Animal Planet

10. září 2012 v 12:51 | ilon |  Mé fotografie přírody a jiné
Noo už jsem tady nějakou chvíli nebyla, a to jsem říkala, že jak padne září, že to tady bude jako dřív ... Tak asi nebude... Zjistila jsem, že to není datumem v kalendáři, prostě pořád je venku krásně a tak různě ;-)
No nic, tohle je pár fotek z léta, kdy jsme na chatě pod okapem měli hnízdo. Byla tam 4 ptáčátka a rodiče je poctivě krmili, krása , pohodička. Ale pak jsme se jednoho dne vzbudili a všichni pryč, kromě jednoho ptáčátka. Hodiny míjely a pořád nic... Bylo ukrutné horko a ptáčátko vypadlo z hnízda... A co teď, že ?
Tak jsem zavolala na Záchranářskou stanici zvířat a ptala co s ním, chudinkou ...


Nooo jestli si myslíte, že to je jako v televizi na Animal Planet, že přijedou frajeři, vyskákají z auta a ptáčka si odvezou, aby ho zachránili, tak jste se krutě spletli x)) Ne, takhle to u nás nefunguje.
Ale tak ten kluk byl docela příjemnej, řekl mi, ať mu zkusím dát trošku vody, mám ho vrátit do hnízda, že si třeba pro něj rodiče ještě přiletí, ale jestli ne, tak, že to je holt příroda...

Tsss já jim dám, že to je příroda, do ptáčka jsem narvala komára, kapičku vody a bylo. Nakonec se ptáček trošku vzpamatoval a dokázal trošku létat. Doletěl až za námi a usadil se na mřížce altánku. Vůbec se nebál, ťuňťa, hned bych si ho vzala domů. Ale naštěstí to nakonec dobře dopadlo, k večeru přiletěli rodiče a ptáček nakonec odletěl s nimi, takže jsme byli moc rádi, že to dobře dopadlo. No jo, já mám dobré konce ráda x))


Když jsme u té přírody .... - objímáte stromy ? Víte, kvůli energii a tak. No já nevím, už jsme se tady o tom bavili, mě prostě připadá, že nějaké objetí stromu člověka energií nenabije, ale to, co nabíjí, je příroda celkově. A samozřejmě lidi okolo vás ;-) Tenhle strom byl opravdu krásnej, ten by neobejmuli ani 3 lidi, prostě nádhera.Tak se mi tady mějte krásně, doufám, že se vám ten začátek září vyvedl, já to komentovat nebudu, jen napíšu, že nesnesu ty závistivé matky SLEPICE a to je všechno, nebudu se rozčilovat.
 


Anketa

Jste pro jaderné elektrárny ?

ANO
NE
Oboje má své pro i proti

Komentáře

1 Saya - Mi Saya - Mi | Web | 10. září 2012 v 13:48 | Reagovat

Jej, chudák ptáček... ale naštěstí to dobře dopadlo ;) Vrátila bych léto a prázdniny ale na druhou stranu jsem včera zjistila, že už bych se opravdu nudila... první víkend doma a už nebylo co dělat =D takže začátek září zatím docela vydařanej =) A užívej si pěknýho počasí, ono totiž dlouho nebude xD

2 Fefe Fefe | Web | 10. září 2012 v 16:45 | Reagovat

Pekný príbeh :-) naozaj klobuk dolu za to,ako ste sa k tomu postavili,mne sa takáto situácia nikdy nestala,ale netuším,že ako by som to riešila,určite by som ho vlastnými rukami nekŕmila,takže obdiv ;-)
Páči sa mi poznámka,že to nie je ako v telke,že dôjdu namakaný chlapi a zachránia svet :D čakala by som niečo také,tie prograamy mi nadobro skreslili predstavu.
A ja osobne som stromy nikdy neobímala,a možno ani nebudem,podľa mna viera človeka v to,že ho strom nabbije spôsobí,že sa cíti silnejší a plsí energie,ak by som si bola povedala že sa nabijem energiou pri dotyku koberca,možno pri silnej viere by som sa tak naozaj aj cítila.Ale niečo na tom aj tak bude.PS, Ak si ty na fotke,sluší ti to,a ak nie,tak to nemení nič na situácii :D

