Prosinec 2012

Krásné Vánoce :-)

24. prosince 2012 v 8:18 | ilon |  Moje tvorba
Chtěla bych vám všem takhle po ránu popřát krásné Vánoce, ať ten dnešní slavnostní den prožijete podle svých představ, at jste mezi svými blízkými, protože o tom to hlavně je.
Pak samozřejmě, ať máte hodně dárečků, to je potom taková třešinka na dortu ;-)
Konečně jsme se dočkali, tak ať vám ten den dopadne podle vašich představ a snů****

Přáníčko jsem letos udělala takové jednoduché, sice jsem ze začátku chtěla udělat nějakej pořádnej kýč, ale pak jsem si řekla, že to zkusím jinak :-)

A děkuji za úžasné mejlíky, nevěděla jsem, jestli sem ta vaše přáníčka můžu dát, nebo ne, ale udělali jste mi ohromnou radost ♥♥♥Náš kapr v životní velikosti :))

22. prosince 2012 v 14:39 | ilon |  Mé fotografie přírody a jiné
Náš Šupinka už si plave ve vaně a musím říct, že je pěkně čiloučký :) Nevím, jestli všichni finišujete s přípravami, já mám v podstatě hotovo, cukroví upečené, s úklidy se neobtěžuju, bramborový salát budu dělat až zítra, takže pohodička :-)

Doufám, že i vy máte pohodičku, možná ještě dobalit nějaké dárečky a hotovo. Krásně si to užívejte, protože to těšení, to je moc krásný :-)


Voda....

19. prosince 2012 v 14:10 | ilon |  Moje tvorba
Už jsem dlouho neudělala nic s Billem, je pravda, že tak nějak nejsou použitelné fotky v dobré kvalitě, ale tyhle dvě se mi líbí. Hlavně ta vlevo, to byl tenkrát naše princezna, měl nádherné líčení, dlouhé vlasy, prostě byl dokonalý, miliony fanynek z něj šílelo a řekla bych, že oprávněně ;-)
Kdo ho nezná, tak by sotva typoval, že na téhle animce je jeden a ten samý člověk, akorát, že mezi fotkami je jen pár let. Ale něco tam zůstalo a to je moc fajn **
No nic, koho Bill nezajímá, tak jsem do obrázku alespoň přidala animaci vody, aby to nebyla nuda :D

Jinak dneska už jsem viděla venku první kádě s kapry, byla jsem se podívat a úžasný. Já si pro něj půjdu až v sobotu - chci lysináče - tak 6 kilo - vždycky kupujeme takové malé prasátko :)))
Tohle prostě k Vánocům patří. Nebudu tady rozebírat nějaké myšlenky ochránců zvířat, jo, já vím. Ale ty ryby prožily krásný život někde v rybníku, tady vůbec nevím, o čem je řeč, když proti tomu někdo protestuje.


Krásný dáreček od Beatricie ***

17. prosince 2012 v 12:02 | ilon |  Animace
Tak tuhle nádherou animaci vytvořila Beatricia a já jí za ni velmi děkuji, protože mi udělala opravdu radost :-) A velikou *

Vy víte, že animace mám moc ráda, a k tomu tento nádherný, vánoční motiv, to je prostě krása, to si vyloženě užívám :-) Tuny sněhu, Santa a sobíci, kteří vezou dárečky do celého světa, to je prostě kouzelné *)


Milá Beuško, opravdu ti děkuji za tenhle krásný dáreček, který mi takhle při pondělku rozsvítil den
Večerní stmívání a Pegas + Vánoční cukroví - neuvěřitená mňamka

16. prosince 2012 v 9:13 | ilon |  Moje tvorba
Udělala jsem pro změnu x))) jednu předvánoční animaci, kde nám sněží, což bych v reálu docela brala, narozdíl od toho deště, který se včera spustil. Já nevím, jak u vás, ale u nás ta ledovka včera byla opravdu šílená. Praha se proměnila v jedno velké kluziště a chtělo to notnou dávku opatrnosti, když jste se vydali ven, šílený.
Někomu tam může ten koník připadat kýčovitý, ale já mám prostě takovéhle věcičky ráda :-)
Chudinka, připadá mi, že už nemůže x)))))
No nic, máme Adventní neděli, to je opravdu krásný, za chvíli se venku objeví kádě s kapry a už to bude tady :-)

