Leden 2010

Maledivy 2010 - kluci na dovolené

30. ledna 2010 v 9:00 | ilon |  Foto twins
Tohle tady prostě nesmí chybět - úžasné fotky z dovolené - docela závist, hned bych jela také :))
Bill bez makeupu - vypadá skvěle, takhle by klidně mohl chodit na veřejnost častěji . No jo - cigárko, pitíčko, nějaká ta dobrá večeře - prostě pohodička.


Tak co vysvědčení ?

29. ledna 2010 v 9:52 | ilon |  Moje tvorba
Doufám, že všechno dopadlo podle vašich představ, ať už jste to vy, kdo si vysvědčení včera vyzvedl, nebo vy, co jste rodiče a snažilo se vaše dítko :))) Já jsem se svými dětmi moc spokojená, neříkám, že to přes rok bylo úplně jednoduché, ale nakonec všechno dobře dopadlo.
No a jestli se to někomu třeba moc nepovedlo, neházejte flintu do žita, na konci šk. roku to určitě vylepšíte :)))

Posílám vám Billa, který na vás mrká, protože ví, že to všechno dobře dopadlo :))))Edit : Tohle sem rychle musím přidat, protože takovýhle krásný Bill se hned tak nevidí - děkuji za něj moc a moc Edene, která pro nás vždycky najde takovéhle poklady :)))) Úplně z toho dýchá jaro, ty žluté kytičky mi připomínají sasanky. Jinak to ani nemusím komentovat - dokonalost :))

by Fucker Berrouz


A bude se to asi dobu načítat, než se pořádně rozmrká ...


Tokio Hotel: Píseň pro Johnnyho Deppa

27. ledna 2010 v 19:08 | ilon |  Články
Jak cool: čtyři TH-kluci dali dohromady píseň "Strange" na nový film s Johnny Deppem "Alenka v říši divů". Úžasné - skoro pět let uběhlo, od doby, co čtyři kluci z Magdeburku dobývali hitparády se svým debutem "Durch den Monsun" poprvé. V dnešní době dvojčata Bill a Tom (oba 20), a taky jejich kolegové Gustav (21) a Georg (22) jsou doma ve všech hitparádách světa - se svým novým albem "Humanoid" se dokonce dostali do americké Top 40. Ale nyní se chtějí soustředit na své německé fanoušky. Před tím než turné začne v únoru, jejich single "World Behind My Wall" je nejvyšší novinkou v Bravo-čtenářské-hitparádě na 4.místě. GratulujemeTaké vás z toho bolí oči ?

27. ledna 2010 v 17:04 | ilon |  Gify
Mě tedy ano ... Ale zase je to krása, už se těším, až budu sedět na chatě uprostřed rozkvetlé zahrádky, plevel, neplevel, prostě pohodička. Hmm ranní kávička takhle venku v altánku - to má prostě něco do sebe.
Už bych nejradši grilovala a nebo si fotila broučky Makrem :))) A také už se nemůžu dočkat, až porostou houby.

Tak co - je vám dnes zima ?

27. ledna 2010 v 8:50 | ilon |  Články
Když jsem dnes vyrazila do práce okolo šesté ranní, tak jsem vyšla před dům a říkala si jaká to je pohoda, že je taková "normální" zima, že nás meteorologové strašili zbytečně.
Po pěti minutách venku už jsem změnila názor, a po 20 minutách už jsem mohla umrznout. Tohle je tedy opravdu hodně nepříjemné, nedokáži si představit, že v naší zemi někdy bylo mínus 42 stupňů - to bych si asi vzala dovču, ale ven bych prostě nevystrčila nos :)))

A co vy ? Působilo to na vás dnes hůře, nebo vám to přišlo stejné jako jindy ?Absolutně průhledná krychle nabízí luxusní bydlení spjaté s přírodou

