Květen 2009

Bill v rámečku

30. května 2009 v 16:32 | ilon |  Moje tvorba

Poradíte někdo jak na hru na PSP - Resistance Retribution ?

30. května 2009 v 15:28 | ilon |  Obrázky ostatní
Koupili jsme dětem jako překvápko PSP a k tomu byla tato hra. Počítačové hry hraju ráda, mám odehrané takové pecky jako Far Cry, Call of Duty, Medal of Honor, Wolfenstein, Doom - to je jedno, ale prostě nejsem úplný začátečník. No a s tímhle si fakt nevím rady.
Jestli někdo má zkušenosti s touto hrou, tak se s ním ráda spojím, buď přes Skype - ilon007, nebo přes email - ilon007@seznam.cz , nebo mi napište do komentů, to je jedno. Ale spíš se nechytám, protože na internetu na tohle nejsou žádné návody.
Ale zkusila jsem to :)))


Depresivní ...

30. května 2009 v 13:43 | ilon |  Walls

Návod na vytvoření iluze větru ve vašem obrázku

30. května 2009 v 10:15 | ilon |  Návody na fotomontáže
Je to docela dobrá věcička a určitě se s tím dá hodně vyhrát. Já jsem si bohužel zvolila špatnou barvu v maskách větru, takže to nevypadá tak, jak by mělo - ale vy už si to vyzkoušíte. Možná by byla lepší barva bílá, nebo naopak černá. No nic, já dala modrou.

Kdo má zájem, tak masky větru a návod na postup jako tradičně pod perexem.

Začneme tím, že si tyto masky větru uložíme do Photofiltre. Nezapomeňte si je pojmenovat, ať víte, jak jdou za sebou.


Vítr1

vírt2

vítr3

vítr4

vítr5

vítr6

vítr7

vítr8


vítr9


Tak, masky máme pěkně uložené v souboru masek v PF a můžeme začít pracovat.

1. Otevřeme si obrázek, se kterým budeme pracovat
2. Vytvoříme si z něho 9 kopií
3. Na každou z kopií aplikujeme postupně masky 1-9 - a hlavně si je nadepíšeme a očíslujeme vítr1 až vírtr9.

Otevřeme složku masek - Bod 1
Zadáme neprůsvitnost 100 - Bod 2
vybereme si barvu - Bod 3
Zaškrtmeme - Roztáhnout
Potvrdíme OK - Bod 4


4. Obrázky už s aplikovanými maskami si uložíme do nějaké složky - pozor - ve formátu JPEG !!!
5. Zbyl nám poslední obrázek, na kterém nemáme žádnou masku - a do toho budeme postupně vkládat ostatní obrázky

Dáme - Vrstva - Nový - otevřít jako vrstvu ...

A tímto způbobem vložíme všechny obrázky do jednoho


Když už to máme takhle hezky navrstvené, tak to rozpohybujeme.
Nástroje - Animovaný gif


Objeví se nám následující tabulka :

1. zvolíme si rychlost, to uvidíte sami, jaká se vám líbí
2. zaškrtneme optimalizovaná paleta
3. dáme exportovat - a máme hotovo.


No a jako vždycky, jestli se tenhle návod někomu líbí a udělá si na svém obrázku vítr, tak budu moc ráda, když mi ho pošlete na email ilon007@seznam.cz , my ostatní se rádi podíváme :)))))

Zašlá sláva

30. května 2009 v 9:11 | ilon |  Temné obrázky
Takhle to dřív vypadalo na mnoha místech. Něco přestalo fungovat, no a nechalo se to ladem. Naštěstí takovýchto míst docela ubývá, i když ne všude. Ale má to v sobě určitou nostalgii.
pod perexem jedna moje bývalá montáž z tohoto obrázku...

Masky do PhotoFiltre - jizvy

29. května 2009 v 17:05 | ilon |  Návody na fotomontáže
Nějaký návod sem šoupnu jindy, ale tady jsem Therese slíbila masky jizev, aby se mohla náležitě vyřádit :))) No a řekla jsem si, že by se mohli hodit i vám. jestli někdo nevíte, jak se masky do PF ukládají, a jak se s nimi pracuje, tak mi napište a já udělám nádvod. Ale možná už to je předchozích návodech na fotomontáže ....