Vy, co ještě váháte, co upéct, tak vám sem dám recept na jednu šílenou mňamku, je to opravdu moc dobré, pořád to chodím ujídat, hrozný, nedá se to vydržet :D Už jsem radši udělala další várku. Jsem líná psát recept, protože už stejně asi máte napečíno, ale kdyby náhodou, tak jsem vám receptík vyfotila - no je to LUXUSNÍ pochoutka ♥

Takhle to má vypadat :A takhle vypadá to moje :))) neříkám, že to je nějaký estetický zážitek, ale dobroučé a šťavnaté to je tedy je ;-)


A když už jsem u těch receptů, tak sem dám návod na Rafaello kuličky - kdo neznáte. Je to velmi jednoduché, nic jednoduššího snad není a je to opravdu moc dobré :

1/2 kostky Omegy
1 Salko
1 sáček kokosu (200 g)
1 vanilínový cukr


Omegu rozpustíme, přilejeme Salko a šleháme, až to zhoustne. Pak přidíme vanilínový cukr, kokos, smícháme a dáme zchladit do lednice. Pak tvoříme kuličky, dovnitř déme lískový oříšek, nebo mandličku, obalíme v kokosu a máme hotovo.
Můžete si na ně koupit papírové košíčky, já je koupila u nás v papírnictví a jsou opravdu levné 80 ks za 40 kč.

Tohle jsou ty moje kuličky, no taky jsem musela přidělávat x)))Tak si užijte krásně tu Adventní neděli a hlavně hodně pohodičky vám přeju :))

Planeta Země po vymření lidstva

13. prosince 2012 v 13:54 | ilon |  Animace z filmů
Většina z vás asi tenhle dokument zná, já to mám jako takový večerníček, většinou se na to dívám před spaním :) Udělala jsem z toho pár animek, už tady něco podobného bylo, ale takhle ke konci roku 2012 se to hodí. I když je pravda, že na konec světa nevěřím, ale tak ono to stejně má být nějak jinak, než totální zkáza. No uvidíme :)

Je to opravdu zajímavá myšlenka, co by se s naší planetou stalo, kdyby zůstala bez lidí.... Kdyby lidstvo vyhubila nějaká epidemie, která by se týkala jen lidí, ale jinak vše živé by tady zůstalo. Je to o tom, jak by příroda po pár desítkách, někde stovkách let, opět převzala vládu na Zemi.
Mě se ta představa - ne líbí, ale docela přitahuje, vidět to., jak by to vypadalo... . Líbí se mi film Já, Legenda, jak se tam hlavní hrdina prochází úplně prázdným městem, jen sem tam přeběhne nějaké zvíře...Ti zombíci už tam být nemuseli, ti mi tam přišli zbyteční, ale opravdu zajímavá myšlenka o tom, jak lidé potřebují k životu ostatní lidi, aby přežili.
Hodně se v tom dokumentu zabývají tím, jak by bez nás dopadli domácí mazlíčci, jestli by se dokázali dostat z domů, jestli by se o sebe dokázali sami postarat...
Jestli by zvířata ze ZOO dokázala překonat ploty a mříře, jestli by hospodářský dobytek dokázal překonat ohrady, nebo by všichni pomalu umřeli hladem...Vánoční nostalgie

11. prosince 2012 v 14:24 | ilon |  Moje tvorba
Proč zrovna vánoční Nostalgie ? Protože jsem na tenhle obrázek použila plugin Nostalgia, který je součástí pluginu Xero, který je předminulém článku.
Jinak, jak padne předvánoční období, tak na ploše monitoru musím mít buď sníh, nebo Vánoce, ale protože to často střídám, tak si občas tapetku udělám sama.
Nooooo - já vlastně ani nevím, jak tahle, co jsem ted udělala, pořádně vypadá x))) Protože mi nadobro odešel můj notebook (chudinka, takových úžasných hodin jsem s ním strávila - třeba u hraní Call of Duty x)) - no a ted mám takový ten malilinkatý notebooček, co například dávali zdrama v Mountfieldu, když jste si třeba koupili sekačku :D
Ted se k počítači nedostanu, ale možná budu koukat, jak to vlastně vypadá. Ale takhle - malinkatý - dobrý :))

