Duben 2010

Krásné montáže by Kiki

30. dubna 2010 v 9:42 | ilon |  Fotomontáže

Jak je vidět, tak Kiki prostě umí. Moc se mi na první montážce líbí to propojení černobílé a barevné - to je prostě úžasný efekt. Nehledě na to, že tam jsou spolu Bill s Tomem - nevím, jak to  bylo myšleno, ale mě to připadá, že Tom září svojí energii, kterou Bill nasává. Ha, ha - no tak tenhle výklad se mi asi moc nepovedl, takže nebudu mudrovat a - tady jsou :)))

Kiki - děkuju moc za zaslání - jsou opravdu krásné :))))

by Kikiby kiki

Bill a modrý ptáček

29. dubna 2010 v 7:57 | ilon |  Moje tvorba
 Mám ráda fantasy, a vůbec takový trošku nereálný svět, proto mě takovéhle montáže opravdu baví. Ten modrý ptáček se mi moc líbil, tak jsem Billovi přimodřila očka, aby s ním ladil. To by přece nešlo, aby Bill neladil :))))
Vypadá to, že se ptáček trošku bojí :)))Považuje mladá generace lidi po čtyřicítce za seniory ?

29. dubna 2010 v 6:42 | ilon |  Články
Četli jste tenhle článek na Novinkách cz. ? To je tedy síla. Zaobíral se tím, že dnešní mladá generace vidí už v lidech po čtyřicítce starce, kteří společnost ekonomicky vysávají, a že na ně musí vydělávat.  

Zkopčím sem pár úryvků z toho článku :

Na facebooku se více než čtvrt miliónu mladých lidí podílí na vzniku skupiny - Jejich revírem je Kaufland, jejich tempo je vražedné - důchodci. Podle sociologů jde spíše o to, že část mladých lidí si svoji životní frustraci vybíjí na seniorech, na které má vztek. Za seniory přitom považuje mladá generace už lidi po čtyřicítce.

Diskriminace panuje i při přijímaní do zaměstanání - starším pracovníkům je prakticky automaticky připisována neschopnost naučit se pracovat s moderní technikou, horší sluch, zrak a výdrž, neschopnost přizpůsobovat se změnám, menší pracovní výkon.No, ono není divu, když se v televizi pořád omílajílají různé důchodové reformy, a že mladí budou muset platit vysoké daně na starší spoluobčany atd.

O starých lidech se nepíše, a když, tak hanlivě. V reklamě hrají roli spíše diskriminační, nebo zesměšňující, než plnohodnotné postavení v životě (únik moči, lepení zubů).


U tohoto článku bylo přes 600 komentářů, je vidět, že to hodně lidí pobouřilo, a ani se nedivím. Já nevím, sice mi už za pár let 40 bude, ale rozhodně si stará nepřipadám. Ale je pravda, že to člověk v každé věkové kategorii bere jinak. Když jsme s holkama chodily v sedmnácti na diskotéky a přišel pro nás tančit nějaký třicátník, tak jsme si říkaly - co tady ten "stařec" dělá.
Myslím, že tohle je normální, že v sedmnácti nám připadají 30 letí staří, a s každým desetiletím se to posouvá.
Ale na druhou stranu - stará si prostě nepřipadám, užívám si života stejně hezky jako ve dvaceti, i když samozřejmě trošku jinak. Ale bavit se chodím dál, někam na skleničku, pobavit se s přáteli, ani si nepřipadám omezená například v oblékání, různá cingrlátka na sebe věším dál, nehty si lakuju stejně šíleně, jako ve dvaceti a co - nepřipadám si nepřiměřeně.  Záleží na tom, jak se cítíme.
Pamatuji si, že když jsme zakládala tenhle blog, a lidi se mě třeba ptali, kam jedu na prázdniny a podobně, tak jsem nevěděla, co odpovědět, že už žádné prázdniny nemám, že už jsem starší a chodím do práce. Časem jsem to sem prostě napsala a myslela si, že to bude buhvíjaký problém a byla jsem překvapená, že to všichni vzali naprosto normálně.
Takže si myslím, že to s mladou generací nebude tak horké, jak se v tom článku píše, že si myslí, že je starší generace vysává - záleží to na jedincích :))))