3 Kattys Kattys | Web | 10. září 2012 v 17:21 | Reagovat

No ty jsi mi ale záchranářka. :) Jsem ráda, že to všechno dobře dopadlo. :)
Stromy jsem se objímat pokoušela, neb jsem bydlela téměř uprostřed lesů, takže příležitostí bylo habaděj. Jenže mi v tom objímání vadila právě ta příroda, samý pavouci, mravenci a jinej různorodej hmyz, co po těch stromech leze, brrr... :)
Samozřejmě tobě to s tou přírodou neobyčejně sluší! A co to máme na levé ruce za obrázek? Marně se snažím zaostřit. :) Že bych o něco přišla, když jsem tady už takovou dobu nebyla? :-)

4 ilon ilon | 10. září 2012 v 17:23 | Reagovat

Ahoojky Sayo :-) No, opravdu mi toho ptáčka bylo líto, když jsem ho viděla v první chvíli, jak si tam sám capká dole pod hnízdem a je mu horko. Ten tak špatně dýchal, že jsem myslela, že je za chvíli po něm... Tak jsem ho dala do stínu a nakonec to všechno dobře dopadlo :-)
A hele víš, že máš pravdu ? Léto bylo sice krásný, ale na druhou stranu pořád to krásný počasí je nuda. Tak já, notorický milovník deště, se už nemůžu dočkat na ty podzimní plískanice... :D Fakt. Takže klíďo, ať se to zkazí x))

Jééé ahojky Fefe :-) Máš pravdu, televize člověka krmí bludy, opravdu to tak nefunguje, ani jsem nečekala, že by někdo přijel, spíš jsem si myslela, že když ho tam odvezeme my, tak si ho vezmou, ale jaksi nejevili zájem... No jo, asi to nejde zachraňovat celý svět :D To by se moc nadřeli a nejsou peníze a tak...
Hmmm asi jo, bude to takové to "víra tvá   tě uzdraví", ale je pravda, že plno lidí říká, že je to nabíjí, tak jsem byla zvědavá :))
Tedy děkuji:-) - ano, na té fotce jsem to já, občas se sem dám, aby všichni věděli, s kým si píší, ať tady, nebo na mejlu  :-) :-P

5 ilon ilon | 10. září 2012 v 17:26 | Reagovat

Kattys - ahojky !!! :-)
Ach jo, zase jsi mě rozesmála a to u toho ani nemusí být žádná fotka spisovatele :-D
Prej pavouci a mravenci - vždyť to jsou krásní roztomiloušci :D Můj nejoblíbenější pavilon v ZOO x))
No jinak na ruce mám tulipán, to víš, jak člověk začne s tetováním, tak nějak ne a ne přestat.
Ale tahle je už poslední, opravdu :D

6 Kattys Kattys | Web | 10. září 2012 v 17:39 | Reagovat

Spisovatel na tebe čeká! Fotku jsem pochopitelně vybírala s ohledem na tebe. :)))
Tak tulipán, to jo, vzpomínám si, že máš tulipány ráda, ovšem přiznám se, že mně to takhle přes obrazovku připadalo jako nějaká sova. S roztaženejma křídlama. :)

7 ilon ilon | 10. září 2012 v 17:53 | Reagovat

Kattys - a víš, že už mi tohle někdo řekl ? Někdo mě viděl na fotce a řekl jestli tam prej mám sovu, nebo netopýra :-D
Takže ne, je to tulipánek, tady je když tak lepší fotka, někde úplně dole - http://zwillingekaulitz.blog.cz/1207/leto-leto#komentare

Jinak spisovatel jooo ? :-D Téda, to musím občíhnout. No tak už vím, že jak se jde ke Kattys, tak nejíst, nepít, aby nezaskočilo - jooo - můžu :-D  :D

8 Kattys Kattys | Web | 10. září 2012 v 18:28 | Reagovat

A jó, krásnej! :) To jsem mohla tušit, že jsem zas všechno prošvihla, ale myslím, že jsem v té době měla počítač v opravě. :)
Fotky samozřejmě nádherný, ty si vždycky užívám. :)

