Květen 2011

Možná troška inspirace?

31. května 2011 v 20:41 | Edene |  Obrázky ostatní
Nedávno sem Ilonka dávala takového ROZTOMILÉHO (brrrr ...) vytetovaného pavoučka a tak mě napadlo pokoukat i po jiných podobných 3D kérkách. Musím říct, že této havěti jsem našla hned několik verzí, ale protože mi jsou pavouci velice nemilí, nebude tady žádný z těchto exemplářů. No tak některá z těchto tetování jsou hotová umělecká díla, ale takto si ozdobit tělo může jen opravdový "fajnšmekr".


Inspirace pro Billa, milovníka upírů.Není to snad dokonce on?! Naušnice a prsten tam jsou ...

Nádherné obrázky prolínání od Jany

31. května 2011 v 16:25 | ilon |  Fotomontáže
Vy víte, že mám vždycky radost, když mi někdo pošlete svoji tvorbu. Tentokrát to byla Jana a já musím říct, že její obrázky jsou opravdu nádherné, moc se mi líbí jak jsou úžasně barevně sladěné a motivy jsou prostě kouzelné.

Jani - děkuji moc za zaslání, jste opravdu moc šikovná a Vaše tvorba se mi líbí :-)

39 rad jak svůj život žít, a ne jen přežívat

30. května 2011 v 14:42 | ilon |  Články
Tak tohle opravdu stojí za přečtení. Někdy můžeme být se svým životem spokojeni, někdy s něčím nespokojeni, ale je tady pár bodů, nad kterými stojí za to se zamyslet.
Jak se v radách píše, tak je sice krásné sledovat každý den západ, nebo východ slunce, ale já ho mám jaksi schovaný za paneláky, takže tenhle bod se mě netýká :))) Ale jinak je pravda, že lidstvo tráví na počítačích a vůbec na internetu čím dál tím více času, a na přírodu trošku pozapomíná, je to moc škoda, dřív to bylo jinak.

Zkopčeno někde na netu, zdroj už nevím, tak snad nevadí - autorovi předem omluva.Schválně, kdo to přečte celé :)))

