Animace z filmů

Hobit : Neočekávaná cesta

7. dubna 2013 v 11:16 | ilon
Včera jsem kobnečně viděla tento film celý a musím říct, že to je opravdu podívaná, která stojí za to. Kdo jste měl rád trilogii Pána prstenů, tak tohle se vám bude líbit určitě. Magické postavy - trpaslíci, obři, hobiti a elfové, k tomu skřeti , nádherná, pohádková příroda, dobrodružství, není co víc si přát.... :-)
Udělala jsem z toho filmu pár animek, protože tohle tady chci mít rozhodně na památku ***


Ale chtěla jsem dnes hlavně mluvit o elfech, protože to jsou opravdu krásné, magické bytosti.

Podle pověstí žijí elfové hluboko v lesích, v odlehlých údolích a roklinách. Jsou velmi inteligentní a jemní, proto neradi bojují. Když to musí být, tak na obranu používají luk a šípy. Jsou to bytosti čistého dobra a vládnou všem živlům - oheň, voda, vzduch a země.
Elfové jsou velmi štíhlí a křehcí, mají jemné rysy a zašpičatělé uši, dlouhé vlasy a jsou pokládáni za velmi krásná stvoření.

Proto není divu, že se jim i plno lidí chce podobat a plastické operace uší nejsou žádnou vyjímkou. Posuďte sami, jestli se vám to líbí, nebo ne x)))Takže elfové jsou prostě krásní a ve filmu Hobit také jsou a docela se mi to hodí k minulému článku - tam byl také jelen *))) Ale sám. Rozhodně na něm neseděl takovýhle krasavec *)))
Tenhle zloun mi něčím trošku připomíná Voldemorta, ale jen vzdáleně, ale tam tam z něj je. Asi ten zlej kukuč :))

Ty kouzelné přírodní scenerie - to je něco, co spousta filmů postrádá a je to je škoda.

Máme tady obry ťuplase - nádherně provedení - ta animační část filmu je prostě dokonalá.

Starý dobrý známý Glum, to jsem ráda, že se tam objevil, jako všichni ostatní, třeba Frodo a Gandalf.
Fantazie a krása v každém záběru.

Musím říct, že tuhle knihu už mám několik let doma. Ještě takové to staré vydání. Líbila se mi pro ten příběh, opravdu moc, ale na filmové zpracování to nemá. Alespoň pro mě ne. Většinou se říká, že kniha je lepší, než film, no v tomto případě ne.


Končí nám víkend, čeká nás zase pracovní týden a co je lepšího takhle v neděli odpoledne, když je počasí nic moc - lepšího, než si pustit pěkný film. Tak zkuste třeba tenhle, jsou to tři hodiny úžasné podívané .


Tak jo, reklama končí, mějte se všichni krásně

Planeta Země po vymření lidstva

13. prosince 2012 v 13:54 | ilon
Většina z vás asi tenhle dokument zná, já to mám jako takový večerníček, většinou se na to dívám před spaním :) Udělala jsem z toho pár animek, už tady něco podobného bylo, ale takhle ke konci roku 2012 se to hodí. I když je pravda, že na konec světa nevěřím, ale tak ono to stejně má být nějak jinak, než totální zkáza. No uvidíme :)

Je to opravdu zajímavá myšlenka, co by se s naší planetou stalo, kdyby zůstala bez lidí.... Kdyby lidstvo vyhubila nějaká epidemie, která by se týkala jen lidí, ale jinak vše živé by tady zůstalo. Je to o tom, jak by příroda po pár desítkách, někde stovkách let, opět převzala vládu na Zemi.
Mě se ta představa - ne líbí, ale docela přitahuje, vidět to., jak by to vypadalo... . Líbí se mi film Já, Legenda, jak se tam hlavní hrdina prochází úplně prázdným městem, jen sem tam přeběhne nějaké zvíře...Ti zombíci už tam být nemuseli, ti mi tam přišli zbyteční, ale opravdu zajímavá myšlenka o tom, jak lidé potřebují k životu ostatní lidi, aby přežili.
Hodně se v tom dokumentu zabývají tím, jak by bez nás dopadli domácí mazlíčci, jestli by se dokázali dostat z domů, jestli by se o sebe dokázali sami postarat...
Jestli by zvířata ze ZOO dokázala překonat ploty a mříře, jestli by hospodářský dobytek dokázal překonat ohrady, nebo by všichni pomalu umřeli hladem...


Pohádky♥

6. dubna 2012 v 12:43 | ilon
Tak že mám ráda pohádky je tady asi všeobecně známo. Už tu pár článků o nich bylo a určitě ještě bude. Včera dávali v televizi výběr 30 nej českých pohádek - to bylo něco pro mě :) Zvláště, když zrovna třeba na člověka padne smutnější nálada, tak pohádky jsou takový balzám na duši :-)
Každý máme tu svoji oblíbenou, pamatuji si, že když jsem podobný článek dělala minule, tak u vás vyhrávala Popelka, já mám nejradši Mrazíka a vůbec jsem zjistila, že se mi u pohádek líbí, když jsou natáčené v zimě. Nemusím moc Princeznu ze mlejna, docela mi tam vadí ten čertík. Ale když byly dětičky malé, tak jsme se na to dívali pořád dokolečka x))


Mrazík - nevím, proč se mi tak líbí, ale Ivánek, Nastěnka, Marfuša, ježibaba - mám tuhle pohádku ráda, i když je tak profláklá, tak se mi pořád líbí a dívám se na ni každý rok. A má hodně odpůrců, prostě, každému se líbí něco jiného.

Popelka - krásná Libuška Šafránková to zahrála nádherně - ona je pro mě taková ta pravá princezna, jak má být.


