Květen 2010

Pohádkově modrý Bill od Edene

24. května 2010 v 6:55 | ilon |  Kreslené Tokio Hotel
Nádhera. Takovéto kresby miluju, nejen, že jsou propracované do dokonalosti, ale líbí se mi co kresba představuje. Vypadá to jako nějaký lesní elfík, má trošku upíří zoubky, listí v modrých vlasech, no prostě pohádka. 
Krásný šperky :))))

Milá Edene, děkuji moc, to je trefa do mého vkusu :-)


od Edene

Otýlie Vranská

23. května 2010 v 22:50 | ilon |  Smrt
Napadlo vás někdy, že třeba jednoho dne nastoupíte do vlaku, a už nebudete mít možnost dostat se ven ? Mě tedy ne ... Člověk bere jako samozřejmost to, že  " mě se to nikdy nemůže stát..." Takže jediné, co se dá říct - buďtě ostražití, a neśtyďte se mít s sebou kdykoliv, cokoliv, na svou obranu - žijeme jen jednou ...


Vražda prostitutky Otýlie Vranské patří mezi nejznámější zločiny v dějinách české kriminalistiky. Vrah - i přes značné úsilí policie - nebyl nikdy vypátrán. Díky tomu vzniklo bezpočet teorií o jeho identitě a případ si po léta udržoval u veřejností značnou popularitu. Dodnes je každý případ, při kterém dojde ke čtvrcení oběti srovnáván právě s případem Otýlie Vranské...
Na vlakových nádražích v Bratislavě a Košicích byly 2. září 1933 nalezeny dva kufry, které obsahovaly části lidského těla. Podle průvodních listů byly oba kufry odeslány den předtím z Prahy, avšak každý kufr z jiného pražského nádraží (Wilsonovo a Masarykovo). Pitva prokázala, že nalezené části těla patří jedné ženě, která byla usmrcena dvěma údery do hlavy pravděpodobně kuchyňským sekáčkem. Hned na to vrah dvěma řezy ostrým předmětem oddělil hlavu od trupu. Pak stejným nástrojem, zřejmě nožem, bodl sedmkrát do již mrtvého a bezhlavého těla. Nejméně jednu a nejdéle dvě hodiny před smrtí žena snědla jablko...
otýlie vranskáA zbytek dávám pod perex


Když děti mají děti

23. května 2010 v 20:17 | ilon |  Fotomontáže
Tohle jsem si nemohla odpustit :) Protože bych řekla, že to je docela pravdivý titulek vzhledem věku twins, ale jak je vidět, tak spousta fans by je tak třeba ráda viděla. Já si to zatím neumím představit, například dupačky miminka, které jednou bude mít Bill, ty budou určitě neuvěřitelně "vystajlované", to budou prostě modýlky :))))
bill kaulitz


tom kaulitzbill kaulitz
tom kaulitz

Freiheit 89 by Therezka

22. května 2010 v 15:03 | ilon |  Kreslené Tokio Hotel
Tak tohle krásné Billovo tetování namalovala Threzka a musím říct, že se jí opravdu moc povedlo. Tohle muselo dát spoustu práce, vytvořit tam autenticky všechny ty kudrlinky, které tohle tetování má, úžasná práce, moc se mi líbí :)))
Doufám, že nevadí, že jsem trošičku jednu fotku upravila, ale nebylo to moc vidět :)

Děkuji moc za zaslání :)))))by Therezka
by Therezka

Rytíř

20. května 2010 v 8:24 | ilon |  Moje tvorba

Takovéhle háro by nebylo špatné :))) No nic, vidím tam ty chybičky, ale nějak mi to nešlo opravit. Pod perex dám toho fešáka, co tam byl předtím xD

zwillingekaulitz.blog.cz


Marcipánový dort

20. května 2010 v 8:19 | ilon |  Recepty
Já se musím přiznat, že moc často nepeču, za prvé mě to moc nebaví, a za druhé, jak je doma něco sladkého, tak pak nevydržím a musím se tím ládovat :))))

Ale občas přeci jen něco udělám a tentokrát jsem vyzkoušela dort zdobený marcipánem. Myslela jsem si buvíjak to není složité, ale opak byl pravdou, bylo to jednoduché a užili jsme si při tom hodně zábavy, děti mi pomáhaly dělat ty růžičky a lístečky, a myslím, že se jim to krásně povedlo :)


Neříkám, není to jak od cukráře, má to svoje chybičky, ale nám se dort líbil a  byl opravdu dobrý. Bála jsem se toho marcipánu, chutnal opravdu jako kupovaný pravý marcipán.marcipánový dort
marcipánový dort
Tady jsou dvě patra ještě předtím, než jsem je dala na sebe. Vypadá to na těch fotkách, že je ten dort malý, ale není to pravda, byl docela veliký :)))
marcipánový dort

marcipánový dort

Recept :Korpus


- piškotové těsto, rozdělíme na třetiny a do jedné přimícháme kakao, aby bylo jedno patro hnědé.8 vajec
1 a půl hrnku cukru
2 hrnky pohr. mouky
8 lžic horké vodyŽloutky utřeme s cukrem, až je hmota světlá. pak přilijeme 8 lžic horké vody, přidáme mouku a zamícháme. Nakonec opatrně vmícháme ušlehaný sníh z bílků.
Vlijeme do forem a zvolna pečeme.Krém


1 máslo
1 salko

Rozšleháme dohromady a je hotovoFalešný marcipán


150 g moučkového cukru, 150 g sušeného mléka, 3 lžíce oleje, trochu vody, pár kapek mandlové tresti, potravinářská barva podle potřeby


Cukr s mlékem prosejeme, přidáme olej, tresť a pár lžiček vody a dobře zpracujeme. Je-li hmota řídká, přidáme mléko a cukr. Je-li moc tuhá, namáčíme si ruce do vody (podle potřeby opakovaně) a hněteme, dokud nezískáme potřebnou konzistenci.
PolevaCitronová poleva - citron a moučkový cukr + potravinářské barvivo

Nádherné obrázky by elain

19. května 2010 v 7:31 | ilon |  Fantasy obrázky
Když jsem viděla tyto obrázky, tak se mi úplně tajil dech nad tou krásou, to je prostě trefa do mého vkusu, takže když mi přistály na emailu, měla jsem z nich opravdovou radost.

