Prosinec 2009

Krásné svátky všem

24. prosince 2009 v 11:10 | ilon |  Obrázky ostatní
Moc bych vám všem chtěla popřát krásné svátky, hlavně ten dnešní krásný sváteční den. AŤ se vám splní všechny vaše sny a přání a také přeji zdraví a štěstí - no prostě užijte si to !!!!!

Moc, moc děkuji za přáníčka, vážím si všech :)))


A také bych rovnou chtěla popřát všem Evičkám - ať se všechno daří a užijte si dnešní sváteček :)))


Náš kapr

23. prosince 2009 v 8:41 | ilon
Dám tady fotky našeho kapříka. Já jsem chtěla, aby se jmenoval Bendig, ale to zase nechtěly děti, že Bendiga na Vánoce zabít nemůžeme, takže to asi bude Pepík. No, uvidíme, už jsme měli Šupinku, Adrianku a já nevím, co ještě. Každopádně se rochní ve vaně a já doufám, že vydrží, už se nám také stalo, přes noc umřel... Pěkně se mrská, pořád se na něj chodíme dívat, mít dvě vany, tak si ho snad nechám jako mazlíčka :))


Tady to sice nevypadá, ale má přes 5 kilo, takže takové malé telátko :))
Chudinka malej, je trošku zraněný, ten prodavač u kádě ho vůbec nemohl udržet na váze, tak ho tam přidržoval podběrákem, a jak se kapr mrskal, tak se zranil...
Já vím, strašná kvalita, ale on vůbec nechtěl "postát" :))) Tak jsem si ho trošku přidržela, stejně to nepomohlo.

Tady mu připouštím vodu, má tam hodně bublinek, tak snad vydrží.

FOTOGRAFICKÁ SOUTĚŽ na téma VÁNOČNÍ nebo SILVESTROVSKÁ TABULE

22. prosince 2009 v 10:13 | ilon

Takže vyhlašuji fotografickou soutěž na toto téma, protože si myslím, že většina z nás si s tímto hezky vyhraje a mě by zajímalo, jak je to u vás. Jak si zdobíte stůl, jestli tam máte třeba smrkové větvičky, nebo svícínek, no prostě možností je plno a já budu ráda, když mi to vyfotíte.
No a kdo třeba radši zdobí Silvestrovský stůl, tak si můžete vybrat, co máte radši a poslat mi fotku sivestrovskou. Teď máme na výběr plno blbůstek, různých konfet a já nevím čeho možného.

Kdo nerad zdobí, ale rád soutěží, tak pravidla dovolují vše, a klidně vyfoťte jenom váš řízek, to je táké nádherná fotografie, to musíte uznat :))))

Takže jestli se mi sejdou alespoň dvě fotografie, tak budu ráda a soutěž může začít.


Svoje fotografie mi posílejte do 5. ledna na email ilon007@seznam.cz - budu se moc těšit
Sněhové vločky

19. prosince 2009 v 7:51 | ilon |  Obrázky ostatní
Stejně mě nepřestane udivovat ta dokonalost tvaru sněhových vloček. Je to nádherná, ledová krása, prostě umění, které vytvořila příroda. No a pak samozřejmě umění těch lidí, co to dokáží vyfotit.Spánek

19. prosince 2009 v 7:37 | ilon |  Kreslené Tokio Hotel


Vánoční mňamky

18. prosince 2009 v 9:25 | ilon |  Články
Vánoční zvyky, co se týká stravování se nám během času hodně změnily. Před lety to byl například Kuba (což je pro mě něco strašného brr), nebo ryba namodro, ale pak se životní úroveň změnila a maso si mohl dovolit každý, ne jen ti bohatí. Takže se ustálil jako hlavní štědrovečerní chod Kapr s bramborovým salátem, kdo nemá rád ryby, tak řízek. Kdo je vegetarián, tak fakt nevím :)))
Tak já vás, co máte rádi papáníčko, teď trošku navnadím :))) No, hlavně sebe, ten jogurt, co jsem teď měla - to prostě nebylo ono !!!
Já nevím, třeba máte, co se týká jídla jiné zvyky. Třeba vůbec nezávidím národům, co jedí na Vánoce krůtu, to mi přijde divné... Prostě český kapr, nejlépe ve vaně, aby si ho děti mohly hladit - to nemá konkurenci !!!!