9 Lofn Lofn | Web | 10. září 2012 v 20:37 | Reagovat

Vítám tě zase zpátky :)Fotečky jsou krásné a ta předposlední s ptáčkem je kouzelná a na té poslední vypadáš moc pěkně.
Podle fotky - podle velikosti a peří to vypadá,že i kdyby se nevrátili,tak by šel odchovat - stačí vaječný žloutek a trocha pepsinu na trávení(třeba z pepsi coly,pokud ho tam ještě dávají)
a odchováš tím ptáka raz dva.
Stromy mám ráda - jsou velké,krásné,silné,v létě poskytují člověku příjemný stín,procházka mezi nimi na člověka příjemně působí....,mám je prostě ráda :-)
Nevím,jak je to s tím objímáním,ale nedávno jsem četla,že švédští vědci provedli výzkum,který prokázal,že pobyt mezi stromy člověku zvyšuje obranischopnost - zvyšuje se ti počet bílých krvinek. ;-)
Tuším,že zde asi řešíte jaderné elektrárny,ale nevím tedy konkrétně proč - co se objevilo za kauzu.Osobně si myslím,že je v našem zájmu je mít,dokud nenalezneme jiné stejně účinné ekologičtější zdroje energie.
Upřímně řečeno - lepší alternativa asi není - energie ze solárních panelů přetěžuje rozvodné sítě,větrníky promýchávají vzduch,tak že některé oblasti zústávají stále zahřívané,což podporuje globální oteplování.......,skrátka ekologické alternativy také nejsou bez chyb,jak by se mohlo některým lidem zdát.Uhlí také není možné donekonečna spalovat - v ČR už ho tolik nezbývá - za takových 50 let je po zásobách - je potřeba uhlí nepálit,ale nechat ho do průmyslu na výrobu organických látek. ;-)

10 ilon ilon | 11. září 2012 v 11:38 | Reagovat

Kattys - ach jo, ta technika, ta technika, ta nám dává. Tak hlavně, že to dobře dopadlo a počítač máš už v pohodě :-)  ;-)Joo a jsem ráda, že se ti tulipánek líbí :))

Lofn - ahooojky - děkuji a vítej :-)
Tedy s colou jsi mě opravdu překvapila, to jsem vůbec nevěděla a je fakt, že takové věci by měl člověk znát, nikdy nevíme, kdy se nám to bude hodit.:-)
Jinak ta anketa tady byla u jednoho článku, co jsem dřív dělala o jaderných elektrárnách, protože mě to hodně zajímá.
Tedy napsala jsi to ÚŽASNĚ.  Ono plno lidí je proti jaderným elektrárnám,  ale já se plně ztotožňuji s tvými názory,  tohle je prostě energie budoucnosti. Ano, samozřejmě Černobyl a Fukušima byla tragédie obřích rozměrů, ale nějak tu energii získávát musíme a jednou by to mohl být opravdu velký problém pro lidstvo, kdyby nebylo jaderné energie... :-)

11 Beatricia Beatricia | Web | 11. září 2012 v 13:24 | Reagovat

Vítám tě zpátky, byla tady po tobě mezera. Ta první fotka mi sevřela srdce. Přemýšlela jsem, co bych dělala já. Asi bych se neodvážila vzít chudinečku do rukou, protože se v moudrých publikacích píše, že rodiče pak mládě nepřijmou. Tento příběh naštěstí dobře skončil, díky tvé duchapřítomnosti. Jsi krásná a máš krásnou duši. :-)

12 ilon ilon | 11. září 2012 v 15:21 | Reagovat

Ahoojky Beuško :-) Jéé to je krásný, děkuju moc :-) Jinak já jsem se právě na té Záchranářské stanici na to ptala a oni mi řekli, že u ptáků to nevadí, že je rodiče přijmou, i když je člověk vezme do ruky, že se toho nemusím bát,že oni některé druhy jako malé kroužkují a tak. Prý to vadí jen  u zvěře, třeba u srnek , tohle je prý pověra, byla jsem docela překvapená :-? A ano, jsem moc ráda, jak to dopadlo, srdíčko tomu ptáčkovi tlouklo jako o závod, nesnesla bych, kdyby umřel...

