Moji detektivové

2. února 2009 v 19:09 | ilon |  Moji hrdinové
Miluju detektivky, ale nemyslím tím nějaké krváky, ale takové ty uklidňující - jestli se to o takovém žánru dá vůbec říct ... Ale asi dá. Když si člověk vyhradí nějaké nedělní odpoledne, venku je nevlídno a my se ponoříme do napínavého příběhu, to je prostě krásné a já to miluju, vražda, nevražda. Nemám ráda, když se příběh odehrává někde ve městě, nejlepší je anglický venkov - ta atmosféra tam je úžasná, uklidňující. Představím vám tady své favority, toho prvního jsem už tady měla několikrát, toho prostě miluju. Dávám je do rubriky Moji hrdinové, protože to tak je.

HERCULE POIROT


Jeho šedé buňky mozkové jsou pověstné a on je na ně také náležitě hrdý. Také je veliký labužník, jídlo musí být výživné a výborné, dokáže si vychutnat jakýkoliv chod. Většinou mu při pátrání pomáhá jeho věrný přítel - kapitán Hastings. Poirotův smysl pro pořádek je pověstný, vše musí být přímo geometricky srovnáno, dokáže přerovnávat i jablka v míse, pokud se mu to nelíbí. On je číslo jedna v mém výčtu.


SHERLOCK HOLMES

Ten je u mě na druhém místě. Trošku svérázný chlapík zvláštní povahy s břitkým humorem vyřeší každý případ za pomoci svého přítele doktora Watsona. Bydlí v Londýně, jeho koníčkem je hra na housle a neobejde se bez své pověstné dýmky. Kdo by si nepamatoval jeho neznámější případ - Pes Baskervillský, u kterého jsme se báli - ale tak příjemně ...


SLEČNA MARPLOVÁ


Kdo by neznal tu jemnou stařenku, která má u sebe neustále nějaká klubíčka nejlépe růžové nadýchané vlny ? Většinou působí roztržitě, ale je to jen dojem, uvnitř je mozek, který dokáže všemu přijít na kloub, nikdo se neschová, žádný zločin se neutají. Kdepak, na ni si nikdo nepřijde.


ADAM DALGLIESH


Tento detektiv má uhlazené vystupování, působí přirozeně a velmi mile. Stvořila ho P.D. Jamesová a já nikdy nezapomenu na příběh - Zahalte jí tvář.


INSPEKTOR BARNABY

Je něco prohnilého v tom nádherném koutku střední Anglie zvaném Midsomer. Každou chvíli tu jindy poctiví a slušní lidé přijdou o rozum a někoho zavraždí. Mnohdy úkladně a brutálně. Detektiv vrchní inspektor Tom Barnaby tyto mnohdy nebezpečné případy řeší s inteligencí a urputností sobě vlastní
VRCHNÍ RADA VACÁTKO

Nezapomenutelní Hříšní lidé města pražského a rada Vacátko je krásné zakončení mých dnešních hrdinů. Jeho pomocník inspektor Bouše a nezapomenutelná atmosféra staré Prahy - nádherná a úžasná podívaná.

Herec Jaroslav Marvan coby slavný filmový rada Vacátko. Na snímku s Otakarem Brouskem ve filmu Vražda v hotelu Excelsior.
 


Komentáře

1 Dája Dája | Web | 2. února 2009 v 21:04 | Reagovat

suprový článek.Detektivky miluji.

2 ilon ilon | Web | 2. února 2009 v 21:07 | Reagovat

Tak zase stejná záliba :)))  Já bez nich prostě nemůžu být :)))

3 Andule Andule | 28. července 2013 v 22:44 | Reagovat

Herkule jede :-D  :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.