  Bill a Tom v bouři

28. dubna 2010 v 12:25 | ilon |  Fotomontáže
No jsem nadšená, jak jste všichni pilní, a jak se nám to tady vašemi pracemi krásně jenom hemží. Tentokrát jde o fotomontáže a já musím říct, že jsou prostě nádherné !!! Bouřku miluju, jak začne, tak hned všeho nechám a jdu ven. Na chatě - v Praze ne - to není tak hezké.
Takže tady máme dva živly - bouři a dvojčata - myslím, že se to k sobě pěkně hodí :)))

Milá Kattie - děkuji za zaslání :))))


by Kattie TH
by Kattie TH

Další nádherná kresba by Kiki

28. dubna 2010 v 8:56 | ilon |  Kreslené Tokio Hotel
Je úžasné, jak jste se teď "rozmalovali" - nevím, jestli je to jarem, nebo čím, ale jednu dobu jsem hodně dlouho neviděla nic kresleného a říkala jsem si, že jste asi všichni vyměnili tužky za myš, nebo tablet, tak jsme moc ráda, že to tak není, a malujete takhle dál :))) Přeci jenom, tohle má prostě duši - nic proti počítačově malovaným obrázkům, jsou také krásné, a také to dá práci, ale já preferuji tyhle.

Takže milá Kiki - děkuji moc za zaslání a Tomíí se ti vážně povedl - krása. Sakra už bych také mohla něco namalovat, když se povaluju doma :))))by Kiki

Krásné montáže by Meraii

28. dubna 2010 v 8:49 | ilon |  Fotomontáže
Tak tomuhle říkám umění. Nádhera, propracované do detailu - úžasně barevně sladěné. Bill jako mořská panna - už jsem to párkrát viděla - k němu se to prostě hodí, klidně, proč ne :)) A ty drápky - jen se zaseknout :)))

Luxusní kousky. Celá galerie této autorky je tady - http://mearii.deviantart.com/gallery/Bill KaulitzBill KaulitzBill Kaulitz

Krásné kresby by Mizuki

27. dubna 2010 v 13:08 | ilon |  Kreslené Tokio Hotel
Tak to jsem ráda, že se mi po čase ozvala Mizuki, už jsem si říkala, kdepak je jí asi konec. Styl Mizuki se mi moc líbí, kreslí opravdu úchvatně.

Takže nebudu moc povídat, a rovnou sem ty kresby dám - POZOR - pár jsem jich radši šoupla pod perex, protože jsou nepatrně ostřejší :)))


Mizuki - děkuju moc za zaslání - nádhera :)))Tohle je Tom s Lennou - teda Lenno - musím říct, že ti vyloženě závidím :-)
Tom a Lena
by Mizuki

Balkonové fotky

27. dubna 2010 v 12:12 | ilon
Protože se pořád povaluju doma a ven zatím chodím jenom na chvíli, tak nemám moc možností fotit a to mi opravdu schází. To jaro je tak krásný, tak si ho zatím fotím jenom z balkonu. Mě to nevadí, já si jako vystačím s málem :))))


Škoda, že se mi nepovedl vyfotit obrovský čmelák, co mi vlétl do bytu a já kvůli němu málem spálila oběd. Zavřela jsem se v předsíni a čekala, jestli se náhodou neuráčí odletět. Neuráčil. Bzučel nahlas jako sbíječka - no horror. Zlatý pavouci a jiná havěť - ty jsou alespoň zticha :)))+Dost mě štve, že letos nebudu moct dělat pampeliškový med, protože než pojedeme na chatu, tak bude po pampeliškách. A tyhle před barákem bych opravdu neriskovala :)))
+Zbytek šoupnu pod perexKrásný Tom by Cherris

23. dubna 2010 v 8:32 | ilon |  Kreslené Tokio Hotel
Tak tady máme další nádhernou kresbu od Paji (Cherris) - tentokrát je  to Tom a musím říct, že se opravdu povedl. Vždycky, když maluji, tak mi dělá problém, udělat v očích takové ty odlesky - a musím říct, že tady to autorka zvládla bravurně. Nádherné.

Děkuji moc za zaslání :))))


by Paja

Vrba na balkoně

23. dubna 2010 v 8:28 | ilon
Miluju stromy, tak jsem si nějaký chtěla pořídit i k sobě domů. Ale to člověk musí pořádně vykoumat. Jakože - nemůžu si zasadit třeba kaštan, který by se mi pak proboural k sousedům, že ? :))) Takže jsem se rozhodla pro kroucenou vrbu, která se dá zastřihávat. Už se těším, až bude až do stropu. Ještě by to chtělo nějaký potůček, aby atmoška byla dokonalá :))))


vrba