Je vidět, že elain má opravdu veliký talent a fantazii pro tuto tvorbu a já jsem moc ráda, že se o tyto obrázky s vámi můžu podělit. Člověk má hned chuť si také něco takového zkusit :))

Milá elain děkuji moc za zaslání :))))

by elain
by elain
by elain

by elain
by elain
by elain

Ledovce v Grónsku rychle tají, Evropa se ochladí

19. května 2010 v 7:31 | ilon |  Články
Grónský ledový příkrov taje stále rychleji. Podle satelitního monitorování ztratil největší ostrov světa pro roce 2002 ročně v průměru 239 krychlových kilometrů ledové hmoty.
Dynamika tání ledového štítu vyvolává obavy ze zvyšování mořské hladiny a ze zásadní změny podnebí v Evropě a dalších částech světa. Autoři studie vypočítali, že jen voda z grónských ledovců zvyšuje v současné době hladinu světových oceánů o 0,56 milimetru ročně. "To je velmi vysoké číslo," řekl člen výzkumného týmu Dr. Jianli Chen.
Pokud by se rozpustil celý pevninský štít, hladina moří by se zvedla asi o 6,5 metru. Po zaplavení nízko položených míst by si nový domov musely hledat miliardy lidí.


gronsko
Povodně v roce 2000 pak byly událostí, která se děje jen jednou za 25 až 30 let. Dvě takové události, které se odehrají během tak krátké doby, sice nejsou ze statistického hlediska nemožné, avšak velmi nepravděpodobné. I další země zaznamenaly podobné statistické odchylky u frekvence přírodních katastrof.


tornádo

Britové si proto kladou otázku, zda je stále rozumné stavět domy na záplavových loukách. V Nizozemsku, kde mnoho lidí žije na území ležícím pod úrovní hladiny moře, se začínají stavět plovoucí domy a domy na kůlech. V zemi se také staví 30 kilometrů dlouhá hráz v ceně miliardy dolarů (20,4 miliardy korun), která má chránit značnou část země. Podobné hráze se staví i jinde.povodně


Největší katastrofou by byl kolaps Golfského proudu, který reálně hrozí.
V České republice by takováto změna průměrné teploty měla nedozírné následky.
Vždyť pokud by poklesla roční průměrná teplota v Praze o 5°C (Klementinum 9,8°C, Ruzyně 7,9°C), zavládlo by zde klima jako například na šumavském Churánově (průměrná teplota za období 1961-90 je 4,2°C). V nejvyšších českých horách by se vytvořilo pásmo věčného sněhu. Zimy by byly dlouhé, poměrně suché a velmi mrazivé, léta krátká a chladná. Vetšinu zemědělských plodin by nebylo možné pěstovat. Ačkoli to zní absurdně,muže globální změna klimatu přinést do Evropy dobu ledovou.
Mgr. Jan Mertl, wwww.zmenyklimatu.estranky.cz


doba ledováRůzné přírodní katastrofy byly, jsou a budou, ale připadá mi, že to je stále častější jev, stále ničivější, a kdo jste například sledoval podrobnou studii o kolapsu Golfského proudu, tak to je docela závažný jev a jestli se to opravdu stane, tak to bude mít nedozírné následky.sucho

Vítr

17. května 2010 v 9:12 | ilon |  Moje tvorba
zwillingekaulitz.blog.cz

Polská rodina zapřahala ženu do pluhu, nepřinesla do hospodářství věno

17. května 2010 v 8:58 | ilon |  Články
No tak někdy se dějí věci, že normálnímu člověku zůstává rozum zůstává jenom stát ... Píše se tady, že manžel ženu týral kvůli tomu, že mu nepřinesla žádné věno. No tak proč si jí proboha bral ? Ale co se rozčiluju, když vlastní rodiče týrají svoje děti a podobně ....Tři bratry i jejich matku obvinil soud v Lidmanové v krakovském vojvodství z týrání 37leté ženy. Povedená čtveřice ji namísto traktoru či tažných zvířat zapřahala do pluhu a i jinak ji týrala a ponižovala. V neděli o tom informoval server polského listu Gazeta Wyborcza.

+
Žena oznámila policii a prokuratuře, že je dlouhodobě vystavena fyzickému i psychickému nátlaku, že je bita a ponižována. Nejvíc ji podle výpovědi týral vlastní manžel, jeho bratr a tchyně. Za hlavní příčinu násilí uvedla vlastní chudobu, neboť do rodinného hospodářství nepřinesla po svatbě žádné věno.
Jeden ze švagrů je knězem a přesto ani on proti násilí nezakročil, ale dokonce po týrané ženě požadoval, aby se neopovažovala obrátit na policii.
Vedle bití a ponižování byla žena často zapřahána do pluhu na rodinných pozemcích. Loni už stupňující se týrání nevydržela a od povedené rodiny utekla.


Neveřejné soudní projednávání případu začalo v pátek a v roli svědků k němu byli přizváni lidé ze sousedství, ale i policisté z místního oddělení. Z jejich výpovědí mimo jiné vyplynulo, že například sousedé dobře věděli o tom, co se  v jejich okolí dělo. Báli se však zasáhnout z obav před pomstou násilnické rodiny.