 1. Miluj. To je asi to nejdůležitější… Zamiluj se a pokud si již zamilovaný, zamiluj se znovu! A miluj i svoji rodinu, přátelé, každého… prostě všechny!
 2. Dostaň se ven. Co říkává maminka? "Jdi ven!" A má pravdu! Jdi ven když prší a toulej se lesem. Opaluj se, koupej se v ledovém jezeře. Sportuj. Nebo jen pozoruj přírodu.
 3. Nežer, užívej si jídlo. Opravdu si ho užívej, vychutnávej si každé sousto a přemýšlej, co právě jíš. Vysleduj všechny chutě, vůně a nech je vstřebat! Nech je vyniknout.
 4. Udělej si ranní rituál. Vstávej ráno a přivítej den. Koukni na východ slunce a řekni si, že tento den, jímž si byl obdarován, si opravdu užiješ. Do rituálu zařaď ranní cvičení či meditaci. (Asi dám přednost meditaci.)
 5. Riskuj. Obvykle žijeme tůze opatrně; bojíme se toho, co by se mohlo obrátit proti nám. Ty buď nesmělý a riskuj vše! Vykašli se na zaměstnání a začni podnikat (nejdřív to promysli!) nebo jdi za slečnou, jíž máš již dlouho rád, a pozvi ji ven! Co můžeš ztratit?
 6. Následuj vzruchy. Zkus najít věci, které tě v životě vzrušují a rozrušují a jdi za nimi. Udělej si z života jedno velké vzrušující dobrodružství!
 7. Najdi si svoji vášeň. Dělej v životě jen ty věci, co tě opravdu baví a které máš rád. Přemýšlej, co opravdu miluješ a jdi do toho! Nezapomeň, že žiješ jen jednou.
 8. Dostaň se ze své kóje. Celý dny sedíš u počítače, přebíráš se papíry, telefonuješ a četuješ na Internetu? Nemrhej ani tímto dnem! Vymaň se ze své kóje, kanceláře či pokoje, popadni notebook a jdi do přírody, kavárny či na loď. Jasný, možná to vyžaduje změnu zaměstnání nebo stání se freelacerem. Ale stojí to za to!
 9. Vypni televizi. Kolik hodin trávíš před televizí? A kolik hodin máš na život? Spočítej si to a pak vypoj televizi. Zapoj ji jen na DVD s filmem, který máš opravdu rád. Jinak si najdi lepší věci na práci. Že nevíš co? Tak čti dále.
 10. Odtrhni se od Internetu. Právě něco čteš na Internetu, že ano? Jsem kouzelník, co! Ne, tenhle bod si chci jen uzpůsobit ku obrazu svému a říci, že jsou vskutku lepší věci, než být na Internetu. Tak jasný! Jděte ven; pryč z domova, kanceláře a dělejte něco lepšího, většího. Ale internet nevypínejte - kdo by mi tu pak klikal na reklamy? (To byl džouk.)
 11. Cestuj. Jsi moc mladý na to, abys nepoznal svět. Poznávej, cestuj! Na co čekáš? Možná budeš muset začít šetřit, když jsi doma, ale opět to za to stojí! Nejlepší by pak bylo být na volné noze, abys mohl pracovat sem tam při cestování…
 12. Objev znovu to, co je důležité. Udělej si čas a napiš si vše, co je pro tebe důležité a co chceš v životě dělat. Pak onen seznam zkrať na 4-5 věcí. Na jen ty opravdu důležitý a na ty si v životě udělej čas.
 13. Vyluč vše ostatní. Děláš i to, co není v seznamu z minulého bodu? Proč?! Je to jen ztráta času. Nedělej věci, které nejsou důležité a které tě nebaví.
 14. Cvič. Vstaň z lehátka a jdi na procházku. Nebo se proběhnout. Nebo plav, jezdi na kole, vesluj. Jdi na výlet! Všechno, co děláš dělej aktivně a tvůj život bude rázem naživu.
 15. Buď pozitivní. Nauč se rozeznávat negativní myšlenky jako je nedůvěra v samo sebe, kritika okolí, stížnosti atd… To je základ! Pak je už dokážeš nahrazovat pozitivními a svět bude rázem veselejší.
 16. Otevři své srdce. Je tvoje srdce zjizvené a uzavřené? Nauč se ho otevřít; dávat a přijímat lásku!
 17. Líbej v dešti. Chytej se příležitostí a buď romantický. Prší? Vezmi svoji lásku ven do deště a vášnivě ji polib. (pozn. přek.: V dnešní době je toto dost těžké, jelikož slečny si žehlí vlasy a tak se bojí samotného deště snad ještě více, než skroucených vlasů) Jedeš domů? Zastav a kup kytku! Pošli ji milostné psaní.
 18. Čel obavám. Čeho se nejvíc bojíš? Co tě drží zkrátka? Ať je to cokoli, přiznej si to a postav se tomu čelem! Bojíš se výšek? Jdi na rozhlednu a podívej se dolu. Pouze pokud tomu budeš čelit, budeš od toho mít klid.
 19. Když trpíš, tak trp. Život není jenom zábava. Utrpení je nevyhnutelná součást života. Býváme nemocní. Ztrácíme zaměstnání, lásky, naše domácí zvířata umírají. Umírají i lidi kolem nás. Nauč se prožívat bolest intenzivně, opravdu truchlit. Je to část života - prožívej utrpení. A pak jdi dál, nalezni opět radost.