26. ledna 2010 v 13:31 | ilon |  Články


Nevadí vám převlékat se před oknem s roztaženými závěsy? Potom se nestydíte. A je-li vaše míra stydlivosti posunuta ještě dál, je právě pro vás určen následující způsob bydlení vycházející z naprostého souznění s přírodou. Jediný použitý stavební materiál je čiré sklo, tady se nikam neschováte.
S pocitem zimy při pohledu ven budete mít možná trochu problém, i když to působí hodně romanticky
Nepořádek neschováte

Pokud jste zvyklí zavírat svůj nepořádek do skříně, jste ztracení, za průhlednými dveřmi se neschová vůbec nic. Nemravné časopisy na dně šuplíku? Jedině obalené pěkným balícím papírem. Ale konec legrace, koncept domu nazvaný příhodně "Žít sen" má především splnit odvěkou touhu člověka po sepětí s přírodou.

JídelnaAť se již rozhodnete pro zasněžené kopce nebo pro deštný prales, neustále vás budou obklopovat jen a jen romantické krajinné scenérie. A to není vše, dům může vyrůst i na vodní hladině, čímž vám umožní pozorovat podvodní svět. Výmalbu řešit nemusíte, dopoledne ozdobí strop plující mraky, po setmění se promění v hvězdnou oblohu.

LožniceNaprosté souznění s přírodou

Výhled z okna máte v kterémkoli místě v domě. Právě tak, ale mají všichni členové rodiny přehled o tom, co zrovna děláte nebo neděláte. Ubohé děti, které se s výmluvou, že se musí učit, zašijí k počítačovým hrám. Jediné, čím se můžete krýt, jsou maximálně polštáře od pohovky nebo postelová matrace. Zbytek nábytku je vyroben z montovaných skleněných panelů.

KuchyňNo, musím říct, že z takovéhoto bydlení by mě chytaly všemožné fobie, tohle bych tedy nesnesla !!! V noci bych za sklem viděla vrahy, i kdyby tam nikdo nebyl, za deště bych se bála, že v tom skleněném vězení uplavu v povodni, a mít věčně naklizeno jako ze žurnálu by mě taky nebavilo - nic se nemá přehánět :))))

Zachumlaný Bill a další nádhery od Edene

26. ledna 2010 v 9:13 | ilon |  Fotomontáže
Tak tyhle skvosty mi přistály na emailu a musím říct, že jsou mimořádně povedené. Billovi to v zimní čepičce moc sluší, a ten sníh tam vypadá také nádherně, úplně optimisticky, né jako naše krutá realita :)))
Ta druhá je taková smutná, ale já tyhle mírně depresivní montážky mám moc ráda, to prostě k němu sedí. No a třetí je taková trošku žhavější, zimní čepici vyměnil za klobouk a jak tak koukám, tak se spletl a dal si džíny obráceně :)))

Nádherné - a já děkuji moc a moc za zaslání :))))


Bezdomovci umírají ...

25. ledna 2010 v 14:53 | ilon |  Články
Už jsem tady o tom psala, ale teď, v těchto ukrutných mrazech, kdy jsme rádi, že přeběhneme z nějakého dopravního prostředku do práce/školy a zase domů, mnohým z nás se prostě myšlenka na lidi bez domova prostě vkrádá a nedá se jen tak zahnat. Já vím, že mnozí bezdomovci si za svůj osud mohou sami, ale aby umírali ? To mi přijde přehnané... Od zítřka mají teploty padat až k minus 25 - to je něco ukrutného.
Smuteční protest proti lidské lhostejnosti svolali na středu 27. ledna od 15 hodin před budovu ostravského magistrátu místní bezdomovci. Právu to řekl neformální mluvčí osob bez přístřeší pan Štěpán, zvaný také Básník.

