálíte jen deset metrů, nebude vám stačit stupnice dozimetru. Kdybych ušla dalších sto metrů směrem k reaktoru, naměřím tři rentgeny. Půjdu li pěšky až k elektrárně, budu na konci cesty rozžhavená do ruda... Raději se nepřibližovat. Přede mnou stojí elektrárna, která celou oblast přeměnila v poušť. Cílem mé dnešní vyjížďky je "Město duchů" které bylo založeno v roce 1970 a nachází se asi 4 km severně od reaktoru, a žilo v něm 50 000 lidí. Je zde ticho. Nikde žádný policista, jen stráž u vjezdu. Jsem ve městě úplně sama. Mohu bezstarostně projíždět ulicemi bez obav, že potkám jediné auto, či chodce. Toto město by mohlo být turistickou atrakcí. Pár cestovních kanceláří se do těchto míst snažilo pořádat zájezdy, ale jejích zákazníky děsilo hrobové ticho - tak charakteristické, pro toto opuštěné město. Měly zde být dvouhodinové exkurze, ale lidé po čtvrthodině prchaly zpět do autobusů zděšeni, ohromeni a stísnění naprostým tichem. N aprvní pohled město vypadá jako normální sídliště. Na balkónech visí prádlo, některá okna se otevírají, zde je zastávka taxi, o kousek dál obchod z potravinami..

Celé vyprávění je zde : http://cernobyl.wz.cz/


Narnie, Mimibazar a tak všehochuť

18. října 2011 v 18:59 | ilon
Původně jsem tady chtěla dát uklidňující článek o Narnii a dát sem jen pár animek pro ty, co také milují pohádky. Ale když jsem otevřela Blog.cz, tak jsem byla v šoku. Jedná se o ten článek, co tu nedávno byl ... Napsala jsem svůj názor o Mimibazaru, o tom, jak tam "intelektuálky" snižují maminky na matřeské dovolené, jak o nich píší, že to jsou jen "socky", co čekají na mateřskou, vyrábí jen kýče a vaří dětem levné humusy. Nemohla jsem mlčet, napsala jsem, co jsem napsala a ejhle - když jsem si dnes na administraci blogu přečetla, kolik lidí to četlo, tak jsem byla mírně zděšena. Možná jsem píchla trošičku do vosího hnízda, ale já nebudu tolerovat názory, že mamimky na matřeřské jsou jen slepice, které se zajímají jen o slevy !!!! No tak se uklidním, to jen tak na okraj :)))

Takové to - vaše nejčtenější články byly :


Včera navštívilo Váš blog 591 lidí, nejčtenější články byly:No a teď k tomu, co jsem chtěla psát původně. Pohádky mám moc ráda a ráda se na ně s dětmi dívám. Mnohem lepší, než nějaké horrory. Narnii mám opravdu ráda, je to nádherně udělaný film. Ta příroda je tam prostě úchvatná - je pořád se na co dívat. Zima a sníh - bože, to se člověk vyloženě těší, až to konečně bude !!! (Jestli to tedy uvidíme, když podle jednoho amerického blázna má být konec světa teď v pátek a v rádiích to pořád omílají dokolečka :)))
No nic - zbožňuji fauna - pana Tumnuse. Petr jako hlavní hrdina mi moc nesedí, ale co člověk nadělá, že ? Lucinka je úchvatná a svět plný fantazie za dveřmi skříně také. Autor nezapomněl na dětství a tu fantazii, jakou člověk , když byl malý měl ...


No aby toho nebylo málo, tak NĚCO dám pod perex. Rozhodla jsem se, že sem budu dávat i moje totální nepovedeniny, ať se to týká animací, montáží, nebo kreseb. Docela mě to zpětně štve, že jsem to sem už nedávala dřív, alespoň by jste se zasmáli :))) No tohle ... Něco jsem se učila a vyšlo z toho něco ... "divného" ... Ale tak každý tam třeba nevidí, to co já :)))))


Mimibazar - aneb rozporuplný článek

15. října 2011 v 8:02 | ilon

Většinou jsem v klidu, ale občas se stane, že mě něco vytočí. A tohle mě vytočilo pořádně. A ani nevím proč, to je na tom to nejhorší. Na Mimibazaru registrovaná nejsem, ale samozřejmě vím, že existuje.