 20. Zvolni. Život dnes plyne v rychlém tempu. Není to zdravý a ani prospěšný pro život. Zvykni si dělat vše pomaleji - od jídla, přes chůzi, řízení až po práci. Užívej si to, co děláš.
 21. Buď lidský. Jdi ven a pozdrav sousedy, najdi ty, co žijí v horších podmínkách a promluv si s nimi, snaž se jim porozumět. Žij jimi. Buď jedním z nich a zbav se tvého materialistického způsobu života.
 22. Poskytni se. Nauč se soucitu, nenuceně pomáhej těm, kteří to potřebují. Pomáhej nemocný, stejně tak vážně postiženým, stejně tak umírajícím.
 23. Hraj si s dětmi. Děti, víc než kdo jiný, vědí, jak žít. Plně si užívají každého okamžiku - když si hrají, opravdu se baví, když se zraní, opravdu brečí. Uč se od nich! Hraj si s nimi a uč se být stejně veselý jako oni.
 24. Mluv se starými lidmi. Není nikdo moudřejší, zkušenější a učenější, než lidé, kteří prožili celý život. Dokáží ti vyprávět úžasné historiky. Vypráví ti i o svých zklamáních, a tak se jich ty můžeš vyvarovat. Jsou nejmoudřejší z naší 2) společnosti - vyslechni je, dokud tu jsou.
 25. Uč se novým věcem. Raději se zdokonaluj a uč se. Ne kvůli tomu, že jsi teď blbý nedokonalý, ale proto, že to je zábavné a uspokojující. Můžeš přijmout sebe jakým jsi a naučit se mít rád, ale neustále se pokus zlepšovat - už jen proto, že je to přirozený.
 26. Najdi duchovno. Pro někoho to znamená najít Boha, Ježíš, Budhu či Alláha. Pro jiné souznění s přírodou. A pro další jakousi vnitřní energii. Ať pro tebe duchovno znamená cokoli, najdi to - je v tom síla.
 27. Odpočiň si. Nenech radost z odpočinku do doby, kdy budeš tuze starý na to si ji užít. Najdi si cestu, jak sem tam na rok vysadit. Uspoř si, prodej majetek, a cestuj! Ži jednoduše a bez práce. Užívej si život a pak se vrať, vydělej peníze a udělej to znovu.
 28. Nic nedělej. Dosavad jsme si říkali, jak je dobré hledat vzrušení, ale i nic-nedělání má svoji hodnotu. A nemyslím koukání na televizi, čtení, přemýšlení. Myslím to opravdové nic! Jen v tichu seďte a učte se být klidný, v tichu, abyste slyšeli vnitřní hlasy. Abyste byli naladění s životem.
 29. Nehraj video hry. Jasný, může to být bžunda. Ale zabere to strašně moc času. Pokud strávíte hodně času hraním, zkuste bez toho týden vydržet. Pak si najděte něco jiného, něco venku. (Nebo alespoň smysluplného.)
 30. Koukej na západ slunce; denně. Je to nejkrásnější okamžik za celý den, proč ho promarnit?
 31. Nečtěte časopisy. Inu, zde opět prdim na překlad, pač pokud člověk čte zajímavé časopisy, ne bulvár, tak se něco dozví a je opět o něco výš. Ono, na tomto bodu je vidět, že už autor nevěděl, co psát a že ho to nebavilo. Docela se do jeho nálady už dokážu vžít.
 32. Vymaň se z rutin. Děláš něco den co den? Změň to! Vyzkoušej něco nového. Podívej se na věci z jiné perspektivy.
 33. Nekoukej na zprávy. Je to depresivní a… zbytečný. Inu, opět celkem diskutabilní bod. Mnoho chytrých ti řekne, že zprávy (nemyslí na Nově) jsou užitečné v tom, že se dokážeš orientovat ve společnosti. Kdo ví, jak tomu je.
 34. Směj se i když brečíš. Smích je jedna z nejlepších cest životem. Nauč se smát všemu, obklop se smíchem! Budeš to milovat.
 35. Ztrať kontrolu. Nemyslím kontrolu nad tebou samým, ale nad ostatními. Je to špatný zvyk a vede to pouze k nepohodě tvé i kontrolované osoby. Nech ostatní žít a ži si pro sebe.
 36. Breč. Především muži se snaží slzy potlačit, ale pláč je úžasné uvolnění. Breč při smutném filmu, breč když jsi zraněný. Nebo když je zraněný někdo blízký. Uvolňuje to a pomáhá nám to vymýt se.
 37. Vař, co se ti zlíbí. Vaření je úžasná, kreativní činnost. Máš na něco chuť? Tak si to uvař, vyzkoušej to! Nedávno jsem zkoušel palačinky, přičemž jsem do těsta přidal česnek… Ehm, nedalo se to jíst. Ale co?
 38. Každý týden vyzkoušej něco nového. Zeptej se sám sebe: "Co bych mohl za tento týden udělat nového?" A věř, že to uděláš. Chtěj to udělat! Přinese ti to řadu nových zkušeností a rozhledů - vyzkoušej to.
 39. Ži okamžikem. Raději než přemýšlet o tom, co musíš udělat, co se ti stalo, čeho se bojíš a co máš v plánu, zkus přemýšlet o tomhle okamžiku. O tom, co se děje právě teď! Co je kolem tebe? Co vidíš, slyšíš, cítíš a co zažíváš? Soustřeď se na současnost, seč můžeš.
Co dodat?