Hlavní důvodem shromáždění je podle něj snaha upozornit na problémy lidí bez střechy nad hlavou, zvlášť v tomto mrazivém počasí. Od začátku zimní sezóny jen v Ostravě umrzlo nejméně 7 bezdomovců.
"Je to hodinový smuteční protest proti lhostejnosti. Chtěl bych aspoň trošku na problémy lidí bez domova upozornit a vyvolat diskusi, co s tím," uvedl Básník s tím, že očekává, že se před budovou ostravské radnice sejdou až dvě stovky bezdomovcůUmrzlý bezdomovec

Kopřivnice

V noci z pátku na sobotu 17.ledna si zima vyžádala další oběť. 53letý muž umrzl na vlakové zastávce v Kopřivnici.V místní komunite bezdomovců to byla známá postava, říkali mu Kobliha.Odmítal využít možnosti přnocování v azylovém domě, patřil k těm, kteří se nechtějí přizpůsobit.Bydlel u známých v zahrádkářské osadě, jak prozradil další bezdomovec z Kopřivnice.
Bezvládného těla si všimli ráno lidé, čekající na vlak a případ ohlásili policii. Lékař už pouze konstatoval smrt. Vlaková zastávka v Kopřivnici je bezdomovci často navštěvovaná, a už má na kontě dvě úmrtí, první byl bezdomovec Borovička...

Bill on the Beach by silviesysy

25. ledna 2010 v 8:45 | ilon |  Fotomontáže
Překrásná montáž od talentované autorky - ach jo - to léto už mi začíná chybět čím dál tím víc.

Tahle ukrutná zima je opravdu otřesná, nebaví mě a těším se, až se člověk bude zase povalovat někde u vody, nejlépe někde u moře, v teploučkém písečku, jako tady Bill :)))


Znamení předtuchy

23. ledna 2010 v 17:35 | ilon |  Záhady a tajemno
Někdy cítíte naléhání, úzkost, nebo nějakou potřebu jak se zachovat, aniž byste proto měli zjevný důvod.


Podíváte se na oblohu a vidíte neobvyklé formace mraků či vám najednou mrak něco připomene a vy víte, že je to pozitivní či negativní znamení.
Na ulici vás míjí neznámý člověk a přitom k vám pronese jednu či více neosobních vět.
V jednom dni vám nezávisle na sobě několik lidí řekne stejnou informaci. Měli bychom si zejména povšimnout v jakém pořadí či sledu k nám informace proudí.

Najednou cítíte nutkání vzdálit se od osoby nebo osob a jejich okruhu se kterými jste. Poslechněte svůj vnitřní hlas.
Zničeho nic ucítíte naléhavou potřebu např - jíti jinou cestou ten den, než obvykle chodíte, či najednou vás napadne jet autem jinou cestou než obvykle jezdíte. Nebo vás najednou něco přiměje někomu známému zavolat, aniž byste to měli ten den v plánu.

Předtuchy jsou zvláštní, nikdy asi nebudeme vědět, jak to s nimi pořádně je, ale už se nejspíš každému z nás něco zdálo, a potom druhý den se nám útržek z toho snu objevil v reálném životě. Třeba se vám snem mihla osoba, kterou jste dlouho neviděli a ona vám po letech zavolá.... Důležité je rozeznat například nějakou katastrofu, asi nejznámější případ je o Eryl Mai... Dejte na své pocity.

Mami, já se nebojím umřít!
Jeden z klasických případů vyplněných katastrofických předpovědí pochází od devítileté Eryl Mai Jonesové z údolí Aberfan v jižním Walesu na Britských ostrovech. Už počátkem října prohlásí holčička zvláštně: "Mami, já se nebojím umřít!". Když se pak 20.října 1966 ráno Eryl probudí a řekne své mamince: "Musím ti povědět, co se mi zdálo," maminka odpoví: "Drahoušku, teď nemám čas, řekneš mi to později".

A umřela celá škola…
Ale Eryl se nenechá odbýt: "Ne mami, musíš mě vyslechnout. Měla jsem sen, že jsem šla do školy a žádná škola tam nebyla. Celou ji zalehlo něco černého." Ten den se nic nestane, ale druhý den se na základní školu Pantglas sesype ohromná kopa odpadu z místního uhelného dolu. Uvolnila se po dlouhých deštích a spustila se vlastní vahou ze svahu na budovu. Zahynulo pod ní 28 dospělých a 116 dětí včetně malé Eryl.