Čert ví proč - tak tohoto čerta tam zbožňuju, já mám ráda pohádky, které jsou zároveň i vtipné a to tahle rozhodně byla.


S čerty nejsou žerty - dokonalost sama. Herecká symfonie pana Nárožného, Dlouhého a Vetchého - není co dodat.Tak si hezky užívejte ty svátky, doufám, že už dávno máte obarvená vajíčka, a co já vím, upečené mazance a nádivky :-)

Kniha přežití

4. února 2012 v 12:17 | ilon
Mě se prostě líbí takovýto druh krajiny. Tím myslím ten písek a šedé nebe. Takové celé "odbarvené"... Kdo jste viděl film Kniha přežití, tak víte o čem mluvím. Úžasná podívaná, i když po čase by mohla být dost jednotvárná, jak tam je pořád šedo a "mrtvo". Ale z nepochopitelných důvodů mě to opravdu láká. Já vím, já vím, po čase by se mi stýskalo po zeleni lesů, ale prostě je to zajímavý a dost zvláštní myšlenka - v tom filmu.


Nevím, proč mám tak ráda tento film, ale opravdu patří mezi jeden z mých nejoblíbenějších.

V nepříliš vzdálené budoucnosti, asi třicet let po konečné válce, prochází pustinami kontinentu, který býval Amerikou, osamělý muž. Všude kolem něj se nacházejí opuštěná města, rozpadající se silnice, sežehlá země - pomníky nedávné katastrofy. Civilizace neexistuje, zákony neplatí. Cesty patří gangům, které jsou schopny člověka zabít kvůli botám, kvůli hltu vody... nebo prostě jen tak. Ale na tohoto poutníka nestačí. Chrání Bibli, jediný výtishk na světě, který zbyl.

Denzel Washington je tam opravdový drsoň, film nemá chybu, i když má spoustu odpůrců. Tady je pár ukázek.
Animky z klipů

7. ledna 2012 v 17:34 | ilon
Udělala jsem si pro radost pár animek z klipů, které mám opravdu ráda. Když jsem je začala dělat, tak jsem zjistila, že toho je tolik, že bych jich bylo šíleně moc, takže jich sem dám jenom pár **
Znáte to, určitá písnička se váže k určitému období a k tomu se váží určité vzpomínky. Tím chci říct, že až někdy v budoucnu, až budu třeba v důchodu a uslyším někde hrát Tokio Hotel, tak si vzpomenu na tuhle dobu a na to, jaké to bylo skvělé, jejich koncerty, na kterých jsem byla a tak***


Tohle mě fakt štve - tuhle písničku prostě miluju, a zrovna se mi z toho udělala tak mrňavá animka !!! Sakriš :))) Oba tam jsou prostě úžasní, nádherná hudba - dokonalost sama, to má člověk pomalu motýlky v břiše, když to poslouchá.

Bittersweet

Samozřejmě nejde zapomenout na tuto písničku a toto úžasné období. Bill tu byl krásný a nádherně Toma provokoval. Miluju tuhle písničku stále - je úžasná a to všechno okolo, jak jsme si to my twincesťačky vykládaly - překrásné období. Když si vzpomenu na ty naše debaty tenkrát :)) *** Zase šílená kvalita, ach jo...

Záznam z In die Nacht


Photobucket
Tady se nebudu moc rozepisovat, prostě Personal Jesus - úžasná hudba, překrásný klip, nádhera sama, moc miluju tuto písničku.
Raimmsteiny mám ráda už opravdu dlouho, a tuhle písničku od nich úplně nejvíc. Překrásný klip, překrásná slova - tahle nemá šanci se omrzet. Nejvíc mě tam dostává, jak ho kamarádi vynesou na vrchol hory - neuvěřitelně dojemné...

Ohne dich
Tohle ve mně vyvolává opravdu velmi smutné vzpomínky. Michaela jsem opravdu milovala a myslím si, že se po něm stýská skoro každému z nás. Nesnesu ty pomluvy, co o něm kolovaly, já ho beru jako velmi jemného člověka, který děti miloval a který alespoň trošku chtěl změnit svět, kdo zná jeho písně, tak ví, o čem mluvím...
Tenkrát jsem měla oči jen pro Michaela, ale teď vím, že tam byl ještě někdo♥

Black or White
A abych to nezakončovala tak depresivně, tak sem dám ještě jednou TH. Nezapomenutelný okamžik.♥**


Reden


A protože tady jsou opravdu moje srdcovky, tak není divu, že dvě písničky z těchto animek jsem použila do videí, která jsem udělala. Někdo jste je třeba viděl, někdo ne, ale to nevadí, k tomuto článku prostě patří, to jsem si sem také musela dát pro vzpomínku :-)
Pod perexem, radši.

Pán prstenů

26. listopadu 2011 v 18:27 | ilon
Tenhle film opravdu není třeba představovat, ale kdo sem chodíte, tak víte, že animace mám ráda ve všech podobách. Občas sem dám i animky z filmů, které třeba nejsou tak známé a jsou opravdu překrásné - například film - Jak přicházejí sny - to je nadpozemnsky krásné a také šíleně smutné.
No nic - Pán prstenů - všechny díly - patří k mým oblíbeným filmům a je to skvělá věc na takové podmračené odpoledne. Někomu se líbí třeba Legolas, já musím říct, že mě moc nezaujal , no dobře, možná trošku , ale jen tím, že je elf a má dlouhé vlasy x)
Takže jen tak pro vzpomínku :-)Miluju ten začátek, kdy je ještě všechno prosluněné a zelené a šťastné.
Stejně obdivuji, jak někdo dokáže vymyslet příběh a nakonec ho zrealizovt. Teď jsou všude samé střílečky, detektivky, co se jedna podobá druhé, ale něco, ze světa fantazie, toho je opravdu pomálu. 
 

Reklama