Tohle si můžete vytvořit s jakoukoli osobou - zajímavé, že ? No jo, trošku brutální, no ...Tady máte masky, které uložte do složky Masek v PF.

Švy také nejsou k zahození ... Třeba, když se chcete někomu na fotce pomstít a zalepit mu pusu :))) Je to jenom fotka, abych te´d nevypadala jako nějaká drsoňka ....

Prší a prší a já nemám dnes deštník :(

29. května 2009 v 14:00 | ilon |  Animace
Takže to bude nádherná cesta z práce. Ještě jsem si "chytře" vzala dnes sukni, která mi bude povlávat až nad hlavou ... Stromy se tu ohýbají snad až k zemi. Úplně to vypadalo, že snad bude tornádo.


Tohle teď mám na okně

29. května 2009 v 9:52 | ilon |  Animace
Krása. Také mi stékají ty dešťové kapky hezky po okně ... Asi to nafilmuju mobilem, jak se mi to líbí a pak to dám sem na blog. To bude vyloženě duchaplný :))) No nic, miluju, když takhle prší, protože tenhle víkend jsem se rozhodla povalovat u televize a pouštět si filmy a takovéhle počasí se k tomu krásně hodí. Jestli mě něco napadne a rozsvítí se mi hlavě, tak sem dokonce přidám i nějaký článek :)))
No nic, budu také vařit, protože se mi v neděli vrací děti z Itálie a objednali si k jídlu "na uvítanou" kapra s bramborovým salátem. (Abych jim to do té neděle nesnědla :)))

Jinak ohledně triček Tokio Hotel - v Hááemku na Václaváku mají jen jedno !!!!! tričko - velikost 36. Tohle mě vážně trošku rozčiluje, protože ostatních triček z této kampaně tam mají spousty, jen Tokio Hotel chybí !!! Takže to už je 3. prodejna HaM v Praze, kde jsem se nechytla ....


Krutá pravda ...

29. května 2009 v 7:39 | ilon |  Obrázky ostatní
Napadlo vás někdy, že ten, s kým si píšete, by třeba vůbec nemusel být ten tajemný, krásný ON, nebo ONA, ale prostě podvodník, který se za někoho vydává ? Já se přiznám, že mě to nenapadlo nikdy. Vždycky každému hned všechno věřím, takže jsem v podstatě v klidu. A po internetu si stejně píši jen s lidmi, které znám kvůli blogu a znám vaše fotografie, takže si myslím, že žádného takového podvodníka neznám :)))
Ale, když se lidé po internetu seznamují, tak to bude asi jiná... Dotyčný pošle fotku "Delona" a pak na rande přijde někdo, kdo vypadá jak vrah... Nebo pán na obrázku. Zrovna dnes v rádiu varují, aby lidé po internetu nebyli moc důvěřiví. Ale to se týká spíš dětí a to už je zase o něčem jiném ...

Takže, kdo najde odvahu přijít na ten sraz, budu moc ráda, ale dělám ho, ne, že bych vám nevěřila, že vy jste vy, ale jen tak, prostě s vámi pokecat :))))


Omlouvám se Lucce, které jsem tento obrázek zcizila...

Beskydy

29. května 2009 v 7:20 | ilon |  Krajiny
To je nádhera, co ? Musím se přizbat, že jsem ještě v Beskydech nikdy nebyla, a jak vidím, tak to je veliká škoda. Úžasná krajina, čistý sníh, a ty mraky, jak se "válí" v tom údolí - nepřekonatelný zážitek, vidět to na vlastní oči.

Děkuji moc Edene za tyto překrásné fotografie, ona mi to teď tady v podstatě zachraňovala v době mojí blogařský krize, kdy jsem opravdu vůbec neměla tušení, co sem dát ... Takže děkuji moc za za inspiraci :))))