Tutorial Photofiltre - Retuš - Velmi jednoduché !!!

26. září 2011 v 13:24 | ilon |  Návody na fotomontáže
Tak jo illyrias, tady je ten návod na retuš. Tohle je taková nenáročná verze, každý asi retušujete jiným způsobem, ale já, protože jsem velmi líná dělat něco složitě, tak pracuji jen s touto verzí retuše.


Tady je ukázka obrázku PŘEDTÍM a POTOM - možná jsem si mohla odpustit ty modré oči, ale nedá se svítit. V návodu - kdo to nezná , také najdete pár triků, například, proč teď Billovi piercingy, nebo oči, trošku víc září oproti originálu. Já nejsem žádný grafický borec, někomu to může připadat nedokonalé, ale myslím, že třeba začátečníkům by to mohlo stačit. Stejně to líp neumím :)))) Na normálním obrázku to samozřejmě vypadá lépe, tady ubrala na kvalitě animace, ale zase jsem sem nechtěla strkat dva tak veliké obrázky pod sebe :)


Tak jo - návod je pod perexem, koho to zajímá - klik na Celý článek :Takže máme vybranou fotku, kterou chceme vyretušovat. Než začneme, tak si ujasníme, jestli jsme spokojeni s barvou, někdy fotky bývají dost "vyblité" xDProto si zadáme nahoře v liště - KOREKCE - ODSTÍN/SYTOST. Vyjede nám tabulka a tam si posuvník upravíme barvy tak, až jsme spokojení.
nyní si nástrojem laso, nebo polygon (na pracovní ploše PF vpravo, ale to snad všichni znáte) označíme obrysy obličeje, ale dáme si pozor, aby jsme vynechali oči a rty, protože pak by se nám celý obrázek rozmazal - a to my přece nechceme.
U Billa třeba můžete vynechat i tu pihu, co má pod rty, aby to bylo věrohodnější, aby byla vidět.
No a teď to hlavní. Nahoře v liště dáme - FILTRY - OPTICKÉ EFEKTY - UMĚLECKÉ ROZOSTŘENÍ. Když se nám to zdá moc, tak se to dá zeslabit v ÚPRAVY - ZESLABIT.

Když máte někde přechod mezi rozmazaným a původním moc veliký, přejeďte to rozostřovačem.
V podstatě máme hotovo, ale protože jsme pracovali s nějakou fotkou horší kvality, rozmazanější, zrnitou, kterou jsme potřebovali vylepšit, tak si ještě trošku pohrajeme.
Začneme očima - když je bělmo tmavé, tek ho trošku rozvítíme štětcem. Naneseme trošku bílé. Upravíme průhlednost. To samé s plochami, kde jsou nějaká světla. Malounko je mázneme štětcem - i třeba odlesk v duhovce. Když máte rozmazanou fotku, tak si na štětec dejte černou barvu a obmalujte duhovku.
Lasem si vyberte oční duhovku a zvyšte sytost u odstínu - podle prvního obrázku tohoto návodu. Já dala modrou, ale vy si klidně nechte přirozenou barvu.No a pak ty kroužky - jsou takové mdlé, skoro nejsou vidět ... Takže si je nástrojem polygon obtáhneme a zostříme. Tím se nám prosvětlí a vyniknou.


Už mě nic nenapadá, jsou to maličkosti, ale každá maličkost dá pěkný celek. Tak příjemnou retuš :-)
 


Komentáře

1 illyrias illyrias | Web | 26. září 2011 v 21:49 | Reagovat

Ilonko strašně moc děkuju!!!!!!!!!!!!!!!! jsem strašně ráda žes to pro mě udělala!!!!!!! Nesmísně moc si toho cením, jenže nic z obrázku nevidím jelikož mám teď pomalý net teď od O2 :-(  Načetl jse mi ten druhej a to jsem tu už 10 minut s tímhle otevřeným článkem, a bez těch obrázku to prostě stejně nepochopím :-(  Takže nemužu ani moc okomentovat ani hned vyskoušet, chjoooo, což mě štve, příští pondělí budu mít už zas rychlej... tak se sem vrátím, o to se neboj, to si nenechám utéct !!! Ani další články, jen se k nim vrátím příští týden a projdu si to, jen aby sis nemyslela že se zas odmlčím, to ne :-)

2 ilon ilon | 27. září 2011 v 2:48 | Reagovat

illy - to je v pohodě :))) Já tohle moc dobře znám, když má člověk pomalej net, tak se obrázky nenačítají, ani náhodou :D
nejlepší je, když používám modem O2 a ke konci měsíce mám vyčerpáno - tak to se nechytám ani náhodou xD
A není vůbec zač, naopak já děkuji za inspiraci - už mi dochází nápady, co mám do těch návodů pořád dávat ***

3 illyrias illyrias | Web | 3. října 2011 v 20:00 | Reagovat

Teda Ilonko!!!! To je tak jednoduché :D  A já myslela doví jak se to nedělá :D výsledek je dokonalí!! Tuhle retuš jsem vždy toužila umět! Děkuju, děkuju, děkuju a ještě jednou děkuju!!!! Odteď se nemusím piplat s fotkama osobníma hodinu, stačí jen tehle efekt a je to, už jsem to i zkoušela na kámošce ale pšššt raději :D  by se zlobila že jsem jí "upravila" :-D  Tvoje návody jsou perfektní, a tenhle je pro mě ten nejlepší!!! A jestli nevíš co dál za návod tak co třeba kdybys ukázala jak to zkreslit jak si předtím dělala blondatého Billa jako nějakou vílu či elfa? že to bylo pak jak z pohádky ale jak živé jestli chápeš, to by mě taky zajímalo jak to děláš, nebo je tomu hodně podobný tu co máš v menu jak Bill drží sklenku vína a rudou ruži, jo to je tuším ono :-)  Ještě jednou moc, moc moc děkuju!!!!!!! <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.