Návod na let orla noční krajinou - vytvoření animace

29. května 2011 v 9:15 | ilon |  Návody na fotomontáže
Tento návod vymyslela Lucinka (spider Ema) a já jsem ráda, že tady může být :-)

Odkaz na její úžasné stránky je tady - http://www.spiderema.hu.cz/Sample.html


Dnes budeme pracovat s Photofiltre a budeme k tomu potřebovat plugin - Import animated Gif - který si stáhneme TADY .
Plugin se nám stáhne v zipu - klikneme na něj myšítkem a dáme - ROZBALIT SEM. Objeví se nám žlutá složka, kterou zkopírujeme do složky Plugins v Photofiltre.

Pluginy se do PF vkládají touto cestou - klikneme si na ploše na ikonku TENTO POČÍTAČ - SYSTEM C - PROGRAM FILES - PHOTOFILTRE - SLOŽKA PLUGINS - a tam složku animated gif uložíme.

Tady je ukázka obrázku,který se budeme učit, je to trošku nedokonalé, ale když člověk dělá návod, tak nemá zrovna čas se piplat s detaily.


Návod bude hodně podrobný, takže ho dávám pod perex, kdo má zájem - klik na Celý článek.
Upír

28. května 2011 v 12:30 | ilon |  Mé animace Bill a Tom Kaulitz
Tohle mě vyloženě bavilo, toho pavoučka na hlavince jsem okopičila podle čarodějnice, co tu byla nedávno. Mě by asi kleplo, tohle se mi promenádovat ve vlasech. Pak je ještě děsný mít ve vlasech zamotanou vránu (mojí babičce se kdysi zamotala do drdolu), a nebo netopýr - to je také "lahůdka".


Myslím, že ho ta pusa už trošku musí bolet :))) Měl by si odpočinout, klučina xD


Když jsme u těch pavouků, tak tohle tetování se mi tak líbí, že bych snad do něj šla. Je to hezky schované pod vlasy a rozhodně to není žádná nuda. Akorát trošku riskujete, že vás lidé ve vaší blízkosti, pořád budou plácat novinama do krku :))))


Pod perex dávám fotky, ze kterých je ta animka nahoře udělaná, kdyby jste třeba někdo měl zájem o toho pavoučka, co má Bill ve vlasech, je velikááánskej :))


Podzimní depka

28. května 2011 v 7:46 | ilon |  Moje tvorba
Dnes mi to počasí připadá opravdu jako kdyby byl podzim, akorát ty krásné barvy jaksi chybí. Tohle vybízí k tomu povalovat se doma u knížky, nebo u počítače, televize, nebo nějaké pěkné hry. Uvařit si něco dobrého, nebo úpéct nějakou sladkůstku, prostě udělat si pohodičku.
A nebo to také můžeme využít k nějakému pořádnému úklidu :))))podzim

Vlkodlak - proměna

27. května 2011 v 17:28 | ilon |  Mé animace Bill a Tom Kaulitz
Můj záměr byl, aby to vypadalo strašidelně, temně a já nevím co - znáte mě :))) A nakonec mi tahle proměna ve vlka přijde spíš vtipná, ale to nevadí, mě se jednou něco strašidelného určitě povede (Tihle smajlíci jsou tak odporní, taky nám mohli dát lepší výběr :))Sledujte tu pusinu :))))
Tom a Tom

27. května 2011 v 12:20 | ilon |  Fotomontáže
Máme tady pár krásných Tomů a musím říct, že mu to moc sluší.
Na těch montážích je vidět, jak účes zapůsobí na celkovou image člověka. Hlavně barva vlasů, potom délka, ale i střih je důležitý. Jak tak koukám, tak si říkám, jestli bych neměla jít na výběr účesu podle počítače :))) Ba ne, já jsem konzervativní, už to doklepu s tím, co mám :)))


Mě by se asi blond Tom nakrátko líbil, já si nemůžu pomoct, mě se to opravdu líbí.Tohle mi přide malounko podobné účesu Billa


Tady se asi dost dobře nevyspinkal, soudě podle rozcuchu a kruhů pod očima :)) No ale až si ty vlasy dá do kupy gelem, tak to bude určitě pěkný

Neuvěřitelná nádhera, takhle by převálcoval i Billa, i když vlastně možná mají obdivovatelek stejně


Tak tenhle účes - jeho vlastní, i když na montážce, se mi asi líbí nejvíc - blong dredy do culíku - škoda, že to nenosil častěji, myslím, že takhle byl vyfocený jen na dovče.Tady sice nejde o vlasy, ale tak moc se mi to líbilo, že to sem také musím dát. Nádhera, mladý a "starý" :)))))
A tak dobře, jednu montážku Billa sem také dám, no :)))Zwillingekaulitz

26. května 2011 v 16:59 | ilon |  Mé animace Bill a Tom Kaulitz
Jedna malá dvojčecí proměna, akorát nevím, jak se vám to bude hýbat, protože to je šíleně náročné na velikost, takže to bude asi doba, než se to načte a správně rozpohybuje.
Jeden jak druhý, to je jasná věc, nechápu, jak jsem to kdysi mohla nevidět, a když jsem se dozvěděla, že jsou dvojčata, tak jsem tomu ani nechtěla věřit :))
Šílená doba tenkrát, ale totálně úžasná a plná novinek a akcí :-)