Jinak koho to zajímá, tak jsem pod perex dala obrázky, z kterých to je poskládané, ty zimní jsou opravdu krásné :-)

Užívejte sníh a těch pár dní, co nám zbývají do Vánoc ..... NEBO !!!! ..... do konce světa :D :D :D


A ještě sem dám kluky, tu fotku Toma s malým klučinou jsem našla u Niké - to je opravdu krásný, jak se na něj směje, to si člověk opravdu hned umí představit, že třeba zanedlouho bude svoje vlastní °-) Přimáčkla jsem k němu Billa, protože se mi tady opravdu líbí, někoho mi připomíná, ted nevím... Chybělo mu tělo, tak jsem ho rozmázla, tohle není žádná montážka, jen se mi fotky hodily k sobě .


Zasněžená Praha

10. prosince 2012 v 10:59 | ilon |  Mé animace přírody
Včera byl opravdu úžasný den. Konečně nasněžilo i u nás, bylo to krásný a i my máme všude bílo, takže nemusím všem okolo závidět, že oni už sníh mají a u nás pořád nic :D

Neříkám, že kvalita je nějaká unikátní, to ani náhodou, ale o tom to není, mě se to líbí. Protože tam je to, co tam je. Sníh. Pohled z okna - jedno z obýváku a druhé z ložnice.Tady jsme dali naší Abince sněhovou kouli na hraní, no nejdřív si hrála, ale pak jí zachutnala a měla to jako zmrzku, ťuňťa jedna naše :-)


A jakpak vám jde pečení, co ? No, já na tom nejsem moc slavně, tohle jsem upekla včera, ještě mi toho dost chybí, ale tak no stres, ono se to nezblázní x)))


Návod na zimní animaci s labutí + mrazivé masky do PF

9. prosince 2012 v 12:54 | ilon |  Návody na fotomontáže
Protože máme zimu, tak si uděláme jednu takovou mrazivou animaci a protože labutě jsou krásná stvoření, tak hlavní představitelkou naší animace bude labuť, i když to není jen to, použijeme nějaké zimní masky, které jsem pro vás udělala a použijeme také plugin Xero, bez kterého by to nebylo ono, ale kdo ho ještě nemáte a neznáte práci s pluginy, nebojte se ničeho, je to velmi jednoduché.

Začneme třeba tímto obrázkem, protože je moc hezký a na animaci se nám hodí :
Přidáme si k němu nějakou vílu, labutě, přidáme nějakou mrazivou masku, použijeme pluginy, aby se nám obrázek zjemnil a prohloubil a získal takovýto zasněný efekt :

A nakonec tady máme výslednou animaci. Co mě štve, že při převodu do formátu gif, animace hodně ztratí kvalitu, asi existují nějaké kvalitní prográmky, ale v PF nic moc.
Tohle je na ukázku, když si s tím pohrajete, bude výsledný efekt lepší, ale když dělám návody, tak většinou nemám pak energii na to, nějak si obrázkem "vyhrát", ale pro představu to snad stačí :-)


Návod dávám pod perex, takže koho to zajímá, tak klik na Celý článek. Budou tam i odkazy na stažení a nainstalování Pluginů a masky sněhu atd, no vždyť už to znáte :))

Proti zákonům přírody :D

7. prosince 2012 v 13:59 | ilon |  Moje tvorba
Proti proudu, proti zákonům přírody, všechno je jinak x)) Tohle dělám ráda a velice často. Většinou to u mě znamená modrou oblohu, nejlépe bez mráčku a do toho nám sněží, nebo prší. Ten déšť mám nejradši v noci, za úplňku - no řekněte sami, to přeci vypadá báječně, když svítí měsíc a do toho padají kapky deště ....;-)

Takže tady jasno, mrazivo a padá nám snížek, skoro jako dnes venku, u nás je nááádherně - heč :))

O víkendu sem asi dám návod na nějakou animaci, docela mě něco zaujalo, tak uvidíme, jestli se mi na to ten návod povede udělat, nebo ne * Udělsla jsem pár masek do PF - takových mrazivých, jak jinak v tenhke čas, že *

Mějte se krásně, máme PÁTEK !!!! - před námi víkend, tak si ho mimořádně užijte