Srpen 2009

I Love My Diamond by Kattie TH

31. srpna 2009 v 12:33 | ilon |  Fotomontáže
Krása, opět úžasný nápad, já nevím, kam na to ta Kattie chodí, fakt. Bill, naše princeznička, co se ráda zdobí :))) Moc se mi líbí ten dlouhý řetízek, jak měl teď nedávno s těma krásnejma hvězdičkama.
Nádherná montážka a já děkuji za zaslání moc a moc :)))


Domácí mazel

31. srpna 2009 v 9:14 | ilon |  Články
Rozhodla jsem se vyzrát na svoji fobii z hmyzu. Koupím si domácího mazlíčka - tu největší zrůdu - Kudlanku nábožnou !!! Tak. Budu nucena ji brát do ruky, až jí budu čistit terárium, takže po čase bude po strachu. Bude to můj ťuňťa malej. Roztomiloušek.
Ale nevím, jestli v noci nebudu umírat hrůzou, že utekla a leze po mně. Brrrr - strašná představa !!!! No, radši si dám čas na rozmyšlenou :)))

Tady je pár údajů o tomto fascinujícím zástupci hmyzí říše :

Většina z přibližně 1800 druhů kudlanek tráví čas čekáním, jakoby v modlitbách. Proto nejznámější z nich dostala název kudlanka nábožná. Ale v říši hmyzu platí kudlanky za nejvychytralejší lovce.
Kudlanky jsou mistryně převleku. Kamufláž jim pomáhá lovit i skrývat se před jinými dravci. Například ekvádorská kudlanka má stejnou barvu a strukturu jako mech na větvičce, na které visí; nohy má složené pod hlavou, prozrazují ji však tykadla.
Kudlanky ale mohou vypadat jako listy, tráva, větvičky, kameny a dokonce i jako mravenci.


Jak kouká těma očičkama ...


Tady papká


Dělá, že je větvička - pchá na to ti doma neskočim !!!!!

Kaulitzovi

31. srpna 2009 v 9:14 | ilon |  Fotomontáže
Nádhera, ani nevím, co se mi líbí víc. První autorku moc neznám,no ale ten Bill působí úžasně tajemně. Ta druhá je prostě úžasná, všechna její díla jsou naprosto dokonalá, a ještě ke všemu to je strašně milá slečna, která mi na DA chtěla pomáhat s AJ, prostě takový andílek :)))


By CleuKaulitzBy vinnielvr


Smutné téma - Progerie, která z dětí dělá starce ...

30. srpna 2009 v 18:43 | ilon |  Články


Dnes večer na stanici Barrandov budou dávat moc smutný dokument - Naděje pro Heyli. Dívenka trpí nemocí zvanou progerie. Je to vlastně nemoc, při které dítě stárne mnohem rychleji, než je normální. I toto je život. Není to jen rozjásaná procházka růžovou zahradou, někdy nás život dokáže pořádně udeřit, takže doufám, že příběh dopadne dobře...
Tady trošku fakt o této zákeřné nemoci :

Progerie je předčasný a urychlený rozvoj stárnutí, stařeckého vzhledu a rozvojem typických chorob stáří jako je osteoartróza, osteoporóza, ateroskleróza, kardiovaskulární choroby a nádory. Toto velmi vzácné onemocnění (uvádí se jedno dítě na 4 až 8 milionů porodů) se rozvíjí do 2 let věku s mediánem dožití 13 let.
Příznaky tohoto symdromu jsou poruchy růstu, ptačí obličej s vystouplýma očima, tenké končetiny s vystouplými klouby, ztráta tělesného tuku a vlasů, atrofická průsvitná kůže, ztuhlost kloubů a generalizovaná ateroskleróza. Nemocní umírají na komplikace aterosklerózy - infarkt nebo mozkovou mrtvici.


Nádhera, ten se nám vyloupnul

30. srpna 2009 v 17:17 | ilon |  Foto Bill
To je krásný háro !!!! Já vím, že všichni už asi tyhle fotky máte okoukaný, ale stejně mi to nedá. Takhle zblízka tam ani žádné dredy nevidím, spíš mi to připadá jako takové malé copánky. Já jsem si na dovče, když jsme byly na výletě v Týně také koupila takové pěkné copánečky. No, já je mám na sponce, Bill je má "svoje" :)))
To jeho namalování ... velmi zajímavé. Ta horní linka, to se nosilo tak v šedesátých letech, ale pozor - já to nehaním, docela se mi to zamlová. Je to zase změna, já nevím, co bude dál - oni umí vždycky tak překvapit :))) Už ten Humanid mě dostal :)))

Je fakt, že zubní technik zapracoval :))) Takové krásné zoubečky :)))


Tak zase zpátky...

30. srpna 2009 v 13:03 | ilon
Ten týden uběhl jako voda ... No, teď už to není tak pozitivní, září a začátek šk. roku se nám neúprosně přiblížil. Ale nedá se nic dělat.
Minulý týden bylo krásně - možná až moc, klidně bych uvítala o pár stupínků méně. Ale zase se dalo koupat, takže paráda. No houby nic moc !!!!