Aby jste pochopili, o čem chci psát, budete se muset podívat na tento odkaz :Článek to je opravdu zajímavý a v dnešní době chytlavý. Pisatelka má v ohromné spoustě věcí pravdu. Už na začátku se zabývá blafy, které maminky na Mimibazaru (MMB) vaří pro svoje rodiny, potažmo děti. Musím přiznat, že to jsou opravdu "humusy", ale na druhou stranu, taková maminka (v dnešní době uspěchaných vztahů), která je samoživitelka, si sotva půjde koupit bio kuře a bio zeleninu, že ? U toho článku je přes 800 komentářů, všichni tam jsou strašně chytří a říkají, že zdravě se dá vařit i levně, ale žádných chytrolín tam nedal typ JAK.


Pro ty, co si na článek nekliknou sem dám jeden z těch receptů a reakci na něj. Noo - zajímavé. Rozporuplné. Oboje - recept i reakce :

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

půl starého a tvrdého chleba, uzenina dle libosti či zbytků z lednice, 1 kl vegety, dle chuti pepř,majoránka,kmín,česnek, 1 střední cibule, vejce na 1/2 chleba-3 až 4 vejce

POSTUP PŘÍPRAVY

Starý, tvrdý chléb, nejlépe ten pro slepice, ale né plesnivý. Namočíme do misky s vodou, až se chleba rozmočí tak ho sliji do utěrky a vyždímám vodu. Asi tak na 90 procent. Dám do misky, rozdrobím, přidám vejce, koření a cibuli na jemno nakrájenou, dodává tomu dobrou chuť. Česneku podle toho jak má kdo rád. A taky tu uzeninu, kterou máte párek, klobáska, kabanos, salám nakrájet na kostičky.
Vymažeme plech a směs na něj rozprostřeme tak na 3-5 cm výšky.
Pečeme 30 minut na 180. Chutná teplé i studené.
Příloha zelenina syrová i zavařená.

Lepší foto nemám, než jsem to stihla vyfotit tak byl plech prázdný. U nás chutné všem, tak snad i vám


Silvie K. (sisa29) ID 48552, mimibazar.cz/sisa29 (14.10.2011, 9:03) včera
panebože!!! vy dáte svému malému děcku starý!!! chleba pro slepice??? a rozmočíte ho ve vodě?...moje babička to dávala jako mňamku, ale pro domácí zvířata.....
ODPOVĚDĚT
Ty smajlíky se tam v komentářích také hodně probírají. je fakt, že na MMB jsou smajlíci hooodně velicí a pisatelky jimi nešetří. Já smajlíky používám ráda, protože ne vždy může být psaná forma vyjadřování jasná. Proto na konec dám smajlíka, abych zvýraznila třeba to, že to něco bylo myšleno dobře, aby pak komentář nepůsobil ironicky, nabo jinak. Prostě je mám ráda. Ale nemusím jich dát deset v řadě, to je jasné, i když to záleží na vkusu, proč ne ? AŤ si každý smajlíkuje jak chce, je to jen jeho věc. Ale možná by to občas chtělo i nějaké písmenka a nejen ty smajlíky S vyplazeným jazykemOHOU KOMENTOVAT POUZE REGISTROVANÍ UŽIVATELÉ
Lucie K. (Luciandaa) ID 78958 (24.5.2011, 10:30)
ODPOVĚDĚT
EVA U. (růžík) ID 20960 (21.5.2011, 12:09)
ňam vypadá to úžasně
ODPOVĚDĚT
Pak se tam rozebírají nevkusné dorty a salámové figurky, které připomínají určité části lidského těla, to je opravdu velmi nechutné a takovémuto humoru jsem nikdy nerozumněla.Dále tam autorka pomlouvá koláže, které si maminky vyrábějí se s vými dětmi na památku. Jak je to hrozný a nevkusný a příšerný, a že nejlepší je album. Fajn, ale vyrábět takovou koláž mi přijde jako docela dobrá zábava a většina z nás tady děláme montáže, takže to je to samé. Prostě určitá forma zábavy na počítači.
Některé jsou povedené, některé méně, záleží na vkusu. ten první obrázek je prostě nádherný. kdybych to uměla, tak svoje děti také takto zandám do pohádkového lesa.
Potom následuje věc, se kterou opravdu souhlasím. vystavovat v dnešní době na internet své nahé děti je opravdu přehnané. Je jasné, že ty stránky Mimibazaru opravdu musí přitahovat pedofily, když tam jen tak najdou takovéhle fotky.