13 lina lina | E-mail | Web | 11. září 2012 v 17:02 | Reagovat

Krásné fotky a moc hezky napsané děkuji za návštěvu a komentík Přeji hezký zbytek dne

14 Janča Janča | 11. září 2012 v 19:42 | Reagovat

Jééé, Ilonko, kterépak to SLEPICE tě tak rozzlobily :-D  :-x  Kašli na ně, na opeřenkyně ;-)
Já stromy samozřejmě objímám, protože je opravdu miluju, ale není to vlastně kvůli nabíjení energie, spíše mě to naopak krásně uklidňuje, opřu se o strom, zavřu oči, dotýkám se kůry a jenom poslouchám, jak nádherně šumí listí v korunách, je to úžasný relax, doporučuju všem :-)
Jsem strašně ráda, že jste ptáčka zachránili, bylo by ho škoda, zpěváčka malého, je rozkošný, před chvilkou jsme tady s Katkou nad ním ňuňaly :D
Já mám taky zkušenost se Záchranářskou stanicí, vedle z Bartošovic a musím říct, že na rozdíl od tebe veskrze kladnou. U nás na sídlišti je strašně moc rorýsů a Katka s kamarádkou našly na chodníku maličkého rorýska, celý sebou mlel a divočil, jak byl chudáček vyděšený. My auto nemáme, tak jsme volali právě na ZS a oni bez řečí přijeli a rorýska si odvezli, byli super. Možná to bylo tím, že jsou rorýsi chráněni, ale i tak, byla to hrozně hezká zkušenost, že i život malého ptáčka někomu stojí za záchranu :-)
A sluší ti to po prázdninách ;-)  :-P

15 ilon ilon | 11. září 2012 v 20:18 | Reagovat

lino - ó děkuji a krásný večer přeji :-) Moc se mi líbí tvoje obrázky a hlavně gifíky, jak se obrázek hýbe, tak to přímo miluju :-)  ;-)

Ále - no nééé Janča - ahoojky :-) Hmmm slepice opravdu nestojí za to, abych se jimi zaobírala, fakt na ně kašlu, to mě jen na chvilku rozčílily. Prostě bejk, vidím rudě a pak jsem za chvilku zase OK :D (Hm, to je samé zvířectvo :D)
Tedy to jsi mě opravdu moc mile překvapila, že ta vaše ZS ptáčka přijala a hezky se o něj postarala. To je prostě úžasný :-) Ta, kam jsem volala já, byla taková jaksi "ležérnější". Prostě několikrát tam zaznělo, že to je asi "slabý kus", a že příroda to takhle řeší. No jo, asi ano, ale když to člověk vidí, takového mrňouska, tak to člověku trhá srdce, že by měl umřít...
Jinak já také miluju stromy, ani se jich v podstatě nemusím dotýkat, stačí mi jen se na ně dívat a třeba poslouchat, jak šumí a větve se pomalu pohybují... :-) A máš pravdu - stromy jsou nádherně uklidňující***

16 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 11. září 2012 v 20:55 | Reagovat

To zní jako z nějaké pohádky s tím ptáčátkem :-) To jsem taky moc ráda, že to dobře dopadlo.. :-) Jste úžasní, že jste se takhle zachovali... :-)
A na fotce se stromem ti to moc sluší, Ilonko :-) Já na tohle objímání stromů taky moc nevěřím, ale ta příroda.. Zrovna dnes jsem se byla projet na kole lesem a na chvíli jsem se musela zastavit a doslova jen zírat. Ačkoli ten les znám dost dobře a chodívala jsem tam jako malá skoro pořád, úplně mi ta krása vyrazila dech. Prostě paráda, člověk se najednou cítí tak klidně a vyrovnaně.. :-)

17 Beatricia Beatricia | Web | 12. září 2012 v 9:14 | Reagovat

Moc ti děkuji za krásný komentář a především za zprávu o poruše na stránce mých komentářů. Děsně mě to vytočilo, snažila jsem se dát článek znovu. Moc tě prosím, zkus to, jestli už to funguje. Velice ti děkuji. [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]  [:tired:]

18 ilon ilon | 12. září 2012 v 13:00 | Reagovat

Gehy - tééda, to je krásný, jak píšeš, že ten les byl tak krásný, až jsi se musela zastavit. To je prostě úžasný. Fakt lituju lidi, co jim příroda nic neříká. Máš pravdu - to je tak krásně uklidňující, neznám lepší relax, příroda je krásná a pořád jiná, máme štěstí, že se v naší zemi střídají roční období :) A děkuju :-)  ;-)