Jinak jsem vám chtěla poděkovat za krásné komentíky, kterými jste se se mnou rozloučili a za mejlíky - děkuju, děkuju moc :)


Tady jsem se pokusila o panoramatickou fotografii. Je to slepené ze 3 fotek. Je to pole u nás za lesem. Barvy jsem upravila, protože můj foťák fotí šíleně šedivě !!! Je čas na změnu.
Asi to nebude vidět celé, nebo se to zmenší ...
Jedna z toho mála hub, co se mi podařilo ulovit ... (Bude zase receptík:)


Tuhle trávu si moc ráda trhám do vázy, k tomu třeba šípky a máte krásnou vzpomínkuLesy jsou plné vřesu, nádhera, ten konec léta má taky něco do sebe :)


Můj pěstitelský úspěch !!! Minulý rok jsem si někde v Penny koupila cibulky, zasadila, a letos byla hodně překvapená, co mi to vyrostlo za krásu :) Sice ležely na zemi, byly celé poválené, asi se tam přehnala nějaká bouřka, ale nevadí.


Konečně mi přímo na zahradě v našem lesíčku vyrostla houba !!!! No, sice to je nejspíš smrtelně jedovatá mochomůrka jízlivá, ale nevadí, věřím, že to jsou jen takové začátky, za chvíli tam budou hřiby :)))


Tohle nebe nad námi bylo v pátek


Růže - ty mám moc ráda. I když tulipány radši :)


Děti lítají celý den někde venku - pěkně tepláky a lítat po polích - to je paráda, mnohem lepší, než v začouzené Praze.
Tady jsem tu úpravu fotky už přehnala :))))

Žárlivost 3

30. srpna 2009 v 12:37 | ilon |  Moje tvorba
Dvě montáže na téma Žárlivost už jsem dělala, proto ta trojka :) No nic, opět je to strašně veliké, takže načítat se to bude strašnou dobu, než se bude vlnit to, co se vlnit má a než Tomovi slzy budou slzet. Ta montáž se hýbe, ale asi až za pět minut - hrůza. Nešlo mi to vložit jinak, takže jediná možnost je si to rozkliknout, kdo bude chtít ...
Ani nevím, co bych k tomu napsala, radši nic :))
Jinak jsem zkoukla nové fotky, které se vyrojily za tu dobu, co jsem tu nebyla - no úžasný, jak se nám to zase krásně rozjíždí, opravdu jsem nadšená. Trošku na rozpacích jsem z toho Billova tílečka - připadá mi to jako z té pohádky Chytrá horákyně - oblečená, neoblečená. Připadá mi to tílko hodně dívčí, ale výstřednost je výstřednost :)))


Odjíždím

23. srpna 2009 v 8:35 | ilon |  Články
Opět se s vámi se všemi loučím, dnes odpoledne odjíždíme na chatu. Budeme tam týden, takže tady nebude nic nového, protože tam nemám připojení k internetu a články nepřednastavuji. Doufám, že konečně porostou houby, zatím jsem si toho letos moc neužila ...
Mějte se tady krásně, jestli budou nějaké novinky ohledně TH, tak budu ráda, když mi to napíšete do komentů, abych o něco nepřišla :))) Třeba termín koncertu nás :)))))) No nic, konec vtipkování, mějte se krásně, pa, pa ilon


Tohle jsem sem ještě musela dát :)))


Pro Mizuki

23. srpna 2009 v 8:22 | ilon |  Moje tvorba
Milá Mizuki, tady máš toho Billa s hvězdičkami :)) Toho nápisu nad Billovou hlavou si nevšímej, znamená to, že ten program, v kterém jsem to dělala mám jen zkušební, 30 denní verzi zdarma, takže to takhle kazí. No nic, je to hodně veliké, takže ty vlnky se budou načítat hodně dlouho, než se začnou vlnit :)))


Photobucket

Strach ...

22. srpna 2009 v 20:57 | ilon |  Temné obrázky
Asi se bojíme všichni... To je u lidí přirozené. Myslím, že každému z nás zůstal z dětství strach ze tmy. Sice teď už to je lepší, ale stejně mi to není příjemné. Takhle v bytě to je ještě dobré, ale zítra, až odjedu na chatu, tak v tuhle dobu budu sedět venku u ohníčku a podívejte ta tma venku !!! Hrůza. U nás na samotě, uprostřed lesa jsou pořád nějaké zvuky - vůbec netuším, co za zvířata to může vydávat, ale někdy to je docela hrozivé, protože v té tmě to je slyšet strašně moc. Každé šustnutí.
Být tou dívkou na tomhle obrázku, tak se asi zblázním. Ale je zajímavé, jak na nás působí atmosféra. Kdyby ten dům byl bíle natřený, okolo vysázené květinky, ten strom, kdyby byla rozkvetlá jabloň, tak jsme v klidu a ani se moc nebojíme.
Ještě bych posekala tu trávu :)