Proto rozporuplný článek. Ale vadí mi, kdo si tam třeba přečtete pár komentářů, jak si většina národa myslí, že matky, co mají malé děti jsou úplně hloupé, že na mateřské dovolené totálně zblbnou a nezajímá je nic jiného, než kašičky, sporák a plenky. SAKRA - ale to je přece v pořádku, ne ?!?!?! Nebo má snad maminka místo vaření kašiček číst filozofické knihy a zabývat se globálním oteplováním ?

Nevím, proč mě ten článek a ty komentáře pod ním tak vytočily, ale je to tak. S něčím souhlasím, s něčím ne, proto rozporuplný článek.

Tlaková níž ...

13. října 2011 v 23:27 | ilon
Tak kdo by to neznal, že ? Nemůže pořád zářit slunce, a nemůže být všechno happy a cool ... Myslím, že tahle písnička dokáže vyjádřit všechno. Taková "Tlaková níž", kdy se vám nechce vstávát z postele, protože vám všechno okolo připadá černé a beznadějné, už zažil každý z nás ...
Richard si svoje těžké deprese zažívá dodnes, je úžasné, jak to dokáže vyjádřit v této písničce - ta slova prostě "sedí", když je člověku "zle" ...

Fobie

8. října 2011 v 8:41 | ilon
Fobie je vlastně iracionální, ochromující strach. Adrenalin stoupá, srdce začne rychleji bušit, po těle stéká pot. Jedinec má pocit, že se dusí, dokonce v některých těžších případech, že umírá. Seznam fobií se každým dnem prodlužuje - už jich je známo přes pětset. Je těžké říci, která fobie je je nejhorší, pro každého to znamná to jeho, ale jednou z nejhorších je asi soicální fobie, kdy jedinec prožívá paralyzující strach ze styku s lidmi, kdy i dojít si na nákup jsou pro něj hrozná muka a to je v dnešním světě nepředstavitelné.


Strach a úzkost má pro člověka ochranný význam. Většinou člověka varuje o hrozícím, nebo případném nebezpečí. Ale člověk, trpící fobií pociťuje strach a úzkost, které jsou bezdůvodné. Například fobie na hmyz - vetšina pavouků nic člověku neudělá, ale je to asi jedna z nejrozšířenějších fobií.

Jak už jsem několikrát psala, tak já mám fobii na můry. Jak proti mě večer letí velká můra, tak se mi opravdu nesmyslně rozbuší srdce strachy a utíkám před ní a šílím dokuď není pryč. Vím, že to je naprosto iracionální, že mi nemůže nic udělat, ale je to tak a můžu si opakovat stokrát a stejně se to nezmění. No a ještě asi mám fobii z létání, prostě latadla nemám ráda. Hned, jak letuška začne vysvětlovat, jak se používají vesty a masky v případě nouze, tak mi je zle.Pár druhů neobvyklých fobií :


blanchofóbie - strach ze sněhu
brontofóbie - strach zbouřky
hydrofóbie - odpor k pití vody
algofóbie - strach z bolesti
hypsofóbie - strach ze spadnutí do propasti
aulofóbie - strach z hudebních nástrojů
hytewafóbie - strach z vůní

genufóbie - strach z kolen
pupafóbie - strach z panenek
coulrofóbie - strach z klaunů
nozofóbie - strach z nemoci
rytifóbie - strach z vrásek
 
 

Reklama