Beuško - není vůbec zač :-) Tak já k tobě letím, říkala jsem si, co se děje.... O_O  O_O  O_O

19 Hann Hann | 12. září 2012 v 17:25 | Reagovat

moc ti to tu sluší a příhoda s ptáčkem je taky rozkošná :-) :-)

20 ilon ilon | 13. září 2012 v 17:28 | Reagovat

Jééé, Hannu - děkuji :-) Jsi moc milá :-)

Jinak - už jsi opravdu jen na DA ?? To je škoda...

21 Hann Hann | 13. září 2012 v 21:40 | Reagovat

[20]: na DA právě nejsem vůbec, ale budu mít novej blog, tak ti ho napíšu, až bude existovat ;-)

22 ilon ilon | 14. září 2012 v 12:51 | Reagovat

Aha - tak já na DA šíleně dlouho nebyla, tak ani nevím, ale, že budeš mít novej blog, je skvělý, to mi pak určitě napiš odkaz :-)

23 RsM_YinYang RsM_YinYang | Web | 22. září 2012 v 17:49 | Reagovat

*
Měli jsme úplně stejné ptáčky!.)) Bylo jich tam taky okolo 4 nebo tak,ale jedno božátko umřelo.Nevím jestli bylo nemocné nebo proč, ale umřelo ještě dřív,než ptáčci vyrostli. Poctivě jsem je sledovala,ale to se samozřejmě ptačí mámě nelíbilo,tak tam na mě dělala nálety!.DDDD
Nakonec to dobře dopadlo!.))Je dobře,že jste se ho aspoň na chvíli ujali.Kdyby nepřiletěli,tak by zůstal s vámi,to je krásná představa!.)) Mít "ochočeného" ptáčka!.Hehhh.DDDD
Stromy neobjímám,ale jsou určité,které tu enerigii dávají!.)) Já tomu věřím,ale zatím jsem je objímat nezkoušela!.DDDD

24 Chris Chris | Web | 24. září 2012 v 20:51 | Reagovat

Ilonko ptáček měl díky vám štěstíčko :-) a to jsem moc ráda!!!

Fotka s tebou je nádherná, díky Tobě ilonko! Jinak stromy jsou moje, to dělám moc ráda!

A co o těch mamkách? Možná vím o čem mluvíš :-) ale stejně mě to zajímá jako mamku žáka :-)

25 ilon ilon | Web | 26. září 2012 v 19:36 | Reagovat

Jééé ahojky Chris :-)

No jsem opravdu ráda, že ptáček přežil, protože byl tak malinký a tak hebounký a koukal na nás těma očičkama, že by mi to snad srdce utrhlo, kdyby umřel...

No, o maminách ani mluvit nebudu... škoda slov :-!

A děkuju :-)

Nooo a kdepak máme fotečky z Chorvatska, co ???

26 Edene Edene | 27. září 2012 v 13:59 | Reagovat

Jé Ilonko, tobě to táák sluší.
My jsme zachraňovali loni malou poštolku. Našli jsme ji opuštěnou na zemi a neuměla létat. Měli jsme ji dva dny doma v kleci po našem papouškovi a krmili ji kuřecím masíčkem. Jak ta byla hladová. Pak jsme konečně vypátrali záchrannou stanici, kde byli ochotni ji přijmout. Ale museli jsme ji tam odvézt (50 km). Slíbili nám, že tyhle malé dravečky se snaží adaptovat na život ve volné přírodě a po čase je vypouštějí na svobodu. Tak snad si někde spokojeně poletuje ...

27 ilon ilon | Web | 6. října 2012 v 5:42 | Reagovat

Jááj Evi - já jsem si toho všimla až teď - už vím, o co šlo, jak jsi mi psala nahoře :));-)
Tedy to je TAK krásný !!!! Je úžasný, že jste ji měli doma, a že jste jí takhle pomohli !!! No vidíš, museli jste hledat stanici, kde by ji vzali... Já myslela, že tohle je tak nějak automatické, ale ono ne... je to úžasný, že jste ji zachránili :-) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.