Začneme rybí polévkou. Já jsem docela polívková, takže tuto polévku prostě miluju. Zvláště, když se to povede a v kaprovi máme mlíčí, a né jikry. Do toho osmažená houstička - to nemá chybu. Já mám recept po babičce, pak ho sem dám, naše polévka vypadá úplně jinak, než tato, je červená, protože tam strouhám dost mrkve.

No a tak k tomuhle ani nemusím nic psát. :))) Každý z nás bramborový salát děláme jinak, já tam například nedávám zeleninu, jen okurku, někdo tam nedává salám, jiný vajíčko, někdo ho nastavuje jogurtem, řekla bych, co domácnost, to jiný salát :)))Pak něco sladkého, cukroví k vánočnímu času prostě patří. Někdo si ho peče sám, jiný ho třeba dostane, někdo si ho koupí. Zase - receptů je tolik, ale každý si peče to svoje, co má nejradši.

Na Boží hod jsou většinou návštěvy a stalo se zvykem u hodně lidí dělat kachýnku, no to už si opravdu po tom všem hodování říká o pořádný žlučníkový záchvat :))))
No a na Nový rok pěkně čočku, abychom měli penízky. To jistí ještě šupina v peněžence, takže pohodička a korunky se budou jenom sypat :)))) HA, HA, HA :))))

Tabule o Vánocích by měla být pěkně upravená, já věřím, že si s tím hezky vyhrajete, a máte to krásné.Po Vánocích chci vyhlásit soutěž s tématem Vánoční tabule, ale to tady ještě napíšu, tak doufám, že mi ten váš stůl někdo vyfotíte a pošlete. nejde tady o nějakou honosnou výzdobu, ale právě o to teplo u společné vánočně naladěné večeře.


Bill Tom ve sněhu

18. prosince 2009 v 9:24 | ilon |  Moje tvorba

Trautenberg - můj hrdina

17. prosince 2009 v 17:41 | ilon |  Moji hrdinové
Už jsem dlouho nedala nic do Rubriky Moji hrdinové (také už jste mi dlouho nic do této rubriky neposlali), takže mi to nedalo a dávám tam svého hrdinu z dětství Trautenberga.

Musím říct, že jsem mu vždycky fandila, i když to je záporná postava, a neměla jsem ráda Anču, jak pořád chodila bonzovat ke Krakonošovi. No jo, já vím, ale nemohu si pomoci :)))

Blíží se nám doba pohádek, nemůžu se dočkat, až se budu povalovat u televize, řízek se salátem přede mnou a nějaká pěkná pohádka v televizi a za oknem sypající se sníh. No, už je to blízko.


Upírek

17. prosince 2009 v 12:50 | ilon |  Moje tvorba
No, tak za tohle bych na Deviant Artu dostala pěknou sodovku :))) No ale co, hlavní je, že mě to baví a budu si montážovat dál, ať se to někomu líbí, nebo ne :)))
Bill upír - dokonalé téma, doufám, že mu někdy vyjde ten film, po kterém touží, kde by byl v hlavní roli jako upír :)))Konečně !!!!!!!

17. prosince 2009 v 9:37 | ilon |  Obrázky ostatní
Tak jsme se dočkali i my, co jsme v nižších polohách, a konečně si mohli vychutnat pohled na sníh. Prostě nádhera, já jsem nadšená, ráno jsem si cestu do práce po dlouhé době opravdu užívala. Většinou poslouchám MP3, ale dnes pro mě bylo stokrát lepší poslouchat sníh, jak hezky chrupe. A jak se krásně třpytil - no nádhera, jsem moc ráda, že jsme se dočkali, a ještě před Vánoci :))))